Niezawodne i bezpieczne zasilanie urządzeń w ciągłym ruchu od igus®

| Wydarzenia

Międzynarodowe Targi Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Furnica 2014 stały się okazją do spotkania producentów, dostawców oraz dystrybutorów materiałów branży meblowej. Targi ukazały najnowsze trendy i nowości produktowe w tej branży.

Niezawodne i bezpieczne zasilanie urządzeń w ciągłym ruchu od igus®

Wśród wystawców była obecna między innymi firma ALLCOMP POLSKA z Katowic, nagrodzona Złotym Medalem MTP 2014 za maszynę do automatycznego rozkroju Cutter UNICUT CC80, wyprodukowaną w Polsce z wykorzystaniem najnowszych technologii. ALLCOMP POLSKA, w produkowanych maszynach UNICUT, stosuje szereg nowoczesnych rozwiązań. Maszyny te służą do automatycznego rozkroju różnego rodzaju tkanin w nakładach wielowarstwowych (serii 3C50 i CC80). Firma Allcomp Polska wykorzystuje do zasilania ruchomych elementów tych urządzeń­ e-prowadniki kablowe i przewody firmy igus.

Maszyny UNICUT muszą być wytrzymałe, ponieważ pracują u naszych klientów nawet w trybie 3 - zmianowym. Używamy ich też w lagowarkach UNICUT, maszynach służących do rozkładania materiału na stołach krojczych. Maszyny UNICUT są stosowane między innymi do produkcji mebli tapicerowanych oraz wyrobów kompozytowych, a także w przemyśle odzieżowym. Zastosowane prowadniki i kable umożliwiają doprowadzenie zasilania (prądu elektrycznego i sprężonego powietrza) i sterowania podzespołów, które są w ciągłym ruchu.

Prowadniki i przewody firmy igus zapewniają najwyższą trwałość urządzeń i są łatwe w montażu, a przy tym jednocześnie ekonomiczne. Jesteśmy zadowoleni z tego jak sprawdzają się produkty firmy igus w naszych zastosowaniach. Ciągła współpraca i rozwój oferty tego producenta pomaga nam podnosić niezawodność naszych maszyn - podkreśla Mateusz Kubica Koordynator Pionu Konstrukcji firmy Allcomp Polska.

W maszynach UNICUT zastosowano e-prowadniki serii R118 firmy igus z uchylnymi pokrywami otwieranymi  z obu stron promienia zewnętrznego do bezpiecznego prowadzenia przewodów sterowniczych serii CF130 i CF140, do transmisji danych serii CF240, układu pomiarowego CF211 oraz przewodów BUS’owych  serii CFBUS.066 i CFBUS.PVC.045

Aplikacja e-prowadnikowo - kablowa od igus zapewnia bezpieczną i ciągłą pracę urządzeń do cięcia tkanin w firmie Allcomp Polska.