Rozwój w poszczególnych sektorach przedsiębiorstwa

| Wydarzenia

Analiza poszczególnych segmentów rynku wskazuje na zróżnicowaną dynamikę ich rozwoju. Rok 2014 nie był na świecie dobry dla segmentu maszyn mobilnych - nastąpiło załamanie rynku produkcji maszyn górniczych oraz dalsze zmniejszenie popytu na maszyny budowlane (przede wszystkich w Chinach).

Rozwój w poszczególnych sektorach przedsiębiorstwa

Słaba koniunktura została tylko częściowo skompensowana wzrostem sprzedaży na rynku maszyn rolniczych i komunalnych. Pomimo krajowego zastoju w sektorze maszyn budowlanych sytuację w Polsce odróżnia pozytywna koniunktura w branży pojazdów komunalnych oraz komunikacji miejskiej. W obu tych sektorach rynku firma Bosch Rexroth pozostaje liderem.

Rynek aplikacji maszynowych i projektowych charakteryzowała większa dynamika na polskim rynku niż w ujęciu ogólnoświatowym. Największe wzrosty zanotowaliśmy w segmencie automatyzacji przemysłu, zarówno w Polsce, jak i na świecie. W sektorze energii odnawialnej udało nam się zdyskontować korzystną koniunkturę i utrzymać pozycję na trudnym rynku opanowanym przez bezwzględną konkurencję z Azji.