Przewód sterowania igus wytrzymał ponad 138 mln podwójnych cykli ruchu

| Wydarzenia

Aplikacje o dużej liczbie cykli i dużych prędkościach i przyspieszeniach w trudnych warunkach pracy wymagają testów, sprawdzonych i gwarantowanych systemów kabli, łożysk ślizgowych i systemów liniowych.

Przewód sterowania igus wytrzymał ponad 138 mln podwójnych cykli ruchu


igus® przeprowadza ciągłe testy w swoim wewnętrznym laboratorium w ekstremalnych warunkach. Ponad 2000 testów dla prowadników E-Chain® i kabli jest przeprowadzane rocznie i ponad 5000 dla łożysk. Sercem naszych badań są siły rozciagające i ścinające, współczynniki tarcia, zużycie, siły napędu i ścieralność; wszystko przy różnych warunkach pracy i prędkościach. Wpływy takie jak; brud, pogoda, niska temperatura, bicia i uderzenia są również badane.

 

Przewód sterowania CF98.05.04 wytrzymał ponad 138 mln podwójnych cykli ruchu przy promieniu 18 mm (3.2 x średnica). chainflex® to znak trwałości – wykazał to test nr 2233 obejmujący ponad 600 równoległych eksperymentów w laboratorium testowym o powierzchni 1750 m2 do badania elastycznych przewodów.

 

W wewnętrznym laboratorium firmy igus® ciągle przeprowadzane są serie testów w najtrudniejszych warunkach w celu zapewnienia klientom rzetelnych informacji na temat przydatności wykorzystania produktów.