Pilz otwiera zakład produkcyjny w Chinach

| Wydarzenia

Firma Pilz otworzyła swój pierwszy zakład produkcyjny poza Europą. W chińskim mieście Jintan, produkowane będą przekaźniki bezpieczeństwa PNOZ, zgodnie z panującymi w pozostałych zakładach standardami jakości. W rezultacie, Pilz będzie w stanie szybciej zaopatrywać w swoje produkty tamtejsze rynki i tym samym umacniać swoją pozycji w Azji.

Pilz otwiera zakład produkcyjny w Chinach

W sumie chiński zakład obejmie ponad 9000 m2 produkcji, powierzchni biurowej i magazynowej. Został on wybudowany  zgodnie z najnowszymi standardami w zakresie technologii produkcji, ochrony środowiska i efektywności energetycznej. Przekaźniki bezpieczeństwa PNOZ na rynek chiński będą produkowane w Jintan zgodnie z tych samymi standardami jakości oraz przy użyciu tej samej technologii co w innych europejskich zakładach produkcyjnych. Przekaźniki bezpieczeństwa służą do ochrony operatorów maszyn poprzez monitorowanie funkcji bezpieczeństwa: takich jak wyłącznik awaryjny lub urządzeń wykorzystujących wiązki świateł. Przekaźnik bezpieczeństwa PNOZ firmy Pilz to pierwszy produkt tego typu na świecie.


Jintan znajduje się pomiędzy ośrodkami gospodarczymi Nanjing i Szanghaj, w prowincji Jiangsu. Region ten jest jednym z najbardziej aktywnych ekonomicznie regionów w kraju. Oprócz nowego zakładu w Chinach oraz głównego zakładu produkcyjnego w siedzibie firmy w Ostfildern (Niemcy), firma posiada również zakład w Betschdorf (Francja).


„Nowy zakład w Chinach daje wyraźny sygnał, że rynek chiński jest szczególnie istotny dla nas, a także dla całego sektora automatyki ", mówi Thomas Pilz, Partner Zarządzający Pilz GmbH & Co. KG, podkreślając zaangażowanie firmy. Krajobraz produkcji w Chinach zmienia się. Jako wynik dwunastego planu 5-letniego, trend w przemyśle wytwórczym i technicznych idzie w kierunku automatyzacji i bezpieczeństwa, mając na celu zwiększenie jakości i wydajności produkcji. "Chcemy pomóc Chinom osiągnąć te cele", mówi Thomas Pilz.