Oszczędne krojenie

| Wydarzenia

Nowa krajalnica firmy VC999 Packaging Systems kroi sery i wędliny z dokładnością do grama, a przy tym zajmuje bardzo mało miejsca. Zastosowana w maszynie technologia napędów firmy Bosch Rexroth pozwoliła na znaczne zmniejszenie szafy sterowniczej.

Oszczędne krojenie

Czasem liczy się każdy gram. Na przykład w przypadku lady chłodniczej. Jeśli fabrycznie zapakowana porcja sera lub wędliny waży więcej niż podano na etykiecie, klient jest zadowolony. Ale nie producent, gdyż dla niego oznacza to mniejszy dochód. Zgodnie z przepisami, paczka np. 100-gramowa nie musi mieć dokładnie takiej masy netto, ale średnia masa w obrębie każdej partii nie może być mniejsza niż określone minimum.

VC999, szwajcarski producent urządzeń do przetwórstwa i pakowania żywności, gwarantuje spełnienie tych wymogów. - Nasze systemy zapewniają średnią masę ok. 100,05 g - mówi Manfred Achenbach, dyrektor handlowy. - A przy tym pracują z bardzo dużą przepustowością.

W najnowszej krajalnicy SL600 w znacznym stopniu została wyeliminowana duża szafa sterownicza. Maszyny produkowane w mieście Herisau w Szwajcarii wyróżniają się nowatorską koncepcją polegającą na tym, że każdy napęd zawiera wbudowany własny elektroniczny układ sterowania. Pozwala to nie tylko na zmniejszenie rozmiarów szafy sterowniczej, lecz także na uproszczenie instalacji systemów i późniejszej ich rozbudowy, co z kolei przekłada się na zmniejszenie kosztów.