igus: Światowy lider rynku kabli do prowadników przewodów po 25 latach

| Wydarzenia

Specjalista w dziedzinie polimerów do ruchu, generuje 100 milionów Euro przychodu ze sprzedaży kabli i inwestuje w innowacje, niezawodność i podaż globalną

igus: Światowy lider rynku kabli do prowadników przewodów  po 25 latach

Z przychodem na poziomie 100 milionów Euro ze sprzedaży kabli, igus utrzymuje swoją pozycję jako światowy lider producentów przewodów do pracy w prowadnikach kablowych w aplikacjach ruchomych. Dzięki największemu w branży laboratorium testowemu, które teraz zostało rozszerzone do 2 750 metrów kwadratowych, specjalista w dziedzinie polimerów do ruchu jest jedynym dostawcą na rynku mogącym zaoferować 36-miesięczną gwarancję na wszystkie kable chainflex. Zwiększanie automatyzacji przemysłowej, pozwala igus na przeprowadzenie znacznych inwestycji w innowację, niezawodność i szybką dostawę na całym świecie.

igus - specjalista w dziedzinie polimerów do ruchu - zrewolucjonizował design kabli do aplikacji ruchomych 25 lat temu, i oferuje przewody silnikowe, sterownicze i transmisji danych dla specjalistycznych aplikacji ruchomych dzięki marce chianflex. Wykorzystanie ich w e-prowadnikach kablowych wymaga specyficznej budowy kabli, aby zwiększyć ich żywotność i, w rezultacie, żywotność aplikacji. W tym konkretnym obszarze, igus może polegać na swoim doświadczeniu jako rynkowy lider łańcuchów energetycznych i na analizie swojego 50-letniego doświadczenia ze wszystkimi zagadnieniami dotyczącymi tworzyw sztucznych. "Jako lider rynku prowadników przewodów, przewaga igus polega na tym, że rozwijamy zarówno łańcuchy kablowe jak i kable. Dlatego też, możemy zarówno testować i oferować obydwa produkty jako system", podkreśla Frank Blase, Dyrektor Generalny igus GmbH. igus odnosi na tym polu spore sukcesy. Obszar działalności biznesowej chainflex przekroczy w tym roku przychód 100 milionów Euro, co stanowi ponad 20% całkowitego przychodu igus. Z liczbą 1 040 kabli dostępnych z magazynu, firma z siedzibą w Kolonii posiada największy wybór produktów dla e-systemów zasilania. Co najmniej 3 200 przewodów do napędów w siedmiu różnych poziomach cenowych może zostać wyprodukowane według standardów 22 producentów. "Poziom automatyzacji w zakładach ciągle się zwiększa, głównie dzięki Industry 4.0. Jednocześnie, niezbędnym jest zagwarantowanie niezakłóconego przepływu danych, mediów oraz energii", mówi Frank Blase. "To naprawdę motywuje nas do inwestowania znacznych środków w innowację, niezawodność produktów oraz szybką dostępność na całym świecie, aby zapewnić naszym klientom najlepszy stosunek jakości do ceny."

2 750 metrów kwadratowych dla innowacji i niezawodności

Znaczne inwestycje zostały poczynione w największym laboratorium testowym w branży. Tutaj, znajduje się ponad 70 maszyn do testów kabli wykonujących ponad dwa miliardy cykli testów rocznie. Wykonuje się tu jednocześnie średnio 650 testów przewodów. Nowe stanowiska badawcze umożliwiają przyspieszenia do 15 m/s2 na obszarze 50 metrów, a nowa kriokomora umożliwia testy w temperaturze do -40 °C. Dzięki nowym sprężynom i rozszerzeniem instalacji zewnętrznej dla długich przesuwów, użycie kabli może być testowane w jeszcze bardziej realnych warunkach. Całkowita przestrzeń laboratorium rozszerzyła się o 1 000 metrów kwadratowych i wynosi obecnie 2 750 metrów kwadratowych. Dzięki wielu testom, igus jest jedynym producentem mogącym zaoferować 36-miesięczną gwarancję na wszystkie kable chainflex, włączając w to kable odporne na skręcanie, takie jak pierwszy na świecie kabel CAT7 do robotyki. Testy te pozwalają także igus na umieszczenie dokładnych informacji w katalogu dotyczących promienia gięcia, zakresów temperatur oraz żywotności dla konkretnego wykorzystania w e-prowadniku kablowym. Wyniki testów laboratoryjnych są wykorzystywane także w pięciu narzędziach online dla przewodów chainflex oraz trzech narzędziach online dla systemów readycable. igus poczynił znaczne inwestycje w swoich narzędziach internetowych, aby umożliwić klientom szybkie obliczanie żywotności w aplikacjach ruchomych i uzyskać informacje, oraz skonfigurować i zamówić większość odpowiednich kabli dla konkretnej aplikacji.

Dostawy na całym świecie dostosowane do potrzeb klienta

igus znacznie rozszerzył produkcję i zdolność magazynową w Ameryce Północnej, Azji i Europie aby zapewnić szybkie dostawy do klientów na rynkach lokalnych. Dzięki produkcji kabli na trzech kontynentach i 14 ośrodkach magazynowania i montażu na całym świecie, klienci otrzymują z magazynu dokładnie taki kabel, jaki potrzebują dla swojego systemu produkcji:  pojedyncze, osobno cięte kable, przewody na szpuli, gotowe kable lub gotowe do instalacji systemy e-prowadnikowe. igus proponuje również usługi montażu systemu na miejscu u klienta.

Dzięki zwiększającej się automatyzacji, jakość staje się jeszcze ważniejsza

Największa możliwa niezawodność jest kolejnym celem w zapewnieniu klientowi najwyższej jakości produkcji przez igus: 20% każdej partii przewodów chainflex jest sprawdzana pod kątem prawidłowego działania w laboratorium po uprzedniej inspekcji wizualnej. Celem igus jest zaoferowanie najbardziej atrakcyjnych cenowo kabli na świecie, które będą działać za każdym razem. Jednakże, jak podkreśla Frank Blase, przystępna cena to nie wszystko. "Zarówno teraz jak i w przyszłości, przystępna cena to nie jedyne oczekiwanie klientów. Najważniejszym czynnikiem jest jakość i niezawodność kabla, zwłaszcza że przekłada się to na konkretne ruchy w e-prowadniku kablowym. Uważamy się za pierwszą linię kontaktu w celu znalezienia rozwiązania dla klientów, a nasza 36-miesięczna gwarancja daje jasny sygnał, że chainflex działa." Po więcej informacji na temat przewodów, wystarczy odwiedzić stronę www.igus.pl/chainflex