Nowa wersja oprogramowania: zenon 7.50, zenon Analyzer 3 i zenon Logic 9

| Wydarzenia

Z dumą prezentujemy nowe wersje naszego oprogramowania! Wiele nowych funkcji i ulepszeń zapewnia łatwą konfigurację projektu, a także wsparcie użytkowników w ergonomicznym jego wdrażaniu.

Nowa wersja oprogramowania: zenon 7.50, zenon Analyzer 3 i zenon Logic 9

Najnowsza wersja naszego oprogramowania zenon nie ogranicza się wyłącznie, do produktów zenon Operator (HMI) i zenon Supervisor (SCADA), specjalnie dla Państwa prezentujemy również w tym roku nową wersję oprogramowania do tworzenia raportów zenon Analyzer oraz zintegrowane środowisko programowania PLC zenon Logic.

 

Najważniejsze cechy:

 

Style

Nowe style oprogramowania zenon zapewniają spójny wygląd i charakter projektów wizualizacyjnych. Łączą one w sobie cechy graficzne elementów ekranu, jak również określają takie parametry, jak grubość linii, rozmiar, kolor itp. wymaganych elementów. Centralne zarządzanie gwarantuje łatwe ponowne wykorzystanie elementów oraz szybką i bezbłędną konfigurację.

 

Moduł Message Control: technologia Voice over IP i aplikacja Notifier App

Zintegrowanie technologii voice over IP z modułem Message Control oprogramowania zenon to najnowsze rozwiązania technologiczne wykorzystywane do przekazywania wiadomości. Odpowiednie osoby są dzięki nim szybko i niezawodnie informowane o zmianach wprowadzonych do operacji. Moduł wzbogacono ponadto o aplikację powiadamiającą Notifier App. Dzięki niej użytkownicy mogą szybko i łatwo reagować na alarmy niezależnie od tego, gdzie się znajdują, a także inicjować niezbędne działania.

 

Batch Control: eksport i import XML

Receptury modułu Batch Control mogą być teraz łatwo przenoszone między projektami poprzez zastosowanie eksportu/importu XML lub edytowane za pomocą zewnętrznych narzędzi. Ponadto w Edytorze zenon eksport i import XML dostępny jest dla tzw. unit (jednostek) oraz phases (faz). Funkcje te wpisują się w założenia zautomatyzowanej inżynierii i gwarantują znaczną oszczędność czasu i środków pieniężnych.

 

Command input z wykorzystanie Command Sequencer

Command Sequencer to nowy moduł zintegrowany dla celów sektora energetycznego. Zwiększa on produktywność poprzez znaczne uproszczenie konfiguracji i tworzenia sekwencji poleceń. Operatorzy mają dzięki niemu możliwość samodzielnego kompilowania, testowania i stosowania sekwencji poleceń, a wszystkie te działania odbywają się intuicyjnie i bez konieczności posiadania wiedzy z zakresu programowania.

 

 

 

HTML Web Engine

Dzięki zastosowaniu w oprogramowaniu zenon HTML Web Engine możliwe jest łatwe wyświetlenie panelu sterowania z wykorzystaniem dowolnej przeglądarki internetowej. W ten sposób firma COPA-DATA oferuje także możliwość korzystania z oprogramowania zenon na urządzeniach mobilnych. Jednorazowa konfiguracja ekranu w Edytorze zenon wystarczy, by wykorzystać go bezpośrednio jako ekran HTML 5. Dla projektów opartych na HTML Web Engine wymagane jest wyłącznie jedno centralne narzędzie inżynieryjne, a mianowicie Edytor zenon.

 

S7 TIA driver

Firma COPA-DATA stworzyła dla oprogramowania zenon natywny driver S7 TIA umożliwiający komunikację z Siemens Totally Integrated Automation (TIA) portal. COPA-DATA stała się w ten sposób pierwszą firmą, której oprogramowanie automatyzacyjne może bezpośrednio korzystać z komunikacji sterowników Siemens, w tym ze zoptymalizowanego dostępu do modułów dla serii SIMATIC S7-1200 i SIMATIC S7-1500.

 

zenon Analyzer 3

W nowej wersji naszego oprogramowania zenon Analyzer, dostępny jest nowy wygląd Report Launcher stosowanego do wyświetlania raportów w przeglądarce internetowej. Przejrzysty układ interfejsu użytkownika zapewnia zwiększoną użyteczność, a większa kompatybilność z przeglądarką oznacza większą elastyczność. zenon Analyzer 3 to także nowe szablony raportów, np. raportu klas wydajności. Nowa wersja produktu koncentruje się na zarządzaniu linią. Nowa analiza linii pozwala na raportowanie dla całej linii produkcyjnej w oparciu o serie produkcyjne. W ten sposób mamy możliwość przejrzystego podglądu serii na całej długości linii oraz wyświetlania wszystkich strat i przestojów. zenon Analyzer 3 wykorzystuje najnowszą technologię baz danych i dlatego może zostać zastosowany, gdy tylko dostępny jest Microsoft SQL Server 2016. Przy połączeniu z Azure SQL można także korzystać z funkcji przechowywania danych w chmurze.

 

Przegląd pozostałych nowych funkcji

 

zenon 7.50

·         Certyfikat IEC 61850 Edycja 2

·         Wsparcie protokołu PRP (Parallel Redundancy Protocol) zgodnie z IEC 62349-3

·         Ulepszony interfejs narzędzia harmonogramowania Scheduler

·         Zwiększona wydajność, w szczególności przy dużych projektach angażujących wielu użytkowników oraz złożonych listach zmiennych

·         Większa funkcjonalność

·         Dokładniejsze prognozy dla Load Management

·         Ulepszenia dla Metering point administration

·         Kompatybilność z nową wersją zenon Logic (9)

·         Ulepszenia HTML web engine

·         Ulepszone drivery: KUKA, Codesys 3S, AllenDF1, DNP3

 

zenon Analyzer 3

·         Zwiększona funkcjonalność wizardów zenon Analyzer

·         Ulepszony i bardziej przyjazny edytor danych (Manual data editor)

·         Nowe i zaktualizowane analizy dla elektrowni wodnych

·         Raporty z dostosowaniem do warunków pogodowych

·         Ulepszenia rozszerzonej analizy archiwalnej Extended Historian Analysis

·         Zintegrowanie z bazą danych Azure SQL

Wdrożenie aktualnych technologii bezpieczeństwa