Absolutni specjaliści w dziedzinie spawania – roboty KUKA do zadań specjalnych.
| WydarzeniaKUKA nie zwalnia tempa - 22 kwietnia 2016 roku w KUKA College odbył się kolejny już Workshop spawalniczy dedykowany integratorom systemowym. Podczas spotkania zaprezentowano m.in. gniazdo spawalnicze w konfiguracji z robotem KUKA i obrotnikiem DKP400 oraz najnowszą serię robotów KR CYBERTECH ARC Nano, które dzięki swojej ogromnej precyzji są absolutnymi specjalistami w dziedzinie spawania!
Dzięki nowym algorytmom roboty KR CYBERTECH ARC nano cechują się dużą dokładnością ruchu po torze, nawet przy maksymalnej prędkości. Zarówno wartości przyspieszenia, jak i nowa ergonomia uzyskana dzięki niewielkiemu zasięgowi krawędzi kolizyjnych, wyjaśniają sukces najnowszej serii robotów do małych obciążeń i determinują ich przeznaczenie: KR CYBERTECH stworzony jest do ruchów ścieżkowych na najwyższym poziomie – również w ciężko dostępnych miejscach. Dzięki najnowocześniejszym robotom spawalniczym KUKA, w których zwiększono obszary robocze możliwe jest spawanie większych detali!
Nowa drążona kiść HOLLOW WRIST to ogromny sukces firmy KUKA w przekuwaniu wieloletniego doświadczenia na innowacje sięgające w przyszłość. Intensywna praca nad podnoszeniem jakości naszych produktów przyniosła oczekiwane rezultaty: zredukowaliśmy średnicę kiści do 150,2 mm, przy jednoczesnej nieskończonej możliwości obrotu osią 6. Rodzina KR CYBERTECH ARC nano jest zoptymalizowana pod kątem zastosowań torowych, spawania w osłonie gazów obojętnych oraz nakładania kleju i środków uszczelniających.
Podczas spotkania zostało zaprezentowane zostało także najnowsze gniazdo spawalnicze w konfiguracji z robotem KUKA i obrotnikiem DKP400. Nowatorskie urządzenie zostanie wykorzystywane do testów spawalniczych zarówno dla integratorów jak i finalnych odbiorców!
Najwyższej klasy eksperci KUKA omówili także możliwości podłączenia źródeł spawalniczych do szafy sterowniczej KR C4: podłączenie to można wykonać za pomocą różnych sieci przemysłowych: EtherCat, ProfiNet, EthernetIP, ArcLink, ProfiBus, czy DeviceNet. Przeprowadzona została konfiguracja w WorkVisual-u dla nowego źródła spawalniczego Fronis TPSi połączonego po sieci EtherCat. TPSi umożliwia wykorzystywanie funkcji TouchSense oraz ArcSense bez żadnych dodatkowych urządzeń!
Druga część szkolenia polegała na zademonstrowaniu i wykonaniu konfiguracji paczek technologicznych pomagających przy programowaniu procesów spawalniczych:
- ArcTechBasic – paczka, która pomaga w prosty sposób skonfigurować źródło spawalnicze, posiada proste i intuicyjne formularze do tworzenia ścieżek spawalniczych. Zawarta jest tu kontrola sprzęgła kolizyjnego oraz sprawdzanie TCP. Paczka ta posiada możliwości optymalizacji parametrów spawalniczych online i offline. Wbudowany jest wyświetlacz, na którym możemy na bieżąco podglądać parametry zadane i rzeczywiste podczas spawania.
- ArcTechAdvance – paczka ta posiada rozbudowaną możliwość konfiguracji strategii wykonywanych przy błędach spawania. Możliwa jest konfiguracja płynnych zmian parametrów spawalniczych na zadanym odcinku spawania.
- ArcSense – jest to pakiet technologiczny umożliwiający śledzenie spoiny podczas spawania i ewentualne korygowanie trajektorii spawalniczej.
- TouchSense – oprogramowanie pozwalające wykrycie położenia detalu i skorygowanie ścieżki przed startem spawania w 6D.
- TraccTCP – służy do mierzenia i automatycznej korekcji TCP narzędzia
- SeamTechFinding – za pomocą czujnika laserowego pozwala na wykrycie miejsca spoiny i przesunięcie odpowiednio trajektorii spawalniczej.
- SeamTechTracking – technologia ta umożliwia wykrycie początku spoiny oraz śledzenie jej w trakcie spawania.
- Multilayer – paczka ta daje możliwości wykonywania spoin wielościeżkowych na podstawie zadanych offsetów i ścieżki początkowej
Podczas każdego spotkania szkoleniowego KUKA, najlepsi specjaliści i inżynierowie firmy w kompleksowy i ciekawy sposób przedstawiają poruszane zagadnienia, przez co każdy Workshop w KUKA College jest prawdziwym kompendium wiedzy i doświadczenia! Już teraz zapraszamy na kolejne spotkania.