Nowy system hełmów ochronnych „V-Gard® 900“ ze zintegrowanym zabezpieczeniem 360°

| Wydarzenia

W oparciu o rynkowe trendy firma MSA rozszerza swoje szerokie portfolio przemysłowych hełmów ochronnych V-Gard, poprzez wprowadzenie nowej serii hełmów o nazwie V-Gard® 900. Ta zaawansowana rodzina hełmów zapewnia rozwiązania kompleksowej ochrony głowy oferując unikalny komfort, opatentowany system regulacji i opcje indywidualnego dostosowania.

Nowy system hełmów ochronnych  „V-Gard® 900“ ze zintegrowanym zabezpieczeniem 360°


Pracownicy są narażeni na szeroki zakres aktywności i zagrożeń, które wymagają środków ochrony osobistej zwiększających bezpieczeństwo i wspomagających wydajność pracownika. Hełmy ochronne ze zintegrowaną ochroną oczu/twarzy zmniejszają liczbę indywidualnych środków ochrony i zwiększają bezpieczeństwo, dzięki temu, że ochrona ta jest zawsze dostępna w razie potrzeby.

Nowe hełmy dostępne są  w 2 modelach dla różnych zastosowań oraz potrzeb:

  • V-Gard 930 zapewnia zbilansowaną, nowoczesną, niskoprofilową i zintegrowaną ochronę głowy i oczu – w jednym produkcie. Model ten łączy wbudowane okulary ochronne z inteligentną regulacją oraz innowacyjną uszczelkę gumową. Zapewniają one łatwy montaż na okularach korekcyjnych, jednocześnie chroniąc oczy i nie pozostawiając przy tym żadnych szczelin, co rozwiązuje największy problem użytkowników dotyczący tego typu rozwiązań zintegrowanych. Okulary ochronne mają najwyższej jakości powłoki zapobiegające parowaniu i zadrapaniom.
  • V-Gard 950 zapewnia zbilansowaną i lekką zintegrowaną ochronę głowy i twarzy – w jednym produkcie. Hełm ten jest wyposażony w osłonę twarzy certyfikowaną do ochrony przed łukiem elektrycznym zgodnie z GS-ET-29 klasa 1. Klienci doceniają niezawodny ruch osłony, który jest obsługiwany jedną ręką nawet w rękawiczkach. Jego wyjątkową cechą są opcjonalne klapki na uszy chroniące przed łukiem elektrycznym z boku: analiza wypadków użytkowników wykazała, że są oni głównie poparzeni na uszach, ponieważ odwracają głowę w przypadku wystąpienia łuku elektrycznego.

Obie wersje charakteryzują się  dynamicznym kształtem skorupy premium z materiału ABS dla maksymalnej wytrzymałości i ochrony przed odkształceniem bocznym. Wersja niewentylowana zapewnia ochronę przed odpryskami stopionego metalu jak również izolację elektryczną zgodnie z EN397 (440V) oraz EN50365 (1000V). System odprowadzania wody zapewnia ochronę przed deszczem i odłamkami . Każdy model jest wyposażony w więźbę Fas-Trac® III z pokrętłem ratchet (6-pt), najwyższej jakości wymienny potnik , który można prać. Warto również dodać, że cała rodzina hełmów jest dopuszczona elektrostatycznie przez-INERIS do bezpiecznego stosowania w atmosferach wybuchowych ATEX.

Opcje dostosowania (kolory skorupy, naklejki odblaskowe dla zapewnienia widoczności 360°, uchwyt na identyfikatory do identyfikacji użytkownika, kolorowe nadruki) zwiększają akceptację nowych hełmów przez użytkowników.

Firma MSA stworzyła nowe hełmy z pomocą ponad 350 użytkowników od ponad 250 różnych klientów na licznych etapach jej powstawania: od definiowania koncepcji, testowania prototypu po końcowe testy użytkowania produktu w rzeczywistych warunkach. Firma MSA zadecydowała, aby zaangażować klientów z wielu gałęzi przemysłu (branża petrochemiczna, budowlana i komunalna) i różnych wielkości przedsiębiorstw (od indywidualnych zakładów przemysłowych po firmy globalne).

Zdjęcia produktów o dużej rozdzielczości można uzyskać kontaktując się z nami lub pobierając je ze strony internetowej MSA lub też bezpośrednio pod adresem: http://images.msa-europe.com

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z lokalnym oddziałem MSA lub odwiedzając stronę MSAsafety.com.