Roboty KUKA frezują ponadwymiarowe rury z tworzywa sztucznego

| Wydarzenia

W Asset International w południowej Walii robot KUKA 120 R2700 extra HA i jednostka liniowa KL 1500-3 T, a także dwa serwomotory KUKA MG 360 do zewnętrznej osi obrotu oraz układ sterowania KUKA CNC odciążają pracowników podczas realizacji trudnych prac frezarskich.

Roboty KUKA frezują ponadwymiarowe rury z tworzywa sztucznego

Seria KUKA KR QUANTEC do obciążeń maks. 120 kgRobot KUKA 120 R2700 extra HA z serii KUKA KR QUANTEC  do obciążeń maks. 120 kg przeznaczony jest do zadań wymagających wysokiej precyzji, takich jak frezowanie i obróbka laserowa. W Asset International wykorzystywany jest do obróbki dużych elementów rurowych z tworzywa sztucznego przy użyciu specjalnego, pracującego z dużą prędkością wrzeciona frezarki. Wcześniej pracownicy mocują elementy na wielofunkcyjnym stole montażowym lub na dużym, samocentrującym stole ze sterowanymi osiami obrotowymi. Dzięki braku barier w instalacji robot może przemieścić się na jednostce liniowej KL 1500-3 T bezpośrednio do obrabianej rury, aby móc w elastyczny sposób przeprowadzić obróbkę elementu. Rozwiązanie zostało opracowane przez integratora – spółkę Eugen Riexinger GmbH & Co. KG z siedzibą w Bad Liebenzell. 


O 40 procent większa produktywność i większe bezpieczeństwo„Dzięki robotowi KUKA 120 R2700 extra HA nasi pracownicy zostali odciążeni podczas wykonywania bardzo wyczerpującej obróbki ręcznej przy silnych wibracjach” stwierdza Graham Bennett. „Rozwiązanie pozwoliło nam zwiększyć produktywność o kolejne 40 procent” cieszy się kierownik ds. operacyjnych w Asset. Przy krótszych czasach produkcji udało nam się zwiększyć zdolność produkcyjną o ponad 50 procent. „Uzyskując przy tym znacznie lepszą jakość i dokładność” stwierdza Bennett. Dzięki dostosowanej do potrzeb, modułowej konstrukcji urządzenie można w dowolnym czasie dopasować do potrzeb Asset. Również integrator jest bardzo zadowolony. „Jesteśmy dumni z tego, że jako pierwsi na świecie zaprojektowaliśmy urządzenie, które potrafi obrabiać duże elementy z tworzywa sztucznego – z tak dużą precyzją i szybkością, zapewniając jednocześnie większe bezpieczeństwo pracy” podkreśla Manuel Kratz, kierownik projektu w Riexinger. Dlatego wszyscy pracownicy firmy z Bad Liebenzeller są przekonani, że nadal będą rozwijane projekty z dziedziny automatyzacji obróbki tworzyw sztucznych przy wykorzystaniu robota.