Certyfikat PLCopen dla oprogramowania KUKA.PLC mxAutomation 2.1

Sterowanie ruchami robota przy wykorzystaniu prostego, otwartego układu sterowania PLC i w środowisku znanym klientowi: Taką możliwość daje nowa wersja oprogramowania KUKA.PLC mxAutomation 2.1. Dodatkowo zwiększono funkcjonalność oprogramowania i dodane zostały nowe funkcje, np. w obszarze sterowania ruchem (Motion Control). Nowe komponenty oprogramowania umożliwiły uzyskanie certyfikatu PLCopen.
Posłuchaj
00:00

Prosta obsługa robotów KUKAAby pracownicy przedsiębiorstwa mogli szybko i sprawnie pracować z robotami, KUKA opracowała oprogramowanie KUKA.PLC mxAutomation służące jako interfejs między robotami a układami sterowania maszyn. Tym samym możliwe jest programowanie i diagnostyka robota za pośrednictwem układu sterowania i interfejsu użytkownika maszyny - również wtedy, gdy nie posiada się specjalistycznej wiedzy z zakresu programowania robota.


KUKA.PLC mxAutomation 2.1 – nowa wersja, więcej funkcjiRoboty KUKA, sterowane przy użyciu nowej wersji oprogramowania, są teraz w stanie chwytać poruszające się przedmioty obrabiane. Jest to możliwe dzięki podłączeniu KUKA.ConveyorTech. Aplikacja ta dopasowuje ruch robota do ruchu taśm produkcyjnych i przenośników taśmowych. Oprócz tego do nowej wersji KUKA.PLC mxAutomation podłączono także funkcję KUKA.VectorMove. Dzięki temu można „płynnie” przełączać kierunki ruchu robotów podczas reakcji na działanie sił zewnętrznych.  KUKA jako pierwszy producent robotów z certyfikatem PLCopenW wersji oprogramowania KUKA.PLC mxAutomation 2.1 grupy modułów funkcyjnych rozszerzone zostały o nowe funkcje. Dzięki temu oprogramowanie spełnia wymagania normy dotyczącej programowalnych sterowników logicznych (PLC). Organizacja PLCopen certyfikowała oprogramowanie pod kątem zgodności z wytycznymi „PLCopen Motion Control Part 4”. Eelco van der Wal, dyrektor zarządzający PLCopen, tak podsumował przyznanie certyfikatu dla oprogramowania KUKA.PLC mxAutomation 2.1: „Bardzo nas cieszy fakt, że możemy przyznać certyfikat pierwszemu producentowi robotów i że jest to właśnie KUKA. Przyczyni się to do dalszego wzrostu aprobaty dla postanowień normy na całym świecie.”  Jest wiele funkcji dodatkowych, o które można rozszerzyć funkcje podstawowe eksploatacji systemów robotów.

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów