COPA-DATA - podsumowujemy dobry rok 2016

| Wydarzenia

Grudzień to dla COPA-DATA, jak i dla większości firm, okres podsumowań i planów. Dla jednych sukces mierzony jest wielkością obrotu, dla innych jest to ilość nowych produktów wprowadzonych na rynek. Jeszcze dla innych to innowacyjne projekty oraz referencje od zadowolonych klientów. W COPA-DATA sukces to wykładnik wszystkich wspomnianych powyżej składników plus dodatkowo rozwój produktu, wprowadzone innowacje oraz zadowolenie pracowników.

COPA-DATA - podsumowujemy dobry rok 2016

Start w 2016 z najnowszą wersją zenon 7.50, zenon Analyzer 3 oraz zenon Logic

Kończący się właśnie rok był dla COPA-DATA bardzo udany. W pierwszym kwartale firma wprowadziła na światowe rynki (w tym również na rynek polski) najnowsze wersję oprogramowania HMI/SCADA - zenon 7.50, zenon Analyzer 3 i zenon Logic 9. Wiele nowych funkcji i ulepszeń zapewniło klientom jeszcze szybszą i łatwiejszą konfigurację projektów. Dzięki innowacyjnym funkcjonalnościom jakie daje obsługa HTML5 oraz moduł Command Sequencer w zenon Energy Edition, który automatyzuje proces tworzenia sekwencji poleceń, producent udowodnił, że szybko reaguje na potrzeby rynku.

Ponadto do istniejących już modułów dodano kolejne możliwości. Moduł Message Control został wzbogacony o technologię Voice over IP pozwalającą na bezpośrednie przekazywanie wiadomości o zdarzeniach lub wprowadzonych zmianach do odpowiednich osób. Nowe możliwości mają również Receptury tworzone w module Batch Control, które mogą być teraz łatwo przenoszone między projektami poprzez zastosowanie eksportu/importu XML lub edytowane za pomocą zewnętrznych narzędzi. Dla oprogramowania zenon stworzzony został natywny driver S7 TIA umożliwiający bezpośrednią komunikację z oprogramowaniem Siemens Totally Integrated Automation (TIA) portal. W ten sposób COPA-DATA stała się pierwszą firmą, której oprogramowanie może bezpośrednio korzystać z komunikacji sterowników Siemens, włączając w to zoptymalizowany dostęp do modułów dla serii SIMATIC S7-1200 i SIMATIC S7-1500.

Rok pod znakiem Global Partner Academy w Monachium

Bieżący rok obfitował w liczne konferencje, targi i seminaria, które wielokrotnie stawały się okazją do dyskusji o zmianach związanych z Industry 4.0. Firma COPA-DATA jest na nie gotowa.

Wydarzeniem, które na długo zapisze się w pamięci partnerów - członków programu COPA-DATA Partner Community - jest z pewnością Global Partner Academy, które odbyło się czerwcu w Monachium. Uczestnicy mieli wówczas okazję poznać strategię biznesową firmy COPA-DATA na najbliższe lata, poznać plany dotyczące wdrażania na rynek kolejnych wersji oprogramowania zenon oraz wymienić się doświadczeniami dotyczącymi wdrożeń. Kolejna taka okazja w 2018 roku!

Nagrody i certyfikaty

Wkład COPA-DATA w rozwój automatyki, zwłaszcza w realizację założeń Smart Industry, został wielokrotnie doceniony. Firma odebrała wiele nagród i gratulacji, w tym nagrodę przyznaną przez potentata w branży IT - firmę Microsoft. Nagrodzony został pionierski projekt wykonany w Gorenjske Elektrarne w Słowenii, wykorzystujący oprogramowanie zenon oraz platformę Microsoft Azure pozwalającą na integracje danych z ponad 40 obiektów (elektrowni, hydroelektrowni, farm fotowoltaicznych) i udostępnianie ich w chmurze.

źródło: COPA-DATA