KUKA: jesteśmy gotowi na wyzwania Przemysłu 4.0

| Wydarzenia

Inteligentna produkcja, Internet Rzeczy czy Przemysł 4.0. Nawet, jeśli terminy te różnią się od siebie w różnych krajach, wszystkie mają jeden cel: tworzenie podstawowych przewag konkurencyjnych – na poziomie firmy jaki i konkurencji globalnej. Wychodząc na przeciw wyzwaniom rewolucji przemysłowej, KUKA poszerzyła swoje portfolio o dwa niezawodne i innowacyjne rozwiązania: roboty KMR iiwa oraz KR3 AGILUS.

KUKA: jesteśmy gotowi na wyzwania Przemysłu 4.0


Aby tworzyć środowiska pracy, które są jednocześnie wysoko produktywne i ergonomicznie korzystne dla siły roboczej, KUKA rozwija kluczowe, centralne technologie: współpracujące roboty, mobilne systemy wsparcia, niezależnie sterowane pojazdy oraz inteligentnie połączone rozwiązania automatyzacyjne, które wspierają ludzi w środowisku pracy, odciążając ich na różne sposoby. „Fabryka przyszłości” powinna potrafić organizować i stale optymalizować procesy produkcyjne, przez co być w stanie przeciwdziałać konsekwencjom zmian demograficznych.  Bez „inteligentnych fabryk” niemożliwe będzie osiągnięcie wzrostu produktywności na taką skalę oraz łączenie w tak efektywny sposób istniejących zasobów naturalnych. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Klientów i potrzebom rynku, KUKA poszerzyła swoje portfolio o dwa, niezawodne i  innowacyjne rozwiązania: roboty KMR iiwa oraz KR3 AGILUS.

 

KMR iiwa - mobilny, inteligentny asystent produkcji

KUKA Mobile Roboticsiiwa (KMR iiwa) łączy w sobie lekkiego robota przemysłowego KUKA LBR iiwa (intelligentindustrialworkasisstant) o wysokiej czułości oraz wielokierunkową, mobilną platformę KUKA. Dzięki temu, robot staje się wysoce elastycznym, lokalizacyjnie niezależnym asystentem produkcji, nieograniczonym przestrzenią pracy. KMR iiwa stanowi idealny fundament dla inteligentnych, połączonych siecią światów produkcji Przemysłu 4.0.Stworzenie KMR iiwa otwiera całkowicie nowe możliwości w zakresie koncepcji produkcyjnych opartych na bezpośredniej, autonomicznej i elastycznej współpracy człowieka i robota.

Maksymalna elastyczność i nieograniczona zwrotność. Tam gdzie procesy produkcyjne poddawane są ciągłym zmianom, jedna rzecz liczy się bardziej niż wszystko inne, to elastyczność. KMR iiwa jest synonimem nieograniczonej adaptowalności. Koncept wielokierunkowego koła pozwala na nieograniczony ruch w każdym kierunku z pozycji stojącej. Dodatkowo, olbrzymi zasięg pracy otwiera wiele opcji dla nowych koncepcji produkcyjnych i zwiększa efektywność kosztową w zarządzaniu działaniami logistycznymi.

KR3 AGILUS - mały robot KUKA przekonuje kompaktowymi wymiarami

Czym z kolei wyróżnia się KR3 AGILUS? Przede wszystkim swoimi kompaktowymi rozmiarami -  umożliwia automatyzację procesów w modułach o wymiarach zaledwie 600 x 600 mm. Podobnie jak jego więksi bracia z rodziny KR AGILUS,  przekonuje szybkością i precyzją. Robot jest idealnym rozwiązaniem dla małych koncepcji modułowych, które są wymagane na rynku 3C (komputery, komunikacja i elektronika użytkowa). Inteligentna konstrukcjasprawia, że KR 3 AGILUS jest korzystny cenowo, bezobsługowy i niezawodny.

 Perfekcyjne rozwiązanie z zakresu automatyzacji dla przemysłu elektronicznego

Dzięki udźwigowi 3 kg i zasięgowi 540 mm idealnie spełnia potrzeby różnych branży, zwłaszcza przemysłu elektronicznego – jednego z największych i najszybciej rozwijających się rynków automatyzacji. Połączenie jakości, niezawodnych technologii i wydajnych komponentów pozwoliło stworzyć KR 3 AGILUS – najlepszą markę w dziedzinie „Total Cost of Ownership (TCO)”.

Produkcjastaje się wszędzie atrakcyjna

Przemysł elektroniczny był największym motorem rozwoju KR 3 AGILUS. Oznacza to, że robot jest zaprojektowany do wymogów przemysłu elektronicznego, w szczególności do wymagań elektronicznych linii montażowych. Jednak KR 3 AGILUS jest robotem przeznaczonym dla przemysłu ogólnego i wpasowuje się w różne branże. Automatyka i elastyczność, oferujące atrakcyjny zwrot kosztów inwestycji sprawiają, że roboty KR 3 AGILUS pozwalają produkować wszędzie, niezależnie od lokalnych kosztów pracy.

 

Przemysłowa produkcja przyszłości będzie wymagała koncepcji produkcyjnych i logistycznych, które są inteligentnie połączone siecią, modularne, wszechstronne, zatem i mobilne. KUKA staje naprzeciw tym oczekiwaniom i już teraz prezentuje rozwiązania, które mogą współpracować ludźmi, obrabianymi przedmiotami oraz maszynami. Wszystko to sprawia, że roboty KUKA są całkowiciegotowe na wyzwania Przemysłu 4.0.

Zapraszamy Państwa do odkrycia potencjału robotów KUKA na Targach Automaticon – jesteśmy w Hali I,  stoisko nr B16.