WObit na targach Hannover Messe 2017

| Wydarzenia

Targi Hannover Messe to jedne z największych na świecie targów branży przemysłowej, co potwierdzają liczby: 6,5 tyś. wystawców z 70 krajów i aż 225 000 odwiedzających. W tegorocznej, jubileuszowej edycji po raz pierwszy swoje rozwiązania zaprezentowała firma WObit – polski producent robotów przemysłowych.

WObit na targach Hannover Messe 2017

Na stoisku WObit zlokalizowanym w części poświęconej automatyce przemysłowej zwiedzający mogli zobaczyć przede wszystkim samojezdne roboty transportowe z rodziny MOBOT® AGV oraz roboty Tower służące do aplikacji pick&place czy paletyzacji.

Roboty AGV (Automated Guided Vehicle) służą do automatycznego transport towarów na produkcji, bądź w magazynie, czyli wszędzie tam gdzie niezbędne jest przewożenie towarów z punktu A do punktu B. Rozwiązanie to stanowi jeden z istotnych elementów fabryki jutra, gdyż zwiększa wydajność wytwarzania, podnosi bezpieczeństwo i daje możliwości szybkiego reagowania na zmiany produkowanego asortymentu.

Istotnym elementem dominującej na tegorocznych targach idei Przemysłu 4.0 jest integracja systemów, tworzenie sieci oraz współpraca maszyn i ludzi. Roboty mobilne MOBOT® AGV stanowią zgrany duet np. z robotami paletyzującymi, przy czym bezpiecznie kooperują z ludźmi, poruszając się w przestrzeni ich pracy. Aby pokazać próbkę możliwości takich zintegrowanych działań, na targach w Hanowerze WObit zaprezentował m.in. współpracę robota MOBOT® AGV CubeRunner, który transportował polskie soki, podawane przez robota tower TR300. Smak soku wybierany był przez klienta za pomocą dedykowanej aplikacji na panelu operatorskim.

Firma WObit od ponad 25 lat dostarcza komponenty i kompletne rozwiązania w dziedzinie automatyki dla polskich i zagranicznych klientów. W jej ofercie dostępne są zaawansowane technicznie urządzenia pomiarowe, funkcjonalne napędy, elementy mechaniczne oraz sterowanie. WObit produkuje również roboty przemysłowe w tym roboty kartezjańskie, AGV, SCARA oraz roboty Tower, oferuje także przygotowanie  dedykowanych rozwiązań.