KUKA po raz kolejny udowodniła, że o bezpieczeństwie wie wszystko!

| Wydarzenia

Dużym sukcesem zakończyła się obecność KUKA Polska Konferencja poświęcona Automatyzacji i bezpieczeństwu w zakładach produkcyjnych, organizowana przez Axon Media w Szczecinie. Przedstawiciel KUKA zaprezentował najważniejsze trendy w zakresie bezpieczeństwa i ochrony użytkowników podczas procesów produkcyjnych. Wydarzenie swoim mecenatem objął Pan Prezydent Miasta Szczecin, Piotr Krzystek.

KUKA po raz kolejny udowodniła, że o bezpieczeństwie wie wszystko!

Po krótkiej prezentacji partnerów wydarzenia miało miejsce czternaście bardzo ciekawych prelekcji, w tym m.in. Pana Łukasza Szczepkowskiego – Regional Sales Manager w firmie KUKA Roboter. Ekspert w swoim wykładzie poruszył kwestię najnowszych, a zarazem najważniejszych trendów

w zakresie bezpieczeństwa procesów produkcyjnych. Przedstawiciel KUKA zaprezentował także bezkonkurencyjne roboty przemysłowe KUKA, które wyposażone są w innowacyjne opcje bezpieczeństwa.  W sekcji  wystawienniczej, uczestnicy konferencji mieli także szansę na wymianę najważniejszych branżowych doświadczeń i praktyk oraz zapoznania się z interesującymi ekspozycjami.

Nowoczesne przedsiębiorstwa, których celem jest intensywny rozwój, zobligowane są do podnoszenia poziomu  automatyzacji. Robotyzacja procesów produkcyjnych oznacza przede wszystkim skrócenie czasu wykonania poszczególnych czynności przy jednoczesnym zwiększeniu jakości i precyzji produkcji. Nie mniej ważna jest kwestia podnoszenia bezpieczeństwa ludzi w szczególności tam, gdzie występują trudne warunki pracy m.in. w paletyzacji, obróbce, obsłudze maszyn, montażu, czy obróbce wykończeniowej – te tematy stały się motywem przewodnim spotkania w Szczecinie.

Robotyzacja procesów produkcyjnych to zwiększenie efektywności i oszczędności firmy.  KUKA oferując najwyższej klasy rozwiązania dla automatyzacji procesów produkcyjnych, staje się wiodącym dostawcą innowacyjnych technologii na całym świecie, jednocześnie zachowując najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa procesów produkcyjnych, jak i ich użytkowników.