Złącza zamiast listew zaciskowych

| Wydarzenia

Z powodu zbyt małej ilości miejsca w szafie rozdzielczej pewne przedsiębiorstwo musiało zastosować nowe, nie spotykane dotąd rozwiązanie: zamiast listwy zaciskowej użyto systemu do zabudowy w szafie z wkładami złączy.

Złącza zamiast listew zaciskowych

Firma ILME, jeden z liderów na rynku w zakresie rozwoju i produkcji wielopinowych złączy elektrycznych jest firmą aktywną na wielu polach elektrotechniki. Często poddawana jest także nowym wyzwaniom ze strony swoich klientów.

Jeden z liderów budowy maszyn do automatycznego montażu podczas prac nad nowym projektem napotkał problem związany z zagospodarowaniem miejsca w szafie sterowniczej. Nowe funkcje jakie miała spełniać maszyna spowodowały brak miejsca w szafie na wymagana ilość listew zaciskowych. Większe szafy nie mieściły się natomiast w budżecie firmy. Firma ILME wypracowała rozwiązanie problemu zamieniając standardowe listwy zaciskowe na system do zabudowy szaf. W systemie COB zastosowano wkłady złączy serii CDS z dużą gęstością kontaktów i przyjazną użytkownikowi sprężynową technologią montażu przewodów. Dzięki temu zabiegowi możliwe było zachowanie wymiarów szafy i pozostawienie kosztów na zabudżetowanym poziomie. Dodatkowo klient uzyskał możliwość łatwego dokonywania pomiarów dzięki zastosowanym we wkładach CDS polach pomiarowych oraz pełną rozłączalność systemu. Dzięki temu maszynę można szybko zmontować i łatwo uruchomić. Ilość zastosowanych wkładów także nie stanowi problemu, ponieważ seria CDS daje możliwość zintegrowanego kodowania, co z kolei skutecznie eliminuje ewentualne błędy.