Systemy komunikacji przemysłowej w dobie IIoT i Przemysłu 4.0

| Wydarzenia

Cykl seminariów poświęcony zagadnieniom realizacji systemów transmisji danych na obiektach przemysłowych

Systemy komunikacji przemysłowej w dobie IIoT i Przemysłu 4.0

Trendy IIoT czy Przemysł 4.0 cieszą się na rynku coraz większym uznaniem. W ich kontekście często pojawiają się wątpliwości z czym tak naprawdę wiążą się oba pojęcia. Dzieje się to nie bez przyczyny, bez wątpienia ciężko jest tu zastosować jedną spójną definicję. Niemniej jednak w obu tych koncepcjach wspólnym mianownikiem jest zapotrzebowanie na coraz większa ilość informacji.

    Dla zwiększenia efektywności oraz niezawodności działania jak również minimalizacji ryzyka wystąpienia przestojów, przedsiębiorstwa coraz szerzej sięgają po nowe technologie celem zbierania coraz większej ilości danych i ich późniejszego przetwarzania. Efektem tego jest coraz większa ilość urządzeń podłączanych do sieci przemysłowych oraz ilość generowanych i przesyłanych danych. Taka sytuacja stwarza nowe wymagania jakie musi spełniać posiadana infrastruktura komunikacyjna. Chodzi tu nie tylko o jej wydajność ale również możliwość zapewnienia wzajemnej współpracy pomiędzy rożnymi technologiami i protokołami. Kluczowe aspekty jakie należy wziąć tu pod uwagę to przede wszystkim:

  • Możliwość podłączenia wszystkich urządzeń, uwzględniając również te nie będące częścią pierwotnego systemu
  • Zapewnienie kompatybilność protokołów pomiędzy poszczególnymi urządzeniami i systemami SCADA
  • Ochrona przez zagrożeniami ze strony cyberprzestępców
  • Pozyskiwanie danych o produkcji w czasie rzeczywistym
  • Wybór odpowiednich technologii transmisji danych od przewodowych po bezprzewodowe
  • Maksymalizacja współczynników dostępności i wykorzystania systemów jak np. OEE

    Odpowiedzi na te i inne pytania postaramy się udzielić podczas cyklu organizowanych seminariów, na które serdecznie zapraszamy. Podczas każdego ze spotkań będzie można bliżej zapoznać się praktycznym zastosowaniem i konfiguracją poszczególnych technologii na specjalnie przygotowanych instalacjach demo.

   Spotkania dedykowane są zarówno dla inżynierów pracujących z infrastrukturą komunikacyjną na instalacjach przemysłowych, odpowiedzialnych za systemy nadzoru i sterowania, pozyskiwania i analizy danych jak również kierowników i menadżerów zarządzających tego typu obiektami. Jeżeli mieli lub mają Państwo do czynienia z tego typu zagadnieniami, to spotkanie pozwoli zdobyć wiedze o najnowszych technologiach z dziedziny transmisji danych jak i da możliwość wymiany własnych doświadczeniach z inżynierami Elmark Automatyka oraz innymi uczestnikami seminarium.

Miejsca i terminy seminariów:

Poznań - 13-02-2018, Hotel Ilonn, Szarych Szeregów 16

Katowice - 15-02-2018, Hotel angelo by Vienna House ul. Sokolska 24

Gdańsk - 20-02-2018, Hotel Sadova, Łąkowa 60

Wrocław - 14-02-2018, Hotel Haston, Irysowa 1-3

Warszawa - 22-02-2018, Hotel Puławska Residence, ul. Puławska 361

 

Serdecznie zapraszamy do rejestracji!!!