ASKOM i SIEMENS Industry Software wspólnie na konferencji Food Automation 2019

| Wydarzenia

W dniach11-12 kwietnia 2019 r. w samym centrum Beskidu Śląskiego w nowootwartym Hotelu Goden Tulip w Bystrej koło Bielska-Białej odbyła się IV edycja konferencji Food Automation 2019 ...

ASKOM i SIEMENS Industry Software wspólnie na konferencji Food Automation 2019

W dniach 11-12 kwietnia 2019 r. w samym centrum Beskidu Śląskiego w nowo otwartym Hotelu Goden Tulip w Bystrej koło Bielska-Białej odbyła się IV edycja konferencji Food Automation 2019 (www.konferencja-foodautomation.pl) poświęconej szeroko rozumianej automatyzacji procesów produkcyjnych w branży spożywczej.

Automatyzacja procesów produkcyjnych i jej finansowanie, nowe stawki VAT i ich konsekwencje dla branży spożywczej, technologie przyszłości, takie jak sztuczna inteligencja czy rozszerzona rzeczywistość – to niektóre z aspektów poruszanych podczas konferencji. Partnerem Technologicznym wydarzenia była firma Siemens a Partnerem Strategicznym – Polska Federacja Producentów Żywności – Związek Pracodawców.

Firmę ASKOM na konferencji reprezentował Pan Tomasz Cwołek – Dyrektor Działu Przemysłowych Systemów IT, który w imieniu i na zaproszenie firmy SIEMENS Industry Software, zaprezentował na przykładzie kilku wdrożeń systemu SIMATIC IT RnD Suite w jaki sposób digitalizacja może wspierać nowoczesne zakłady przemysłowe nie tylko w zakresie automatyzacji samej produkcji ale również w zakresie procesów wprowadzania na rynek nowych produktów przez Działy Badań i Rozwoju oraz w pełnym zarządzaniu nowoczesnym laboratorium Kontroli Jakości.

Podczas prezentacji na konferencji zaprezentowane zostały najnowsze trendy w zakresie digitalizacji procesów produkcyjnych oraz możliwości ich wdrażania przy wykorzystaniu unikalnej na rynku kompleksowej oferty firmy SIEMENS zapewniającej pełną integrację systemów automatyki z przemysłowymi systemami IT klasy MOM do planowania (APS) i realizacji produkcji (MES) oraz zapewnienia jakości (LIMS) a dalej z systemami biznesowymi takimi jak np. SAP ERP.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za udział w konferencji a zainteresowanym polecamy zapoznanie się z naszą prezentacją na Food Automation 2019 pt. „Sama automatyka to za mało - Cyfrowa Fabryka dzięki wsparciu R&D przy tworzeniu nowych produktów i pełnej kontroli jakości”

Prezentacja: https://www.askom.pl/download/pl/Food_Automation_2019_Askom_SISW.pdf