VACON® NXP Grid Converter otrzymał wyjątkowe oznaczenie Solar Impulse Efficient Solution

| Wydarzenia

VACON® NXP Grid Converter jest jednym z 1000 najczystszych i najbardziej dochodowych rozwiązań chroniących środowisko.

VACON® NXP Grid Converter otrzymał wyjątkowe oznaczenie Solar Impulse Efficient Solution

VACON® NXP Grid Converter jest jednym z 1000 najczystszych i najbardziej dochodowych rozwiązań chroniących środowisko. Produkt stanowi alternatywne źródło energii dla statków w porcie, które odgrywa kluczową rolę w zmniejszaniu zużycia paliwa, zwiększaniu wydajności, a tym samym osiągnięciu celów zrównoważonego rozwoju w obszarze emisji.

Przemysł morski znajduje się w ścisłej czołówce badania potencjału sieci zasilających prądu stałego. W szczególności dotyczy to porozumienia paryskiego, rozszerzenia obszarów kontrolowanych pod względem emisji oraz zobowiązania IMO w zakresie 50% ograniczenia emisji do 2050r, gdyż wiąże się to z koniecznością wprowadzenia znaczących usprawnień w zakresie poprawy zużycia paliwa przez jednostki pływające w tej branży.

W przypadku stosowania rozwiązania z zakresu zasilania lądowego, VACON NXP Grid Converter umożliwia czerpanie zasilania z miejscowej sieci zasilającej poprzez zestaw kabli, zamiast z głównego silnika statku czy generatorów. Proces ten czasami nazywany jest „cold ironing” i ma ogromny wpływ na zmniejszenie zużycia paliwa.

Częstotliwość zasilania lądowego w większości miejsc na świecie wynosi 50Hz, podczas gdy częstotliwość zasilania statku wynosi 60Hz. VACON® NXP Grid Converter to zasadniczo system zasilania z brzegu, który konwertuje częstotliwość 50 Hz zasilania lądowego na 60 Hz zasilania statku (lub odwrotnie, z zasilania statku 60Hz na zasilanie lądowe 50Hz).

Napięcie i częstotliwość są zsynchronizowane z siecią elektryczną statku, co pozwala na płynne przełączanie.

Przeczytaj więcej:  https://link.do/vacon_nxp_grid_converter