Płynne przekształcanie danych projektu na program obróbki

| Wydarzenia

Płynne przekształcanie danych projektu na program obróbki

Dzięki płynnej integracji oprogramowania Lantek Expet Inside w ramach rozwiązania MTX z grupy systemów CNC, firma Bosch Rexroth oferuje użytkownikom idealne rozwiązanie pozwalające na ekonomiczne wykorzystywanie maszyn do cięcia kształtowego. Oprogramowanie to toruje drogę do wydajnego i niezawodnego przekształcania danych projektu na programy CNC.

System CNC MTX firmy Bosch Rexroth jest wydajnym rozwiązaniem służącym do obsługi obrabiarek. Szczególne zalety rozwiązania polegają na jego dużej mocy obliczeniowej, możliwości dostosowania do wymogów klienta, otwartości i wielu opcjach komunikacji. MTX oferuje najlepsze warunki cięcia kształtowego. Dla operatora maszyny, oprócz dysponowania wydajnym sprzętem do obróbki CNC, istotne jest również to jak efektywnie i niezawodnie mogą być tworzone nowe programy obróbki. Dzięki płynnej integracji oprogramowania Lantek Expert Inside, firma Bosch Rexroth oferuje idealne rozwiązanie pozwalające na ekonomiczną pracę maszyn do cięcia kształtowego, szczególnie w obszarze programowania CNC w hali produkcyjnej. Firma Lantek to jeden z największych dostawców specjalistycznych rozwiązań CAD/CAM wykorzystywanych w procesach cięcia kształtowego. Oprogramowanie Lantek Expert Inside dostarcza szeroki zakres funkcjonalności dla hali produkcyjnych: od importowania lub tworzenia konturów cięcia, ręcznego lub automatycznego rozmieszczania konturów na blasze, określenia strategii dojścia i wyjścia narzędzia po automatyczne generowanie i symulację programów CNC.

Oprogramowanie firmy Lantek umożliwia wygodną obsługę z poziomu ekranu systemu MTX. Pozwala to użytkownikowi przetwarzać nowe zamówienia produkcji i tworzyć programy CNC w trakcie cięcia. Funkcje specjalne dostarczają informacji o stanie maszyny, ułatwiają obsługę i umożliwiają powrót do ekranu obsługi systemu MTX w dowolnym czasie. Wszystkie okna dialogowe mogą być obsługiwane za pomocą ekranu dotykowego. Jako opcja możliwe jest korzystanie z identycznego środowiska programowania za pomocą wirtualnego narzędzia MTX na komputerze stacjonarnym. Cięcia nie trzeba wykonywać w rzeczywistości, procesy można ocenić poprzez symulację maszyny w 3D.

„Ta współpraca to kolejny krok firmy Lantek w kierunku poprawy konkurencyjności głównych graczy w przemyśle metalowym“ – powiedział Francisco Pérez, dyrektor działu producentów obrabiarek w firmie Lantek. „Zarówno producenci maszyn do cięcia jak i ich użytkownicy czerpią korzyści z lepszej integracji maszyny i oprogramowania“.

„Poprzez integrację oprogramowania Lantek Expert Inside z naszym systemem MTX, łączymy najbardziej wszechstronne narzędzie CNC na rynku z szerokim doświadczeniem i wiedzą techniczną firmy Lantek w zakresie cięcia kształtowego“ – powiedział Hansjörg Sannwald, dyrektor działu zarządzania rynkiem i produktami (Systemy CNC). „Klient zyskuje dzięki temu praktyczny i zintegrowany łańcuch procesu produkcyjnego, od danych CAD elementów obrabianych, aż do programów obróbczych na maszyny MTX.