Innowacje od igus na Taropak 2019

| Wydarzenia

30 września w Poznaniu ruszają targi Taropak. igus, lider technologii „motion plastics” zaprezentuje na nich wiele nowości, ale też branżowe „hity”, które już sprawdzają się w maszynach do pakowania.

Innowacje od igus na Taropak 2019

– Na co dzień spotykamy się z naszymi klientami w ich fabrykach i biurach, a naszym głównym narzędziem komunikacji jest oczywiście strona internetowa. Jednak targi są dla nas bardzo ważne. Taropak to jedna z niewielu okazji, żeby pokazać w jednym miejscu wszystkie nasze najważniejsze produkty dla firm z branży techniki pakowania i etykietowania zarówno nowym jak i stałym klientom – mówi Kamil Niemyjski product manager drylin®, dryspin, robolink z igus Polska.

 Na swoim stoisku igus skupi się na aplikacjach dedykowanych technice pakowania i etykietowania, gdzie kluczowymi produktami są rozwiązania liniowe, w szczególności stoliki liniowe, na które firma od wielu lat kładzie duży nacisk.         

– Jednocześnie dostrzegamy, jak dynamicznie rozwija się rynek ekonomicznych rozwiązań do zadań typu pick & place jako alternatywa dla drogich robotów przemysłowych. Dlatego dużą część stoiska poświęcimy robotom kartezjańskim, typu delta i ramieniu robolink – mówi Niemyjski.

Światowy lider technologii „motion plastics” zaprezentuje też swój „hit” branżowy, jakim są stoliki serii SLW z przełożeniem napędu przez śrubę trapezową lub wielozwojną dryspin®. Są one modułowe, dzięki czemu można dobrać odpowiednie rozwiązanie zarówno do regulacji lekkiego czujnika, jak i kilku dziesięciokilogramowej etykieciarki. Dzięki zastosowaniu odlewanych elementów stoliki serii SLW są tańsze niż inne podobne rozwiązania na rynku.

– Możemy dostarczać je z akcesoriami, takimi jak korba, licznik położenia czy zacisk śruby lub z zamontowanym i gotowym do podłączenia silnikiem krokowym, DC, lub BLDC. I co najważniejsze: nie wymagają smarowania. Są całkowicie bezobsługowe – podkreśla Niemyjski.