Elektromechaniczny zestaw typu „plug & produce” ułatwiający łączenie elementów

| Wydarzenia

Elektromechaniczny zestaw typu „plug & produce” ułatwiający łączenie elementów

Nowy zestaw Smart Press Kit firmy Bosch Rexroth został zaprojektowany z myślą o przyszłych wymaganiach przemysłu. Ten kompleksowy, gotowy do użycia pakiet rozwiązań mechatronicznych sprawdza się znakomicie w bardzo wielu zastosowaniach związanych ze standardowymi procesami dociskania i łączenia elementów. Smart Press Kit to modułowy zestaw złożony z komponentów mechanicznych i elektrycznych oraz oprogramowania. Jego wybór, konfigurowanie i uruchamianie jest bardzo proste. Po podłączeniu zestawu do sieci internetowej za pośrednictwem otwartych interfejsów można wygodnie monitorować pracę zestawu na tablecie. Zwiększa to przejrzystość działań, skraca przestoje i polepsza produktywność.

To łatwe w obsłudze, szybkie w działaniu i oferowane po atrakcyjnej cenie urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o procesach dociskania i łączenia elementów w niskich zakresach siły (od 2 do 30 kN). Modułowy system składa się z doskonale zsynchronizowanych komponentów sprzętowych i oprogramowania: elektromechanicznego cylindra i czujnika siły, serwomotoru, sterownika napędu, przemysłowego komputera PC oraz oprogramowania HMI opartego na przeglądarce i standardzie HTML 5.

Nowy zestaw Smart Press Kit ma wiele potencjalnych obszarów zastosowań. Sprawdza się idealnie wszędzie tam, gdzie ważna jest prostota, szybkie uruchamianie i atrakcyjna cena. Chodzi w szczególności o takie procesy, jak mocowanie łożysk w oprawach za pomocą pras, zaciskanie kabli i węży hydraulicznych, a także wstawianie elementów, np. integracja magnesów w pakiecie blach stojana. Smart Press Kit obniża koszty procesów kształtowania, takich jak gięcie, wytłaczanie i głębokie tłoczenie, w przemyśle tworzyw sztucznych. Można go również wykorzystać w procedurach mierzenia i testowania oraz na stanowiskach testowych w wielu branżach i sektorach. Zestaw Smart Press Kit może być używany jako rozwiązanie samodzielne lub zintegrowane z systemami nadrzędnymi za pośrednictwem najpopularniejszych protokołów komunikacyjnych. W ten sposób firma Bosch Rexroth wyznacza nowe międzybranżowe standardy prostych procesów dociskania i łączenia elementów.

Szybki wybór i uruchamianie produktu

Najpierw, za pomocą narzędzia LinSelect, należy wybrać odpowiedni rozmiar zestawu Smart Press Kit, a następnie przeprowadzić jego ostateczną konfigurację za pomocą konfiguratora online. Następnie można pobrać pliki CAD oraz zamówić ich żądaną konfigurację w sklepie internetowym firmy Bosch Rexroth. Wszystkie komponenty są dostarczane w jednym pakiecie.

Ogromną zaletą zestawu Smart Press Kit jest intuicyjne uruchamianie i konfigurowanie procesów, które nie wymaga wiedzy z zakresu programowania. Zainstalowane fabrycznie oprogramowanie operacyjne, automatyczna parametryzacja serwonapędu, mała liczba interfejsów, kreator oraz zintegrowany sterownik ruchu umożliwiają szybkie uruchamianie urządzenia. Pozwala to zaoszczędzić nawet 95% czasu potrzebnego na projektowanie oraz znacznie przyspieszyć wprowadzanie nowych produktów na rynek.

Intuicyjne oprogramowanie, które nie wymaga wiedzy programistycznej

Obsługa oprogramowania, nawet podczas pracy urządzenia, jest intuicyjna i nie wymaga wiedzy programistycznej. Dzięki nowoczesnemu interfejsowi WWW HMI procesy można konfigurować metodą „przeciągnij i upuść”, a funkcje graficzne pozwalają na tworzenie elementów oceny i analizy w bardzo prosty sposób. Pracę zestawu Smart Press Kit można wygodnie monitorować za pomocą tabletu. Wizualizacja informacji o statusie i rezultatach procesów, wyświetlanie „na żywo” i analizowanie krzywej siła-przemieszczenie, a także opcje przechowywania i eksportu danych zapewniają maksymalną przejrzystość. W każdej chwili można łatwo przeglądać wszystkie bieżące parametry systemu, takie jak raport postępu prac, statystyki dotyczące jakości czy komunikaty o błędach. Są one wyświetlane przez oprogramowanie w formie zwykłego tekstu i bardzo ułatwiają zarządzanie błędami. Inne funkcje konserwacji prewencyjnej i wsparcia serwisowego są obecnie dostępne w naszym kanale sprzedaży. Dzięki wszystkim tym funkcjom Smart Press Kit skraca przestoje i maksymalizuje produktywność.

„Jako pionierzy cyfryzacji technologii przemieszczeń liniowych wprowadzamy na rynek Smart Press Kit ― specjalne rozwiązanie, które upraszcza procesy dociskania i łączenia elementów. Zestaw Smart Press Kit jest oparty na sprawdzonej technologii firmy Bosch Rexroth, innowacyjnych produktach i rozwiązaniach obejmujących cały łańcuch procesów oraz naszej kompleksowej wiedzy fachowej” ― mówi dr Ulf Lehmann, szef działu technologii przemieszczeń liniowych w firmie Bosch Rexroth AG.