Rozwiązanie MTX - zaawansowany cyfrowo system CNC

| Wydarzenia

Rozwiązanie MTX - zaawansowany cyfrowo system CNC

Najnowsza wersja oprogramowania MTX, systemu sterowania CNC rozszerza i upraszcza możliwości cyfrowe obrabiarek poprzez symulacje maszynowe 3D jako część bieżących zadań. Wzrost znaczenia cyfryzacji i łączności sprawił, że system sterowania CNC przekształcił się, zarówno pod względem projektowym, jak i funkcjonalnym w praktyczne i sprawdzone rozwiązanie Internetu rzeczy IoT, które już dziś spełnia przyszłe wymagania w zakresie łączności.

 

System MTX, oparty na bardzo efektywnym sprzęcie o trzystopniowej skalowalności, jest najwydajniejszym takim produktem na rynku. Umożliwia sterowanie nawet 250 osiami CNC w 60 kanałach za pomocą jednego sterownika, włącznie z funkcjami PLC. Najnowsza wersja obejmuje pakiety obsługujące wszystkie popularne procesy obróbki metalu i cięcia laserem oraz maszyny hybrydowe.

 

Projektowanie, realizowane jest za pomocą centralnego oprogramowania IndraWorks i obejmuje ono planowanie, parametryzację i testowanie systemów CNC, PLC i HMI. Kilkaset typów obrabiarek zostało uruchomionych wirtualnie i automatycznie wykorzystując funkcje systemu MTX takie jak „cyfrowy bliźniak” czy inne zintegrowane narzędzia programowe. Producenci maszyn mogą zastosować swoją wiedzę fachową w całkowicie otwartej architekturze bez obawy o bezpieczeństwo. Ponadto dzięki realistycznym symulacjom maszynowym 3D użytkownicy mogą z wyprzedzeniem wykrywać błędy oraz cyfrowo optymalizować procesy obróbki mechanicznej.

 

MTX jest jednym z pierwszych systemów CNC, który udostępnia systemy OPC UA klient-serwer od samego początku. Znana z pionierskich przedsięwzięć firma Bosch Rexroth obsługuje również rozwiązanie umati - model informatyczny obrabiarki dostosowany do wymagań różnych producentów, opracowany przez Niemieckie Stowarzyszenie Producentów Obrabiarek (VDW). Dzięki otwartym standardom CNC, rozwiązanie MTX pozwala użytkownikom na automatyczną integrację obrabiarki z heterogenicznymi środowiskami Internetu rzeczy IoT i fabryką przyszłości bez podejmowania dodatkowych działań.