Danfoss Drives i firma partnerska Techmex organizują seminarium dla gospodarki wodnej i wodno-ściekowej

| Wydarzenia

Wspólnie z firmą partnerską Techmex, polski zespół Danfoss Drives organizuje na pomorzu seminarium poświęcone branży wodnej i wodno-ściekowej. Seminarium odbędzie się w terminie 13.12.2019r. w Gdański

Danfoss Drives i firma partnerska Techmex organizują seminarium dla gospodarki wodnej i wodno-ściekowej

Znaczące dzienne wahania obciążenia w zakładach wodociągowych i oczyszczalniach ścieków sprawiają, że ekonomicznie bardzo opłacalne staje się zamontowanie sterowania na niemal wszystkich maszynach rotacyjnych, takich jak pompy i dmuchawy. Podczas seminarium eksperci z Danfoss i Techmex opowiedzą o przykładach aplikacyjnych z wykorzystaniem przetwornicy częstotliwości VLT® AQUA Drive FC 202. Zwrócą uwagę na korzyści ekonomiczne i eksploatacyjne dzięki zastosowaniu napędów w sterowaniu dmuchawami lub pompami. Ważnym tematem podczas seminarium będzie także temat hybrydyzacji – która w postaci magazynowania energii jest jednym z aktualnych megatrendów.

Ponad dwudziestoletnia współpraca z firmą Techmex zaowocowała niezliczoną ilością zrealizowanych układów napędowych opartych o przetwornice częstotliwości Danfoss – mówi Marek Dudziński, Kierownik sprzedaży ds. sieci partnerskich z firmy Danfoss Drives. – Cieszę się, że mamy teraz okazję podzielić się w szerszym gronie naszą wiedzą i doświadczeniem.

Firma Techmex w 1996r. nawiązała ścisłą współpracę ze światowym liderem w dziedzinie automatyki, firmą Danfoss.

Od momentu nawiązania współpracy, urządzenia Danfoss stosowane są zarówno we własnych realizacjach jak również stanowią przedmiot szerokiej oferty handlowej – mówi Andrzej Maciański, dyrektor spółki.


Danfoss Drives - członek grupy Danfoss, jest światowym liderem w dziedzinie regulacji prędkości silników elektrycznych. Od 1968 roku pionier w branży przetwornic częstotliwości. Obecnie jako jedna z największych firm w branży, realizuje pasję do rozwoju, produkcji i sprzedaży najbardziej wszechstronnych napędów AC na świecie. Przetwornice VACON® stanowią solidną podstawę optymalizacji w zastosowaniach przemysłowych. Przetwornice VLT® odgrywają kluczową rolę w zarządzaniu zasobami i automatyzacji fabryk. Napędy prądu przemiennego Danfoss Drives dostosowują się do dowolnej technologii silnikowej i służą w zakresie mocy od 0,18 kW do 6,0 MW.

Dowiedź się więcej na temat rozwiązań Danfoss w obszarze wodnym i wodno-ściekowym: https://www.danfoss.com/pl-pl/markets/water-and-wastewater/

 

Techmex - firma istnieje od ponad 25 lat. Do kwietnia 2000r. jako Zakład Usługowo-Handlowy, a od maja 2000 r. jako Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością. Od początku istnienia działalność naszej firmy jest ściśle związana z gospodarką wodno-ściekową oraz budową układów AKPiA.. Techmex dysponuje dużym doświadczeniem w zakresie:

 • doradztwa technicznego, projektowania i budowy obiektów wodno-kanalizacyjnych
 • projektowania i wykonawstwa systemów sterowania oraz monitoringu obiektów
 • projektowania i wykonawstwa układów AKPiA
 • świadczenia usług eksploatacyjnych, przeglądów serwisowych, remontów
 • diagnostyka układów AKPiA
 • serwis przetwornic częstotliwości VLT® i VACON®

W 2011 roku firma Techmex zajęła III miejsce w "Rankingu Firm Rodzinnych" w województwie pomorskim.

Dowiedź się więcej na temat firmy: http://techmex.gda.pl/ 

 

 • Add to Phrasebook  
  • No word lists for Polish -> Polish...  
  • Create a new word list...
 • Copy