Firma Danfoss aktywnie wspiera przekazywanie wiedzy z przemysłu do edukacji

| Wydarzenia

W firmie Danfoss chętnie wspieramy przyszłych inżynierów, dzięki rozbudowie oferty dydaktycznej dla Politechniki Wrocławskiej.

Firma Danfoss aktywnie wspiera przekazywanie wiedzy z przemysłu do edukacji

Proces współpracy rozpoczął się od podpisania Listu Intencyjnego w sierpniu 2019r. Pierwszym krokiem było stworzenie trzech stanowisk dydaktycznych w laboratorium Napędów Elektrycznych Politechniki Wrocławskiej. Już w semestrze letnim roku akademickiego 2019/2020 studenci rozpoczną zajęcia laboratoryjne na nowopowstałych stanowiskach. Co więcej, w 2020 r. powstanie pracownia Przekształtnikowych Napędów Przemysłowych. Opiekunem pracowni ze strony Politechniki Wrocławskiej będzie dr hab. inż. Mateusz Dybkowski, prof. PWr. Systematycznie rozbudowywane laboratorium będzie konsekwentnie przygotowywać studentów do pracy na stanowisku inżyniera. Współpraca przyniesie obopólne korzyści – zespołowi dydaktycznemu i studentom, ale również firmie. Pracownia Przekształtnikowych Napędów Przemysłowych będzie miejscem wyjątkowym łączącym biznes i edukację. Otwarta dla studentów i kadry dydaktycznej, która skorzysta z wiedzy specjalistów firmy dotyczącej aktualnych potrzeb przemysłu oraz zostanie przeszkolona z nowoczesnych napędów firmy Danfoss. Pracownia zostanie otwarta także dla specjalistów firmy Danfoss do testowania rozbudowanych aplikacji napędowych i szkoleń dla partnerów biznesowych.

Od 2014 roku firma Danfoss Poland sp. o.o., dział Napędów Elektrycznych, wspólnie z Wydziałem Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej organizują konkurs na najlepszą pracę magisterską z dziedziny napędów elektrycznych.

„Współpraca Katedry Maszyn, Napędu i Pomiarów Elektrycznych działającej w ramach Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej i firmy Danfoss Poland – dział Napędów Elektrycznych to najlepszy sposób kształcenia przyszłych inżynierów. Korzystając z oprogramowania i nowoczesnego sprzętu w laboratoriach studenci zdobywają praktyczną wiedzę przydatną w codziennej pracy inżynierów w przemyśle. W firmie Danfoss wiemy jak ważne jest doświadczenie i praktyczna wiedza, dlatego staramy się aktywnie wspierać i zapewniać możliwość jej zdobywania już na etapie studiów.” – mówi Jakub Czapliński, Dyrektor Sprzedaży dział Napędów Elektrycznych, Danfoss Poland.

W dniu 19 listopada 2019r. odbyło się spotkanie władz Wydziału Elektrycznego z dyrekcją Działu Napędów Elektrycznych Danfoss Poland w nowo powstałym laboratorium.

W spotkaniu udział wzięli:

  • prof. dr hab. inż. Waldemar Rebizant – Dziekan Wydziału Elektrycznego
  • prof. dr hab. inż. Teresa Orłowska-Kowalska - Kierownikiem Katedry Maszyn, Napędu i Pomiarów Elektrycznych
  • dr hab. inż. Mateusz Dybkowski, prof. PWr - Kierownikiem Laboratorium Automatyki Przemysłowej
  • dr hab. inż. Paweł Ewert - Kierownikiem Laboratorium Napędu Elektrycznego
  • pan Jakub Czapliński – Dyrektor Sprzedaży Napędów Elektrycznych, Danfoss Poland
  • pan Dariusz Kaczanowski - Kierownik ds. Kluczowych Klientów, Napędy Elektryczne, Danfoss Poland
  • pan Bartosz Borecki – Inżynier Wsparcia Technicznego, Napędy Elektryczne, Danfoss Poland

Podziękowania kierujemy dla Dziekan Wydziału Elektrycznego, pana prf. Dr hab. Inż. Waldemara Rebizanta oraz dla pana Jakuba Czaplińskiego, Dyrektora Sprzedaży Napędów Elektrycznych, Danfoss Poland za możliwość połączenia biznesu i edukacji.


Chcesz rozpocząć karierę i zdobyć pierwsze doświadczenie w firmie Danfoss? Dowiedź się więcej na temat naszego programu podyplomowego:
https://www.danfoss.com/pl-pl/about-danfoss/careers/students-and-graduates/