OMRON zaprasza gości targów Hannover Messe 2020 na swoje stoisko, gdzie będą mogli obejrzeć transformację przemysłu na żywo

| Wydarzenia

Odkryj fabrykę przyszłości: innowacyjne i nowoczesne technologie automatyzacji z wbudowanymi rozwiązaniami sztucznej inteligencji, kontroli wizyjnej i robotyki na stoisku F24 w hali 9.

OMRON zaprasza gości targów Hannover Messe 2020 na swoje stoisko, gdzie będą mogli obejrzeć transformację przemysłu na żywo

OMRON Europe ponownie weźmie udział w targach Hannover Messe 2020, które odbędą się od 20 do 24 kwietnia. Na stoisku firmy nr F24 w hali 9 goście będą mogli zobaczyć prawdziwą fabrykę przyszłości, która pomaga zwiększać elastyczności i produktywność. Innowacyjne roboty, roboty współpracujące oraz technologie sztucznej inteligencji pomagają w niej ludziom współpracować z maszynami w sposób ekonomiczny, harmonijny i bezproblemowy, zgodnie z koncepcją firmy OMRON dotyczącą innowacyjnej automatyzacji. Koncepcja ta łączy w sobie inteligentne, zintegrowane i interaktywne rozwiązania.

 Goście targów będą mogli zobaczyć, jak w praktyce wygląda produkcja oparta na współpracy człowieka z maszyną. OMRON zaprezentuje kilka przykładów zastosowań, które łączą w sobie sztuczną inteligencję, Internet of Things i technologie robotyzacji, aby pomagać branży produkcyjnej stawić czoła wielu wyzwaniom, takim jak cyfryzacja oraz produkcja zróżnicowanych artykułów w małych ilościach. 

 Na targach Hannover Messe 2020 OMRON zaprezentuje m.in. następujące rozwiązania:

  •  System sterowania linią produkcyjną — innowacyjna linia produkcyjna, która umożliwia harmonijną współpracę ludzi z maszynami

W centrum swojego stoiska OMRON zaprezentuje linię produkcyjną, która umożliwia produkcję wielu różnych produktów w małych ilościach w sposób wydajny i elastyczny. Pokazuje ona, w jaki sposób można zwiększyć wydajność procesu produkcji poprzez połączenie mocnych stron ludzi z robotami mobilnymi i robotami współpracującymi, co zapewnia bezpieczną współpracę, np. w dziedzinie montażu, obsługi maszyn i kontroli. 

OMRON wykorzystał technologię sztucznej inteligencji, która wykorzystuje wiedzę i doświadczenie wykwalifikowanych techników, aby stworzyć zaawansowaną technologię do wykrywania nieprawidłowości. Na każdym etapie procesu produkcji czujniki i automatyczne narzędzia kontroli wizyjnej wspierają linię produkcyjną pod kątem szkolenia pracowników i zwiększenia jakości. Wszelkie błędy lub pominięte procesy są wykrywane w czasie rzeczywistym. Pomaga to rozwijać umiejętności nowych pracowników, zapewniając jednocześnie jakość produktów.

System sterowania linią produkcyjną jest jednym z najbardziej innowacyjnych systemów sterująco-informacyjnych, który zwiększa wydajność i jakość procesów produkcyjnych w zakładach wytwarzających wiele artykułów w różnych ilościach. Rozwiązanie to łączy technologie robotyzacji, sztucznej inteligencji i wizji 3D.

  • Robot „FORPHEUS” 6. generacji do tenisa stołowego


Stworzony przez firmę OMRON robot FORPHEUS do tenisa stołowego wraca do Hanoweru, aby ilustrować „harmonię między człowiekiem a maszyną”, w ramach której maszyny i ludzie mogą się wzajemnie od siebie uczyć i rozwijać swoje umiejętności za pomocą bazowej technologii „Sensing & Control + Think” firmy OMRON.

Robot FORPHEUS 6. generacji został wyposażony w nowoczesne technologie w zakresie sztucznej inteligencji, robotyki, czujników i technologii sterujących, tak aby mógł zmierzyć się nawet z profesjonalnymi graczami. Ten inteligentny robot-trener wykorzystujący sztuczną inteligencję rozumie teraz swoich przeciwników lepiej niż kiedykolwiek wcześniej (w tym ich emocje i motywacje), dzięki czemu jest w stanie odpowiednio odbijać piłki oraz udzielać zawodnikowi porad i doskonalić jego umiejętności.

FORPHEUS to przykład współpracy człowieka z maszyną dzięki łączeniu wizji z technologiami robotyzacji i sztucznej inteligencji na poziomie maszynowym. Jest w stanie brać udział w interaktywnych rozgrywkach i identyfikować piłeczki do tenisa stołowego w przestrzeni 3D w taki sam sposób jak ludzkie oko. Umie także oceniać zawodników pod kątem jak najlepszego rozwijania ich umiejętności. Sterownik SI przewiduje ruchy przeciwnika i na ich podstawie odpowiednio porusza ramieniem robota.

Na targach Hannover Messe OMRON zaprezentuje również niektóre spośród najnowszych zastosowań robotów, a w szczególności:

  • Szybkie podnoszenie elementów z pojemników z wykorzystaniem kamery 3D

To zastosowanie pokazuje, w jaki sposób można łatwo zautomatyzować uciążliwe zadania związane z ładowaniem elementów na dotychczasowe linie produkcyjne, tak aby zapobiegać bólom pleców i ryzyku innych kontuzji wśród pracowników, a jednocześnie zwiększyć produktywność o nawet 20%. Robot współpracujący TM firmy OMRON to wyjątkowe rozwiązanie umożliwiające automatyzację czynności takich jak podnoszenie i pakowanie, które dotychczas były wykonywane przez ludzi i trudne do automatyzacji. Kompaktowa i szybka kamera wizyjna 3D zamontowana bezpośrednio na ramieniu robota, która może się przemieszczać w celu objęcia pełnego obrazu, pozwala na automatyzację podnoszenia elementów w dużych ilościach. Obejmuje to podnoszenie różnych elementów i umieszczanie ich na tacy lub w pojemniku, z taką samą szybkością i dokładnością, z jaką robią to ludzie.

  • Kontrola za pomocą czujników wykorzystujących technologie sztucznej inteligencji

OMRON zaprezentuje również swoją wyjątkową technologię do wykrywania defektów wykorzystującą sztuczną inteligencję, która rozpoznaje defekty dzięki odtworzeniu „ludzkiej wrażliwości” i „doświadczenia eksperta” w celu automatyzacji kontroli wizualnej w zakładzie produkcyjnym. Dzięki spójnemu wykrywaniu braków, które dotychczas były trudne do wykrycia przez maszyny, umożliwia ona dalszą automatyzację kontroli wizualnej, dotychczas wykonywanej głównie przez ludzi. Ta funkcja AI zostanie dodana do dotychczasowego systemu przetwarzania obrazu „FH Series” firmy OMRON i będzie dostępna na rynku wiosną 2020 r.