Synergia rozwiązań Rittal i Eplan - cykl merytorycznych webinarów

| Wydarzenia

Już od początku maja rozpocznie się nowy cykl webinarów dotyczących Zintegrowanego Łańcucha Wartości, organizowanych wspólnie przez firmy Rittal i Eplan. Od 4 maja eksperci będą dzielić się wiedzą związaną m.in. z rozwiązaniami automatyzującymi i industrializującymi prefabrykację szaf sterowniczych i rozdzielnic. Przedstawią dopasowane oprogramowanie, technologię opartą o rozwiązania systemowe oraz... maszyny do automatyzacji.

Synergia rozwiązań Rittal i Eplan - cykl merytorycznych webinarów

Po każdym internetowym spotkaniu odbędzie się panel dyskusyjny, podczas którego uczestnicy będą mogli zadawać pytania ekspertom. Rejestracja na te bezpłatne webinary eksperckie dostępna jest pod adresem https://rittalpolska.clickmeeting.com/.

Eksperci firm Rittal i Eplan przygotowali wspólny cykl webinarów, który składa się aż z ośmiu części. Każda z nich poświęcona zostanie osobnemu elementowi Zintegrowanego Łańcucha Wartości. Spotkania online z ekspertami skierowane są zarówno do projektantów, jak i prefabrykatorów, a rozpoczną się zaraz po długim weekendzie majowym!

Poniżej szczegółowe informacje dotyczące webinarów:

  • 4 maja o godzinie 10:00 webinar „Synergia Eplan Rittal czyli Zintegrowany Łańcuch Wartości” poprowadzi Damian Pytlak, industry sector manager w firmie Rittal. Zaprezentuje on koncepcję Zintegrowanego Łańcucha Wartości oraz korzyści stosowania jego poszczególnych elementów. Link do rejestracji: https://bit.ly/2VKT3qz.
  • 6 maja o godzinie 10:00 webinar „Tworzenie projektu zabudowy rozdzielnicy z wykorzystaniem Platformy EPLAN” poprowadzi Bartosz Bucki – ekspert z zakresu oprogramowania Eplan z firmy ABMicro Sp. z o.o. Opowie w jaki sposób przygotować się do procesu projektowego oraz przedstawi narzędzia, z których warto w tym procesie skorzystać. Pokaże także jak powstaje cyfrowy bliźniak, czyli trójwymiarowy prototyp rozwiązania oraz omówi, w jaki sposób weryfikować błędy i wprowadzać poprawki do projektu. Link do rejestracji: https://bit.ly/3f0CZbZ.
  • 8 maja o godzinie 10:00 webinar „Oprogramowanie Rittal Configuration System - jako proste narzędzie do doboru obudów i szaf wraz z pasującymi akcesoriami” poprowadzi Paweł Piwnicki, product manager odpowiedzialny za automatykę, sterowanie oraz maszyny RAS w firmie Rittal. Ekspert zaprezentuje funkcjonalność bezpłatnego konfiguratora oraz jego możliwości na konkretnych przykładach. Link do rejestracji: https://bit.ly/3d0O4YW.
  • 11 maja o godzinie 10:00 webinar „Oprogramowanie Rittal VX25 Power Engineering jako intuicyjne narzędzie do doboru rozdzielnic zgodnie z normą PN-EN 61439” poprowadzi Bartosz Kaźmierczyk, product manager odpowiedzialny za rozdział mocy w firmie Rittal. W trakcie spotkania opowie on o funkcjach oraz możliwościach darmowego oprogramowania VX25 Power Engineering i narzędzi pomocniczych. Podczas webinaru skonfiguruje przykładową rozdzielnicę VX25 Ri4Power zgodną z obowiązującymi normami. Link do rejestracji: https://bit.ly/35dy1E8.
  • 13 maja o godzinie 10:00 webinar „Oprogramowanie Therm 6.6 jako narzędzie do projektowania systemów chłodzenia również z poziomu Eplan” poprowadzi Marcin Lisowski, product manager odpowiedzialny za klimatyzację oraz chłodzenie w firmie Rittal. Podczas webinaru przedstawione zostaną funkcje oprogramowania Therm 6.6 – w jaki sposób można dobrać odpowiednie urządzenia chłodzące, a przy tym wyeliminować pomyłki i uniknąć najczęściej popełnianych błędów – także w ramach platformy oprogramowania Eplan. Link do rejestracji: https://bit.ly/2KHBrFR.
  • 15 maja o godzinie 10:00 webinar „Przygotowanie danych produkcyjnych w oprogramowaniu EPLAN Pro Panel (otworowanie, konfekcjonowanie przewodów, drukowanie etykiet)” poprowadzi Bartosz Bucki, ekspert z zakresu oprogramowania Eplan z firmy ABMicro Sp. z o.o. Zaprezentowany zostanie cyfrowy bliźniak, który jest podstawą dokumentacji montażowej. Ekspert opowie w jaki sposób przygotować dane do kolejnych etapów pracy przy wykorzystaniu oprogramowania EPLAN i narzędzi wspomagających. Link do rejestracji: https://bit.ly/2VL2beO.
  • 18 maja o godzinie 10:00 webinar „Automatyczna prefabrykacja szaf sterowniczych za pomocą rozwiązań Rittal Automation Systems - RAS” poprowadzi Paweł Piwnicki, product manager odpowiedzialny za automatykę, sterowanie oraz maszyny RAS w firmie Rittal. Zaprezentowane zostaną rozwiązania wchodzące w skład Rittal Automation Systems, w szczególności – maszyny do obróbki mechanicznej i konfekcjonowania przewodów. Link do rejestracji: https://bit.ly/2VJW8HC.
  • 20 maja o godzinie 10:00 webinar „Moduł IoT jako centralny komponent do inteligentnego łączenia systemów chłodzenia Rittal Blue e+, modułów pomiarowych Smart Monitoring System oraz czujników CMC” poprowadzą Marcin Lisowski, product manager odpowiedzialny za klimatyzację oraz chłodzenie i Bartosz Kaźmierczyk, product manager odpowiedzialny za rozdział mocy w firmie Rittal. Eksperci przedstawią zalety oraz nowe możliwości monitoringu i optymalizacji przy zastosowaniu modułu IoT. Link do rejestracji: https://bit.ly/2SjVrm7.

Aby wziąć udział w webinarach, należy się zarejestrować na wybrany webinar na stronie https://rittalpolska.clickmeeting.com/. Uczestnictwo jest bezpłatne a nagrania ze spotkań online oraz dodatkowe materiały będą dostępne wyłącznie dla osób zarejestrowanych. Kolejne terminy oraz tematy już niebawem!

źródło: Rittal