Napędy HÄGGLUNDS siłą napędową Ferrari AGROINDÚSTRIA

| Wydarzenia

Napędy HÄGGLUNDS siłą napędową Ferrari AGROINDÚSTRIA

Usina Ferrari, brazylijski producent cukru, stosuje bezpośrednie napędy hydrauliczne Hägglunds w maszynach do kruszenia trzciny cukrowej.  Firma już od dekady korzysta z układów napędowych Hägglunds, ponieważ ich niezawodność i sterowalność przyczynia się do rozwoju
i sukcesu przedsiębiorstwa.

 

Usina Ferrari zawsze dąży do osiągnięcia maksymalnego czasu pracy
i wydajności, oczekuje zatem niezawodności – zarówno od wyposażenia, jak
i od dostawców. Systemy napędowe Hägglunds firmy Bosch Rexroth były pierwszym wyborem brazylijskiego producenta cukru, ponieważ elementy te doskonale sprawdzały się jako niezależne napędy walców w innych cukrowniach.

Silniki hydrauliczne Hägglunds to kompaktowe i trwałe rozwiązanie napędzające poszczególne walce, umożliwiające precyzyjne dostosowanie siły tarcia, aby uzyskać maksymalną ekstrakcję. W zakładach Usina Ferrari
w 2008 r. zainstalowano silniki hydrauliczne Hägglunds w młynach pracujących w tandemie, o łącznej wydajności 640 ton na godzinę. „Inwestycje w wyposażenie Bosch Rexroth natychmiast przełożyły się na wyższą wydajność mielenia i ekstrakcji soku oraz lepsze wykorzystanie czasu mielenia” ‒ wyjaśnia Hênio J. Rospendowski Jr., Dyrektor Generalny.

Henrique Fantinatti, Dyrektor ds. Technicznych Usina Ferrari, dodaje: „Osiągnęliśmy wiele korzyści, na które wcześniej nie mogliśmy liczyć. Udało się nam określić rozłożenie momentu obrotowego w młynie i jego wpływ na pracę walców. Mogliśmy skorygować ustawienia młyna, zgarniaków i kompensacji średnicy, a tym samym poprawić osiągi i wydajność".

Wiele lat niezawodnej pracy

Usina Ferrari może spokojnie prowadzić działalność produkcyjną, ponieważ napędy Hägglunds nie wymagają długich czynności serwisowych. Inspekcja jednego z silników Hägglunds MB po 6 latach nieprzerwanej eksploatacji nie wykazała żadnych oznak zużycia ‒ pierścienie krzywkowe, rolki, tłoki, płyty prowadzące i łożyska były jak nowe.

„Liczba lat roboczych bez żadnej konserwacji zewnętrznej mówi sama za siebie” ‒ deklaruje Paulo Cesar Benedito, kierownik ds. konserwacji w Usina Ferrari. „Układ hydrauliczny Bosch Rexroth otwiera nową kartę w napędach młynów przemysłowych. Widzimy zmianę paradygmatu, która przekłada się na niezawodność, prostotę konserwacji i obsługi oraz wysoką dostępność".

Krok w kierunku technologii Hägglunds

Czerpiąc tak wiele istotnych korzyści, firma Usina Ferrari poszła o krok dalej
i zainstalowała kolejne systemy Hägglunds. W 2018 r. uruchomiono nowy młyn wyposażony w silniki Hägglunds CBM3000 napędzające cztery główne walce. Silnik Hägglunds CBM jest następcą modelu Hägglunds MBi zapewnia o 50% wyższy moment obrotowy przy masie mniejszej nawet o 50% od poprzednika.

Firma rozpoczęła też wdrażanie elementów Hägglunds Inside Intelligence, pakietu technologii i usług Bosh Rexroth dotyczących łączności w systemach napędów hydraulicznych. Wykorzystanie łączności przyniesie dodatkowe korzyści pod względem konserwacji. „Komputeryzacja ułatwi nam podejmowanie decyzji" ‒ wyjaśnia Benedito. „Będzie nam łatwiej przewidywać awarie, które mogłyby wstrzymać produkcję. Dzięki temu oszczędzamy czas i obniżymy koszty."

„Zastosowanie wyposażenia Bosch Rexroth zapewniło nam wysoką niezawodność operacyjną, którą uznajemy za główny wskaźnik wydajności
w naszej branży" ‒ deklaruje Hênio J. Rospendowski Jr., Dyrektor Generalny Usina Ferrari.

Kontakt dla czytelników:

mgr inż. Arkadiusz Bręk

Tel.:  (61) 816 77 69

E-Mail: arkadiusz.brek@boschrexroth.pl

www.boschrexroth.pl