Urządzenia do wentylacji mechanicznej i respiratory z napędami FAULHABER

| Wydarzenia

W obliczu obecnej pandemii koronawirusa urządzenia wspomagające oddychanie stały się jednym z kluczowych urządzeń dla branży medycznej. FAULHABER dostarcza niezawodne, łatwe w obsłudze i zapewniające bezpieczną pracę napędy, zarówno do klinicznych respiratorów pomagających oddychać pacjentom w ciężkim stanie, jak i sprzętu ochronnego stosowanego przez personel medyczny i pracowników laboratoriów.

Urządzenia do wentylacji mechanicznej i respiratory z napędami FAULHABER

Napędy do systemów wentylacji

Aktualnie ze względu na wzrost przypadków zachorowań na COVID-19 dostępność respiratorów na całym świecie jest mocno ograniczona. Wiele krajów, chcąc sprostać zapotrzebowaniu, gromadzi zapasy i stara się zwiększyć produkcję. W kwestiach związanych z regulacją przepływu powietrza producenci urządzeń medycznych ufają napędom FAULHABER. Ta specjalizująca się w dziedzinie napędów firma, oferuje rozwiązania dostosowane do szerokiej gamy urządzeń do wentylacji mechanicznej.

Bezszczotkowe silniki DC FAULHABER serii BRC znajdują szczególne zastosowanie w technologiach medycznych. Zoptymalizowane, powstałe z myślą o ciągłym działaniu silniki doskonale sprawdzają się w respiratorach dzięki wysoce wydajnym łożyskom i pracy bez efektu coggingu z liniową krzywą prędkości do momentu obrotowego. Silniki bezszczotkowe ze zintegrowanym sterownikiem prędkości umożliwiają precyzyjną regulację prędkości przy dowolnym żądanym natężeniu przepływu powietrza. Trwała konstrukcja sprawia, że nadają się również do zastosowań, w których występują duże obciążenia. Silniki mogą pracować w obu kierunkach (z obrotami w prawo lub w lewo), zależnie od trybu regulacji.

W urządzeniach do wentylacji mechanicznej świetnie sprawdzą się też wysoce precyzyjne silniki FAULHABER BHx 16 mm o wysokiej prędkości obrotowej. Innowacyjne 2-biegunowe silniki bezszczotkowe serii BHx o niezwykle trwałej konstrukcji mimo swoich niewielkich wymiarów zapewniają wyjątkowo dużą moc. Silniki BHx dostępne są w 2 różnych wersjach zoptymalizowanych pod katem różnych zastosowań: model BHT jest przeznaczony do pracy z wysokim momentem obrotowym w cyklach impulsowych, zaś model BHS - do pracy ciągłej z bardzo dużymi prędkościami.

Silniki serii BHx mogą działać ze zmiennym obciążeniem z minimalnymi wahaniami prędkości i gwarantują stabilną wydajność przy stałej prędkości. Dodatkowo niska bezwładność i krótki czas reakcji pozwalają utrzymać dużą dynamikę sterowania. Seria BHx charakteryzuje się również niskim poziomem drgań i hałasu, co zmniejsza zmęczenie i obciążenia występujące podczas działania. Jest to szczególnie istotne w przypadku urządzeń ręcznych wymagających bezpośredniej interakcji między personelem medycznym a pacjentem.

Napędy do aparatów oddechowych oczyszczających powietrze (PAPR)

Aparaty oddechowe pobierające powietrze do filtra za pomocą wentylatora są o wiele lepszym rozwiązaniem niż aparaty, w których użytkownik musi wykorzystywać do tego siłę własnych płuc. Stały przepływ powietrza sprawia, że oddychanie jest bardziej naturalne i mniej męczące. Napędy do aparatów oddechowych używanych jako środki ochrony osobistej (PPE) muszą być zarówno lekkie i kompaktowe, jak i bardzo wydajne. W rodzinie silników SR i S/G marki FAULHABER znajduje się szeroka gama bezrdzeniowych silników DC o średnicy 22 mm. Dzięki układowi komutacji z metalu szlachetnego i wirnikowi z metalu nieżelaznego, zapewniającym długi czas pracy na akumulatorze i wysoką sprawność, są one idealnie dostosowane do rozwiązań przenośnych. Minimalna bezwładność wirnika silników FAULHABER pozwala na niezwykle dynamiczne sterowanie.

Nowe płaskie, bezszczotkowe silniki FAULHABER z serii BXT doskonale sprawdzają się w wymagających zasilania aparatach oddechowych i medycznych urządzeniach do wentylacji mechanicznej. Dzięki innowacyjnej technologii uzwojenia i zoptymalizowanej, kompaktowej budowie silniki serii BXT charakteryzują się się wysokim momentem obrotowym i wysoką sprawnością przekraczającymi standardy rynkowe w zakresie stosunku momentu obrotowego do długości, objętości i masy.

Bezszczotkowe silniki DC FAULHABER serii BRC są idealnym rozwiązaniem do urządzeń medycznych i laboratoryjnych, w tym respiratorów i aparatów oddechowych. Te niewielkie napędy o średnicy od 15 do 31 mm mogą pracować w bardzo ograniczonej przestrzeni, co jest szczególnie istotne w przypadku przenośnych urządzeń zasilanych akumulatorowo, takich jak aparaty oddechowe PAPR.

Indywidualne rozwiązania napędowe

Jako specjalista w zakresie napędów z największym na świecie portfolio rozwiązań z jednego źródła, FAULHABER oferuje wysoko wydajne, wysoko precyzyjne systemy napędowe oraz usługi w zakresie zaawansowanej modyfikacji mechanicznych i elektrycznych interfejsów silnika niezależnie od zastosowania, dostarczając dostosowane do indywidualnych potrzeb, skonfigurowane układy zoptymalizowane pod kątem danej aplikacji. Więcej informacji na ten temat oraz szczegółową ofertę kompaktowych, wydajnych, precyzyjnych systemów napędowych i kontroli ruchu można uzyskać, kontaktując się z firmą FAULHABER.

źródło: Faulhaber