Firma OMRON zaprasza na wirtualną wystawę przedstawiającą fabrykę przyszłości

| Wydarzenia

Wirtualna wystawa firmy OMRON pozwala odbyć wirtualny spacer 360° po fabryce przyszłości, w której wdrożono różnego rodzaju innowacje zwiększające elastyczność, wydajność i produktywność.

Firma OMRON zaprasza na wirtualną wystawę przedstawiającą fabrykę przyszłości

Firma OMRON Industrial Automation Europe prezentuje wirtualną wystawę najnowszych technologii, które można wykorzystać w procesie transformacji przemysłu. 

Przygotowana przez firmę OMRON wirtualna wystawa pozwala odwiedzającym odbyć wirtualny spacer 360° po fabryce przyszłości, w której wdrożono różnego rodzaju innowacje mające na celu zwiększenie elastyczności, wydajności i produktywności. 

Przedstawiane innowacje obejmują technologie z zakresu robotyki, kontroli wizyjnej i sztucznej inteligencji (SI). Opierają się na koncepcji „innovative-Automation” firmy OMRON, która ma na celu ożywienie przemysłu produkcyjnego przez poprawę współpracy i porozumienia między maszynami i ludźmi dzięki wykorzystaniu inteligentnych, zintegrowanych i interaktywnych rozwiązań.

Wystawa pokazuje, jak ludzie i maszyny mogą pracować razem w zdefiniowanej na nowo harmonii, prezentując sposoby praktycznego wykorzystania innowacji produkcyjnych w procesie produkcji zespołowej. Innowacje te mogą zapewnić poprawę jakości życia pracowników fabryk i konsumentów oraz przyczynić się do budowy lepszych społeczności.

Od FORPHEUS-a do hali produkcyjnej

Podczas wirtualnego spaceru goście mogą przyjrzeć się FORPHEUS-owi — stworzonemu przez firmę OMRON robotowi uczącemu gry w tenisa stołowego. Robot ten bez problemu integruje technologie z zakresu kontroli wizyjnej, sterowania, robotyki i sztucznej inteligencji. To idealny przykład harmonijnej współpracy maszyn i ludzi pozwalającej uczyć się od siebie, aby w pełni wykorzystać swój potencjał.

Po tym wprowadzeniu odwiedzający dowiadują się, jak technologia wykorzystana w robocie FORPHEUS może przemienić halę produkcyjną. Oglądają inteligentną linię produkcyjną, która łączy sztuczną inteligencję z Internetem rzeczy (IoT) oraz systemem wizyjnym 3D, inteligentnym wykrywaniem i sterowaniem, a także robotyką, w celu zoptymalizowania procesu produkcji i zminimalizowania ryzyka popełnienia błędu.

Odwiedzający mogą zobaczyć w 3D funkcję pobierania elementów z pojemników, która ma na celu zautomatyzowanie złożonych operacji pobierania przy montażu. Następnie prezentowana jest bezpieczna obsługa maszyn z wykorzystaniem robotów współpracujących, kontrola potencjalnych usterek produktów przez SI oraz wysoce precyzyjna operacja wyrównywania elementów. Na koniec odbywa się demonstracja technologii obróbki laserowej, która może przyspieszyć proces o ponad 35%.

Spojrzenie w przyszłość

– Ponieważ odwoływane są kolejne targi, postanowiliśmy przedstawić nasze najnowsze technologie klientom na wirtualnej wystawie, aby mogli poznać fabrykę przyszłości z dowolnego miejsca, łącząc się przez Internet – mówi Fernando Colas, dyrektor generalny ds. marketingu w firmie OMRON Europe. – Podkreśla to zaangażowanie firmy OMRON w dalszy rozwój i promowanie wydajnej produkcji – dodaje.

Odwiedź wirtualną wystawę firmy OMRON

https://industrial.omron.pl/pl/misc/dm/virtual-exhibition