Zbieranie danych z linii produkcyjnej – czwarta rewolucja przemysłowa właśnie trwa – dołącz do niej!

| Wydarzenia

Zbieranie danych z linii produkcyjnej – czwarta rewolucja przemysłowa właśnie trwa – dołącz do niej!

Automatyzacja i robotyzacja fabryk pozwoliła na niespotykaną do tej pory optymalizację procesów produkcji. Pojawienie się na rynku rozwiązań z obszaru Internetu Rzeczy (ang. Internet of Things), czyli narzędzi, urządzeń i maszyn przemysłowych wyposażonych w połączenie do sieci IP (ang. Internet Protocol) , które potrafią komunikować się z innymi inteligentnymi maszynami i oprogramowaniem za pośrednictwem Internetu wprowadza wiele możliwości, które do tej pory były niedostępne w klasycznej automatyzacji i robotyce.

Producent maszyny wyposaża ją lub całą linię takich maszyn w odpowiednie czujniki procesowe i rejestratory oraz systemy przesyłania danych, które na bieżąco mierzą i przekazują informacje o takich parametrach jak m.in.: temperatura, ciśnienie, wilgotność, parametry prądu, wibracje, prędkość obrotowa, siła, skład chemiczny, itd.. Rodzaj zbieranych danych zależy od tego, jakich użyto czujników i rejestratorów, ale też od inwencji konstruktora i oraz przede wszystkim celu mierzenia tych wszystkich wartości.

Czy właściciel maszyny może w prosty sposób pozyskać te dane dla swoich celów?

Skorzystaj z tego, że Twoja linia produkcyjna oraz maszyny zbierają „dla siebie” bardzo dużo danych, które zazwyczaj widoczne są jedynie na panelach operatorskich, zaszyte w sterownikach czy bezpośrednio w elementach wykonawczych.

Jak się do nich dostać nie angażując producenta maszyny lub programisty?

Rozwiązaniem jest oprogramowanie IoT Gateway, które w łatwy sposób zbiera dane z urządzeń i sterowników na linii produkcyjnej i pozwala przekazywać je do baz danych czy odbiorników (np. w chmurze), które mogą olbrzymią ilość danych przeanalizować i wyciągnąć bardzo pożyteczne wnioski dla produkcji.

IoT Gateway to Mulitkonektor – oprogramowanie, które łączy się do sterowników i elementów wykonawczych wielu producentów. Aby zacząć zbieranie danych nie ma potrzeby żadnego programowania. Wystarczy samodzielnie skonfigurować połączenie do czujnika czy elementów automatyki, aby rozpocząć zbieranie danych. Jeśli użytkowana przez Ciebie maszyna nie ma jeszcze możliwości przesyłania danych do chmury, a chcesz to łatwo wdrożyć bez zatrudniania developera czy programisty, w takim przypadku oprogramowanie IoT Gateway jest rozwiązaniem, którego szukasz.

Zobacz jak łatwo skonfigurować IoT Gateway i pobierać dane z maszyny.

Obejrzyj filmy:

  • Połączenie sterownika Beckhoff z IoT Gateway -> https://www.youtube.com/watch?v=l9hr9UL9Ygg&feature=youtu.be
  • Połączenie sterowania Siemens S7 z IoT Gateway -> https://www.youtube.com/watch?v=WmEb2t1O5bw&feature=youtu.be

Ściągnij demo oprogramowania IoT Gateway i przetestuj! -> https://apps.boschrexroth.com/microsites/iotgateway.pl/pobranie-wersji-demo-iot-gateway/