Lider produkcji przemysłowej nominowany w prestiżowym rankingu

| Wydarzenia

Lider produkcji przemysłowej nominowany w prestiżowym rankingu

Katowicka spółka ifm electronic znalazła się w gronie firm nominowanych do tegorocznej edycji rankingu „Gazele Biznesu”. Tytuł w prestiżowym plebiscyciejest potwierdzeniem dobrej kondycji finansowej przedsiębiorstwa, działającego w kilku sektorach przemysłu oraz wyrazem jakości i wiarygodności w oczach odbiorców.

„Gazele Biznesu” to najpopularniejsze i najstarsze zestawienie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm w Europie Środkowej i Skandynawii. Zestawienie prowadzone jest między innymi dla przedsiębiorstw z Litwy, Łotwy, Estonii, Danii, Szwecji i Słowenii.  Polską edycję rankingu opracowuje nieprzerwanie od 2000 roku dziennik „Puls Biznesu”, na podstawie wyśrubowanych kryteriów, uwzględniających lokalne uwarunkowania gospodarcze. Jak podkreślają pomysłodawcy konkursu, cel wszędzie jest taki sam. To promowanie małej i średniej przedsiębiorczości. Co ważne - udział w rankingu jest bezpłatny.

Gazela Biznesu to tytuł, który kojarzy się z prestiżem i zarazem świetna rekomendacja mająca niebagatelne znaczenie w kontaktach handlowych z dotychczasowymi i nowymi kontrahentami. Wyróżnienie odzwierciedla dobrą reputację oraz wiarygodność przedsiębiorstw, które dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale dają sobie radę nawet wśród znacznie większych konkurentów. Aby otrzymać tytuł, firma musi przez trzy lata z rzędu zwiększać obroty i osiągać zysk – informują organizatorzy.

Dynamiczna jakość

Choć ifm electronic na świecie działa od 1969 roku, to krajowy oddział firmy został założony w 2004 roku. Przedsiębiorstwo w ciągu kilkunastu lat działalności w Polsce jakością swoich produktów i filozofią prowadzenia interesów ujęło klientów i kontrahentów oraz potwierdziło sukces. Tworzona początkowo przez kilka osób firma, dziś zatrudnia ponad 30 pracowników i stale rozwija się na polskim rynku automatyki przemysłowej. Działalność nad Wisłą i Odrą to jednak nie tylko sprzedaż produktów, ale również fachowe doradz­two, prężny serwis gwarancyjny oraz szkolenia dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów. Dzięki temu już w 2011 roku spółka otrzymała Certyfikat Dynamiczna Firma. I, co nawet istotniejsze, przez kolejną dekadę zdołała utrzymać jakość na najwyższym poziomie.

– Wyróżnienie w postaci nominacji w gronie małych i średnich firm jest potwierdzeniem opinii solidnego i perspektywicznego partnera biznesowego, ale także wyrazem uznania za szybki i stały rozwój oraz trafne decyzje gospodarcze i finansowe. Wysoka jakość naszych produktów jest na stałe zapisana w filozofii przedsiębiorstwa. Naszym klientom dajemy najwyższą gwarancję jakości poprzez własną technologię produkcji oraz rygorystyczny system kontroli procesów i poszanowanie środowiska naturalnego – mówi Aleksandra Banaś, prezes zarządu spółki ifm electronic.

Kompleksowe rozwiązania

Jedną z wielu mocnych stron firmy na przestrzeni lat stała się szeroka gama produktów. Oferta obejmuje ponad 10 tysięcy artykułów i kompatybilnych produktów, ale też niestandardowe systemy i innowacyjne rozwiązania dedykowane dla wymagających odbiorców. Dostępne są zarówno pojedyncze czujniki procesowe, jak i kompletne systemy automatyki czy różnorodne akcesoria dodatkowe.

Spółka posiada własny dział badawczo-rozwojowy oraz ściśle współpracuje z instytucjami badawczymi, uniwersytetami i start-upami, co na arenie międzynarodowej doprowadziło do uzyskania niemal pół tysiąca aktywnych patentów. Osiągnięcia te zapewniają ciągle wysoką jakość i innowacyjność całej palety oferowanych produktów. Na całym świecie firma zatrudnia dziś ponad 6500 pracowników w 80 krajach, rozwija i sprzedaje rozwiązania dla ponad 100 tysięcy klientów z różnych branż – między innymi motoryzacyjnej, spożywczej czy kosmetycznej.

Zgłoszenia do rankingu oraz wyszukiwanie podmiotów spełniających kryteria konkursu były przyjmowane od czerwca do października tego roku. Wyniki rankingu najbardziej dynamicznych małych i średnich firm mają zostać ogłoszone 21 grudnia. Publikacja rankingu na łamach dziennika Puls Biznesu zaplanowana została 28 grudnia. Natomiast w marcu 2021 roku ma się odbyć gala podsumowująca tę edycję.