Debata dla branży motoryzacyjnej: Niskoemisyjna technologia napędowa – rozwój i produkcja

| Wydarzenia

Debata dla branży motoryzacyjnej: Niskoemisyjna technologia napędowa – rozwój i produkcja

Zapraszamy do rejestracji na - Debatę dla branży motoryzacyjnej - "Niskoemisyjna technologia napędowa – rozwój i produkcja". Debata odbędzie się online w dniu 11 marca 2021r. w godzinach 09:30 – 13:30

Celem debaty jest dyskusja oraz przedstawienie obecnego podejścia do procesów automatyzacji i robotyzacji wobec aktualnej sytuacji sektora motoryzacyjnego jaką jest zmienność i niepewność popytu przy konieczności inwestowania w nowe linie technologiczne dla realizacji produkcji rozwiązań związanymi z nowymi trendami. W jaki sposób zarządzać magazynem wobec niepewnego i zmiennego popytu. Co będzie bardziej efektywne: budowa własnych magazynów czy outsourcing, a może odpowiedzią jest konieczność budowy zautomatyzowanych magazynów składowania?
Postaramy się odpowiedzieć jak wprowadzić nowy, skuteczny sposób budowania oraz organizowania fabryk i linii produkcyjnych przy ciągłej dbałości o jakość produktu. Jakie zastosować narzędzia do kontroli jakości w zgodzie z ideą Przemysłu 4.0 oraz Fabryki Przyszłości? 
Jednym z ważnych tematów będzie także kwestia ulgi podatkowej na robotyzację. Postaramy się wspólnie znaleźć odpowiedzi na często pojawiające się teraz pytania: czy wejdzie, skąd możliwe przyczyny opóźnienia?
Wśród prelegentów możemy wymienić przedstawicieli takich firm jak: MPL Techma Sp. Z o.o., Magna Automotive Poland, MPL System Sp. Z o.o., NGK Ceramics Sp. Z o.o, ELPLC S.A., TI Automotive, Automotivesuppliers.pl, Lys Fusion ITW Deltar.
Ukoronowaniem debaty będzie mała rywalizacja w postaci części konkursowej.  Zwycięzcy konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody zarówno dla siebie, jak i dla firmy którą reprezentują!

Plan spotkania:

  1. Otwarcie debaty
  2. Jak zarządzać rezerwami i procesem produkcyjnym wobec zmiennego popytu w branży motoryzacyjnej.
  3. Industry 4.0 dla poprawy jakości produktu.
  4. Przerwa
  5. FCA i PSA już pod jedną nazwą? Jaki ma to wpływ na sektor produkcji części w Polsce?
  6. Transformacja cyfrowa w Japonii a w Europie. * debata w języku angielskim
  7. Inwestycja w robotyzacje – opłacalność i formy finansowania
  8. Konkurs wiedzy technologicznej
  9. Ogłoszenie wyniku konkursu
  10. Zakończenie debaty

Przypominam, że w przypadku chęci wzięcia udziału w debacie, konieczna jest bezpłatna rejestracja na stronie:
https://mitsubishielectric.clickmeeting.com/debata-dla-branzy-motoryzacyjnej-niskoemisyjna-technologia-napedowa-rozwoj-i-produkcja-/register


Więcej informacji:
https://news.mpl.pl/wydarzenia/debata-technologiczna-niskoemisyjna-technologia-napedowa-rozwoj-i-produkcja/