Datalogic przejmuje firmę Pekat Vision, opracowującą własne algorytmy sztucznej inteligencji znajdujące zastosowanie w aplikacjach łańcucha dostaw i automatyki przemysłowej.

| Wydarzenia

Datalogic przejmuje firmę Pekat Vision, opracowującą własne algorytmy sztucznej inteligencji znajdujące zastosowanie w aplikacjach łańcucha dostaw i automatyki przemysłowej.

Datalogic przejmuje firmę Pekat Vision, opracowującą własne algorytmy sztucznej inteligencji znajdujące zastosowanie w aplikacjach łańcucha dostaw i automatyki przemysłowej.

Bolonia, 22 marca 2022 r. - Datalogic S.p.A. (Euronext Star Milan: DAL), spółka notowana na Euronext Star Milan należąca do Borsa Italiana S.p.A., informuje, że dzisiaj jej spółka zależna Datalogic S.r.l. nabyła cały kapitał zakładowy Pekat S.r.o. („Pekat”). Pekat z siedzibą w Brnie w Czechach to startup założony przez Petra Smida, większościowego udziałowca firmy, który opracował autorskie algorytmy wykorzystujące maszynowe oraz głębokie uczenie do automatyzacji procesów w sektorach produkcji, transportu i logistyki z dodatkowymi możliwościami do zarządzania aplikacjami detalicznymi. Rozwiązanie Pekat to innowacyjne oprogramowanie oparte na autorskich algorytmach, które można dostosowywać i oferować do różnych zastosowań oraz jest kompatybilne z różnymi urządzeniami i platformami. Pakiet oprogramowania Pekat idealnie pasuje do linii produktów sprzętowych Datalogic. Wspólna oferta pozwoli Datalogic poszerzyć portfolio produktów o innowacyjne i łatwo zintegrowane rozwiązania, które będą oferowane klientom z różnych branż w celu poprawy produktywności i wsparcia ich rozwoju. Oprogramowanie niezależne od sprzętu może być używane jednocześnie na urządzeniach i platformach innych firm.

„Przejęcie to ma na celu konsolidację naszych umiejętności uczenia maszynowego i sieci neuronowych, a także rozszerzenie naszego portfolio produktów sprzętowych o rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji. Dzięki know-how i pracownikom Pekat, Datalogic będzie nadal rozwijać swoje oprogramowanie o dodatkowe algorytmy. Klienci coraz częściej wdrażają zautomatyzowane rozwiązania, aby umożliwić swoim pracownikom skupienie się na bardziej złożonych i ważnych zadaniach. Uczenie maszynowe oraz sztuczna inteligencja to kluczowe technologie, które pomagają osiągnąć ten cel. Możliwość liczenia na nowo nabytego Pekata w trudnych czasach obecnego globalnego środowiska pozwala nam również ewoluować w kierunku rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji (AI), które będą miały fundamentalne znaczenie dla zaspokojenia ciągle zmieniających się potrzeb naszych klientów. 2022 to szczególnie ważny rok dla naszej firmy, która świętuje swoje 50-lecie. Rocznicę tę będziemy świętować zintegrowani z Pekat. Potwierdzamy nasze zobowiązanie do umacniania naszej pozycji jako innowatora i realizowania naszej strategii wzrostu w celu dostarczania najnowocześniejszych rozwiązań dla naszych klientów” – powiedziała Valentina Volta, dyrektor generalna grupy spółek Datalogic.

„Wierzymy, że narzędzia takie jak sztuczna inteligencja i systemy wizyjne napędzają wydajność procesów w wielu różnych branżach, zapewniając klientom ogromną wartość”. – mówi założyciel i dyrektor generalny Pekat, Petr Smid, i kontynuuje – „Wykorzystując sztuczną inteligencję, systemy wizyjne i uczenie maszynowe, automatyzacja uczyni Świat miejscem bardziej przyjaznym i przyspieszy go. Nasza technologia jest niezależna od aplikacji i umożliwia autonomiczne procesy w różnych sektorach, od produkcji po transport i logistykę, aż po handel detaliczny. Jesteśmy dumni, że połączyliśmy siły z Datalogic, aby rozszerzyć naszą działalność na cały Świat”.

 

Szczegóły oferty

Wartość transakcji to 16 mln euro za cały kapitał zakładowy, który dziś jest w posiadaniu wielu udziałowców, z których większość to pracownicy spółki, która stanie się częścią grupy Datalogic.

Akwizycja finansowana jest z dostępnych środków zamawiającego, bez dodatkowych zewnętrznych źródeł finansowania.

Część ceny zakupu zostanie zdeponowana na rachunku escrow i odblokowana w uzgodnionym terminie po spełnieniu określonych warunków.

Podpisanie i zamknięcie przejęcia odbyło się jednocześnie 21 marca 2022 roku.

***

Grupa Datalogic

Datalogic jest światowym liderem w dziedzinie zautomatyzowanego pozyskiwania danych i technologii automatyzacji fabryk od 1972 roku, specjalizując się w projektowaniu i produkcji czytników kodów kreskowych, komputerów mobilnych, czujników do wykrywania, pomiarów i zabezpieczeń, systemów wizyjnych i znakowania laserowego. Rozwiązania Datalogic pomagają poprawić wydajność i jakość procesów sprzedaży detalicznej, produkcji, transportu, logistyki i opieki zdrowotnej w całym łańcuchu wartości.

Wiodący światowi gracze w tych branżach korzystają z produktów Datalogic, pewni obsługi klienta i jakości, którą Grupa oferuje od ponad 50 lat.

Dziś grupa firm Datalogic z siedzibą w Bolonii (Włochy) zatrudnia około 3000 pracowników na całym świecie, rozmieszczonych w 27 krajach, z zakładami produkcyjnymi i naprawczymi w USA, Węgrzech, Słowacji, Włoszech, Chinach, Wietnamie i Australii, 8 badań i centra rozwoju i 3 laboratoria DL we Włoszech, USA, Wietnamie i Chinach.

W 2020 roku grupa Datalogic wygenerowała obrót w wysokości 600,5 miliona euro i zainwestowała ponad 55 milionów euro w badania i rozwój, dysponując portfelem około 1200 patentów i wniosków patentowych.

Od 2001 roku Datalogic S.p.A. notowana na włoskiej giełdzie w segmencie Euronext STAR Milan pod symbolem DAL.MI. Dodatkowe informacje o firmie można znaleźć na stronie www.datalogic.com.

Nazwa i logo Datalogic są zarejestrowanymi znakami towarowymi Datalogic S.p.A. w wielu krajach, w tym w USA i UE.