Firma Bosch Rexroth prezentuje szybki i wydajny silnik hydrauliczny Hägglunds Atom

| Wydarzenia

Najmniejszy silnik hydrauliczny Hägglunds firmy Bosch Rexroth jest nieprzerwanie rozwijany. Hägglunds Atom zastępuje dotychczasowy model Hägglunds CAb.

Firma Bosch Rexroth prezentuje szybki i wydajny silnik hydrauliczny Hägglunds Atom

Najmniejszy silnik hydrauliczny Hägglunds firmy Bosch Rexroth jest nieprzerwanie rozwijany. Hägglunds Atom zastępuje dotychczasowy model Hägglunds CAb i charakteryzuje się teraz nie tylko większą liczbą obrotów na minutę, lecz także znacznie większą mocą niż inne silniki o podobnych wymiarach. To niezwykle kompaktowe i wydajne rozwiązanie, które idealnie sprawdza się w urządzeniach mobilnych i morskich, a także w branży recyklingu.

 

Moc w miniaturowym formacie
Nieprzerwanie rozwijany silnik hydrauliczny o nowej nazwie Hägglunds Atom to model o dużej mocy zamknięty w miniaturowej obudowie. Jego maksymalny moment obrotowy wynosi 13,6 kNm, a specyficzny moment obrotowy to 40 Nm/bar. Silnik może generować pełny moment obrotowy przy maksymalnie 400 obr./min, ma więc moc sięgającą 394 kW i przewyższa pod tym względem inne silniki tej klasy.


„Jeszcze nigdy tak duża moc nie kryła się w tak małym silniku" – mówi Wolfram Ulrich, kierownik ds. sprzedaży produktów i rozwiązań marki Hägglunds w firmie Bosch Rexroth. „Hägglunds Atom to silnik o znacznie większym momencie obrotowym i dużej mocy. Jest niezwykle mały i lekki, otwiera jednak przed klientami całkiem nowe możliwości, w pełni zasługuje więc na swoją nazwę".


Gotowy na jeszcze wyższe wymagania
Hägglunds Atom przyda się klientom w urządzeniach mobilnych i morskich, a także w branży recyklingu. Ten kompaktowy i lekki silnik bez problemu poradzi sobie np. w podnośnikach na lądzie i na morzu, a dzięki maksymalnemu ciśnieniu na poziomie 420 bar sprosta również obciążeniom udarowym. Można go więc używać w mniejszych rozdrabniaczach i innych maszynach stosowanych w wymagających, nieprzewidywalnych warunkach.


„Hägglunds Atom jest równie solidny i wytrzymały jak większe silniki Hägglunds" – mówi Wolfram Ulrich. „Dzięki temu jest niezawodny i uniwersalny".


Pierwsza z wielu nowych nazw produktów
Warto zauważyć, że Hägglunds Atom to pierwsza z wielu nowych nazw produktów, które pojawią się w przyszłości w rodzinie urządzeń marki Hägglunds. Wszystkie dotychczasowe techniczne nazwy silników zostaną wkrótce zastąpione nazwami nawiązującymi do przyrody i nauki. Z jednej strony ma to odzwierciedlić ich znaczny rozwój od czasu ich premiery rynkowej, z drugiej uwidoczni to ich aktualne kluczowe cechy.


„Wyraziste, łatwe do zapamiętania nazwy pomogą też klientom w wyborze takiego silnika Hägglunds, który odpowiada ich wymogom" – mówi Wolfram Ulrich. „W pewnym stopniu jest to wyraźny powrót do wcześniejszego nazewnictwa. Pierwszym silnikiem Hägglunds był Hägglunds Viking, który zarówno jako silnik, jak i jako nazwa nigdy nie zniknął ze świadomości użytkowników".

 

Jako jeden z największych na świecie dostawców technologii napędów i sterowania Bosch Rexroth gwarantuje sprawny, mocny i bezpieczny ruch w maszynach i systemach dowolnej wielkości. Firma łączy globalne doświadczenia praktyczne w segmentach zastosowań mobilnych, zastosowań maszyn i inżynierii oraz automatyki przemysłowej. Dzięki inteligentnym podzespołom oraz zindywidualizowanym systemom i usługom firma Bosch Rexroth tworzy środowisko umożliwiające pełną komunikację między poszczególnymi zastosowaniami. Bosch Rexroth oferuje klientom technologię napędów hydraulicznych i elektrycznych oraz ich sterowania, technologię przekładni oraz technologię przemieszczeń liniowych i montażu, w tym oprogramowanie i interfejsy Internetu rzeczy. Firma prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudnia ponad 29 600 osób i odnotowała w 2020 r. przychody ze sprzedaży w wysokości ok. 5,2 mld EUR.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.boschrexroth.com.


Grupa Bosch jest czołowym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 394 500 pracowników na całym świecie (wg danych z wtorek, czwartek, 31 grudnia 2020 r.). Według wstępnych szacunków wygenerowała w 2020 roku obrót w wysokości 71,6 mld euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: rozwiązania mobilne, technologia przemysłowa, artykuły konsumpcyjne oraz energetyka i budownictwo. Będąc wiodącą firmą w świecie Internetu rzeczy (IoT), Grupa Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 oraz mobilności usieciowanej. Wizją grupy Bosch jest mobilność, która jest rozwijana w sposób zrównoważony, bezpieczny i ciekawy. Bazując na swoim doświadczeniu w dziedzinie technologii czujników, oprogramowania oraz usług, a także wykorzystując własną chmurę IoT Cloud, Bosch oferuje klientom zintegrowane i wszechstronne rozwiązania pochodzące od jednego dostawcy. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie łączności za pomocą produktów i rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję (AI) albo stworzonych lub wyprodukowanych przy jej pomocy. Innowacyjne produkty i usługi Grupy Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. W skrócie, Bosch tworzy technologię, która jest „stworzona do życia". Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, globalna sieć produkcyjna, inżynieryjna i handlowa Grupy Bosch jest obecna niemal we wszystkich krajach na świecie. Innowacyjna moc stanowi podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. Grupa Bosch zatrudnia 73 000 współpracowników zajmujących się pracami badawczo-rozwojowymi w 126 miejscach na całym świecie, a także około 30 000 twórców oprogramowania.


Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresami www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, https://twitter.com/BoschPress

Kontakt dla czytelników:
mgr Arkadiusz Bręk
Tel.: +48 61 816 77 69
E-Mail: arkadiusz.brek@boschrexroth.pl

www.boschrexroth.pl
Bosch Rexroth Sp. z o.o. Centrala:
ul. Jutrzenki 102/104, 02-230 Warszawa
Tel.: (22) 738 18 00, Fax: (22) 758 87 35
info@boschrexroth.pl
www.boschrexroth.pl
Biura Regionalne:
Gdańsk: ul. Galaktyczna 32, 80-299 Gdańsk
tel.: (58) 520 89 90, fax: (58) 552 54 75
gdansk@boschrexroth.pl
Katowice: ul. Wiejska 46, 41-253 Czeladź
tel.: (32) 363 51 00, fax: (32) 363 51 01
katowice@boschrexroth.pl
Poznań: ul. Wichrowa 1a, 60-449 Poznań
tel.: (61) 816 77 60, fax: (61) 816 77 64
poznan@boschrexroth.pl
Rzeszów: ul. Hoffmanowej 19, 35-016 Rzeszów
tel.: (17) 275 55 00, fax: (17) 275 55 09
rzeszow@boschrexroth.pl
Szczecin: ul. Królowej Korony Polskiej 24, 70-486 Szczecin
tel.: (91) 483 67 82, fax: (91) 435 89 77
szczecin@boschrexroth.pl
Wrocław: ul. Kwiatkowskiego 4, 52-407 Wrocław
tel.: (71) 364 73 20 , fax: (71) 364 73 24
wroclaw@boschrexroth.pl