Wiedza, która pomaga zwiększać efektywność energetyczną

| Wydarzenia

Kompaktowy system szkoleniowy XITE Automax 100 firmy Bosch Rexroth w prosty i praktyczny sposób przygotowuje specjalistów na w pełni połączoną fabrykę przyszłości

Wiedza, która pomaga zwiększać efektywność energetyczną

Kompaktowy system szkoleniowy XITE Automax 100 firmy Bosch Rexroth w prosty i praktyczny sposób przygotowuje specjalistów na w pełni połączoną fabrykę przyszłości

Nowy system szkoleniowy XITE Automax 100 firmy Bosch Rexroth opiera się na aktualnych seriach komponentów systemów automatyzacji i przekazuje użytkownikom niezbędną wiedzę w zakresie połączonych procesów produkcji i zrównoważonego zwiększania efektywności energetycznej. 


Zmiany klimatyczne należą do największych wyzwań naszych czasów. Inteligentne koncepcje zrównoważonego zarządzania zapewniają firmom rentowność i konkurencyjność na przyszłość. Jednocześnie wielu fabrykom brakuje wykwalifikowanych pracowników, którzy potrafiliby obsługiwać zainstalowane już cyfrowe narzędzia produkcyjne, mierzyć zużycie energii i optymalizować je na podstawie danych. Właśnie tutaj może przydać się system szkoleniowy XITE Automax 100 firmy Bosch Rexroth. Pozwala on użytkownikom zdobyć ważne umiejętności praktyczne i wiedzę w zakresie połączonych maszyn i stanowisk. Systematyczne zbieranie i ocena danych operacyjnych buduje podstawy dla optymalizowania efektywności energetycznej, a przez to zmniejszania emisji CO2 powiązanej z produkcją.


Jak wynika z danych stowarzyszenia branżowego Bitkom, 3/4 wszystkich maszyn zainstalowanych w Niemczech nie jest jeszcze podłączone do sieci ani wyposażone w inteligentne technologie. Ma to pewną kluczową konsekwencję: użytkownicy maszyn nie wiedzą, jak dużo energii pochłaniają poszczególne procesy, nie mają więc punktów wyjścia do optymalizacji efektywności energetycznej. Właśnie tego wymaga jednak od swoich fabryk i dostawców coraz więcej producentów z branży motoryzacyjnej i sektora artykułów konsumpcyjnych. Najprostszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem byłoby wyposażenie wszystkich maszyn w odpowiednie czujniki, ich połączenie i systematyczna analiza gromadzonych danych. Nowy system szkoleniowy XITE Automax 100 firmy Bosch Rexroth zapewnia niezbędną wiedzę na ten temat. Rozwiązanie opiera się na aktualnych seriach komponentów systemów automatyzacji i zmieści się na każdym stole warsztatowym jako „miniaturowa fabryka do nauki". System wyposażono w liczne narzędzia, które pojawiły się w fabrykach firmy Bosch Rexroth wraz z wprowadzeniem koncepcji Przemysł 4.0 i projektów zwiększających efektywność energetyczną.


Wystarczy nawet podstawowy sprzęt, aby instruktorzy i nauczyciele mogli w praktyczny sposób uczyć ważnych umiejętności potrzebnych w połączonych środowiskach. Chodzi tu o instalowanie i uruchamianie czujników oraz technologii sieciowych, obsługę wyjść sygnałowych sterowników PLC, przesyłanie danych za pośrednictwem bramy IoT i interfejsu OPC UA oraz przetwarzanie informacji w bazach danych. W ramach różnych zagadnień szkoleniowych użytkownicy uczą się optymalizować procesy na podstawie analizy danych. System szkoleniowy wykorzystuje prawdziwe parametry maszyn do przetwarzania i analizowania danych w zintegrowanym sterowniku PLC, a przez to w realistyczny sposób symuluje codzienną pracę.


Wraz z systemem szkoleniowym XITE Automax 100 instytucje edukacyjne i firmy mogą zyskać niezbędną wiedzę w obszarze łączenia maszyn bez wysokich kosztów inwestycyjnych. To podstawowy warunek dla zrównoważonego zwiększania efektywności energetycznej w branży produkcyjnej, rozwiązanie w bardzo praktyczny sposób może przyczynić się więc do trwałego obniżenia emisji CO2.

Systemy szkoleniowe firmy Bosch Rexroth pozwalają zarówno początkującym, jak i zaawansowanym użytkownikom zdobyć praktyczną wiedzę w dziedzinie hydrauliki, techniki napędów i sterowników elektrycznych, mechatroniki oraz pneumatyki. Obejmują stacje robocze, komponenty zawarte w zestawach sprzętowych i książki z ćwiczeniami.

 

Jako jeden z największych na świecie dostawców technologii napędów i sterowania Bosch Rexroth gwarantuje sprawny, mocny i bezpieczny ruch w maszynach i systemach dowolnej wielkości. Firma łączy globalne doświadczenia praktyczne w segmentach zastosowań mobilnych, zastosowań maszyn i inżynierii oraz automatyki przemysłowej. Dzięki inteligentnym podzespołom oraz zindywidualizowanym systemom i usługom firma Bosch Rexroth tworzy środowisko umożliwiające pełną komunikację między poszczególnymi zastosowaniami. Bosch Rexroth oferuje klientom technologię napędów hydraulicznych i elektrycznych oraz ich sterowania, technologię przekładni oraz technologię przemieszczeń liniowych i montażu, w tym oprogramowanie i interfejsy Internetu rzeczy. Firma prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudnia ponad 29 600 osób i odnotowała w 2020 r. przychody ze sprzedaży w wysokości ok. 5,2 mld EUR.


Więcej informacji można znaleźć na stronie www.boschrexroth.com.


Grupa Bosch jest czołowym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 394 500 pracowników na całym świecie (wg danych z wtorek, czwartek, 31 grudnia 2020 r.). Według wstępnych szacunków wygenerowała w 2020 roku obrót w wysokości 71,6 mld euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: rozwiązania mobilne, technologia przemysłowa, artykuły konsumpcyjne oraz energetyka i budownictwo. Będąc wiodącą firmą w świecie Internetu rzeczy (IoT), Grupa Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 oraz mobilności usieciowanej. Wizją grupy Bosch jest mobilność, która jest rozwijana w sposób zrównoważony, bezpieczny i ciekawy. Bazując na swoim doświadczeniu w dziedzinie technologii czujników, oprogramowania oraz usług, a także wykorzystując własną chmurę IoT Cloud, Bosch oferuje klientom zintegrowane i wszechstronne rozwiązania pochodzące od jednego dostawcy. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie łączności za pomocą produktów i rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję (AI) albo stworzonych lub wyprodukowanych przy jej pomocy. Innowacyjne produkty i usługi Grupy Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. W skrócie, Bosch tworzy technologię, która jest „stworzona do życia". Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, globalna sieć produkcyjna, inżynieryjna i handlowa Grupy Bosch jest obecna niemal we wszystkich krajach na świecie. Innowacyjna moc stanowi podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. Grupa Bosch zatrudnia 73 000 współpracowników zajmujących się pracami badawczo-rozwojowymi w 126 miejscach na całym świecie, a także około 30 000 twórców oprogramowania.


Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresami www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, https://twitter.com/BoschPress


Kontakt dla czytelników:
mgr Arkadiusz Gierczak
Tel.: +48 71 3647328
E-Mail: arkadiusz.gierczak@boschrexroth.pl

www.boschrexroth.pl
Bosch Rexroth Sp. z o.o. Centrala:
ul. Jutrzenki 102/104, 02-230 Warszawa
Tel.: (22) 738 18 00, Fax: (22) 758 87 35
info@boschrexroth.pl
www.boschrexroth.pl
Biura Regionalne:
Gdańsk: ul. Galaktyczna 32, 80-299 Gdańsk
tel.: (58) 520 89 90, fax: (58) 552 54 75
gdansk@boschrexroth.pl
Katowice: ul. Wiejska 46, 41-253 Czeladź
tel.: (32) 363 51 00, fax: (32) 363 51 01
katowice@boschrexroth.pl
Poznań: ul. Wichrowa 1a, 60-449 Poznań
tel.: (61) 816 77 60, fax: (61) 816 77 64
poznan@boschrexroth.pl
Rzeszów: ul. Hoffmanowej 19, 35-016 Rzeszów
tel.: (17) 275 55 00, fax: (17) 275 55 09
rzeszow@boschrexroth.pl
Szczecin: ul. Królowej Korony Polskiej 24, 70-486 Szczecin
tel.: (91) 483 67 82, fax: (91) 435 89 77
szczecin@boschrexroth.pl
Wrocław: ul. Kwiatkowskiego 4, 52-407 Wrocław
tel.: (71) 364 73 20 , fax: (71) 364 73 24
wroclaw@boschrexroth.pl