FRAMEpro wprowadza modułowy system profili firmy Bosch Rexroth do środowisk CAD

| Wydarzenia

Inteligentna wtyczka FRAMEpro umożliwia bezproblemowe projektowanie konstrukcji ramowych maszyn w dobrze znanym środowisku CAD

FRAMEpro wprowadza modułowy system profili firmy Bosch Rexroth do środowisk CAD

Inteligentna wtyczka FRAMEpro umożliwia bezproblemowe
projektowanie konstrukcji ramowych maszyn w dobrze znanym
środowisku CAD

  • Integracja z narzędziami Autodesk® Inventor i SOLIDWORKS firmy Dassault
  • Oszczędności czasowe i finansowe dzięki licznym elementom automatycznym i funkcjom
  • Inteligentne makra do automatycznego tworzenia precyzyjnych połączeń

Dzięki nowej wtyczce CAD FRAMEpro firma Bosch Rexroth umożliwia przeniesienie jej sprawdzonych, podstawowych elementów mechanicznych używanych w konstrukcjach ramowych i obudowach maszyn bezpośrednio do środowisk CAD Autodesk® Inventor i SOLIDWORKS firmy Dassault. Użytkownicy obu systemów mogą więc skrócić czas projektowania i uniknąć błędów wynikających z przenoszenia danych między systemami oraz potencjalnych nieprawidłowych wpisów. Automatycznie ustawiane połączenia i konfiguracje profili, automatyczne modyfikacje w przypadku zmian, inteligentne makra i przydatne funkcje pozwolą teraz użytkownikom zaoszczędzić cenny czas na etapie prac planistycznych i konstrukcyjnych z wykorzystaniem sprawdzonego, modułowego systemu profili aluminiowych firmy Bosch Rexroth.


FRAMEpro uzupełnia środowisko CAD o bibliotekę, która jest przez firmę Bosch Rexroth na bieżąco aktualizowana. Wszystkie zawarte w niej modele i dane są więc zawsze aktualne. Danych CAD nie trzeba już przesyłać ze źródeł zewnętrznych, dzięki czemu import ręczny, błędy w transmisji i zduplikowane dane stają się przeszłością.

 

Automatyczne połączenia i inteligentne makra

Połączenia tworzone automatycznie za pomocą inteligentnych makr pozwalają zaoszczędzić czas i ułatwiają pracę użytkownikom, którzy nie muszą już rozmieszczać komponentów samodzielnie. Procesy konfiguracji profili, które pasują do określonego typu połączenia, również odbywają się automatycznie. Inne makra specjalne ułatwiają dodawanie elementów paneli i drzwi.


Sprawne zamawianie i inne procesy

Praktyczne funkcje wyszukiwania, sortowania i filtrowania zapewniają dodatkową pomoc dla inżynierów i planistów. Wybrane profile są umieszczane w trójwymiarowym modelu liniowym – centralnie lub z przesunięciem – i mogą być obracane. Potem na profilach można rozmieszczać takie akcesoria jak połączenia, zaślepki, podstawy i kółka.

FRAMEpro automatycznie przenosi wszystkie wykorzystane komponenty, w tym procesy obróbki profili, na listę części, którą można wykorzystać, aby poprosić o wycenę lub złożyć zamówienie w firmie Bosch Rexroth lub u jej partnerów. Po zakończeniu procesu konstrukcyjnego wtyczka wyświetla też listę zastosowanych profili rozpórkowych wraz z niezbędnymi spawami i otworami do wywiercenia.

 

Automatyczne modyfikacje w przypadku późniejszych zmian

Jeśli wymiary na szkicu 3D zostaną później zmienione, FRAMEpro automatycznie dostosuje długość rozmieszczonych profili. Inne komponenty są połączone ogranicznikami, dlatego one również są automatycznie modyfikowane. Przekłada się to na oszczędność czasu i zasobów. Wszystko to sprawia, że inteligentna wtyczka CAD odgrywa ważną rolę w szybszym wprowadzaniu produktów na rynek i zwiększaniu konkurencyjności.

 

Jako jeden z największych na świecie dostawców technologii napędów i sterowania Bosch Rexroth gwarantuje sprawny, mocny i bezpieczny ruch w maszynach i systemach dowolnej wielkości. Firma łączy globalne doświadczenia praktyczne w segmentach zastosowań mobilnych, zastosowań maszyn i inżynierii oraz automatyki przemysłowej. Dzięki inteligentnym podzespołom oraz zindywidualizowanym systemom i usługom firma Bosch Rexroth tworzy środowisko umożliwiające pełną komunikację między poszczególnymi zastosowaniami. Bosch Rexroth oferuje klientom technologię napędów hydraulicznych i elektrycznych oraz ich sterowania, technologię przekładni oraz technologię przemieszczeń liniowych i montażu, w tym oprogramowanie i interfejsy Internetu rzeczy. Firma prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudnia ponad 29 600 osób i odnotowała w 2020 r. przychody ze sprzedaży w wysokości ok. 5,2 mld EUR.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.boschrexroth.com.


Grupa Bosch jest czołowym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 394 500 pracowników na całym świecie (wg danych z wtorek, czwartek, 31 grudnia 2020 r.). Według wstępnych szacunków wygenerowała w 2020 roku obrót w wysokości 71,6 mld euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: rozwiązania mobilne, technologia przemysłowa, artykuły konsumpcyjne oraz energetyka i budownictwo. Będąc wiodącą firmą w świecie Internetu rzeczy (IoT), Grupa Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 oraz mobilności usieciowanej. Wizją grupy Bosch jest mobilność, która jest rozwijana w sposób zrównoważony, bezpieczny i ciekawy. Bazując na swoim doświadczeniu w dziedzinie technologii czujników, oprogramowania oraz usług, a także wykorzystując własną chmurę IoT Cloud, Bosch oferuje klientom zintegrowane i wszechstronne rozwiązania pochodzące od jednego dostawcy. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie łączności za pomocą produktów i rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję (AI) albo stworzonych lub wyprodukowanych przy jej pomocy. Innowacyjne produkty i usługi Grupy Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. W skrócie, Bosch tworzy technologię, która jest „stworzona do życia“. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, globalna sieć produkcyjna, inżynieryjna i handlowa Grupy Bosch jest obecna niemal we wszystkich krajach na świecie. Innowacyjna moc stanowi podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. Grupa Bosch zatrudnia 73 000 współpracowników zajmujących się pracami badawczo-rozwojowymi w 126 miejscach na całym świecie, a także około 30 000 twórców oprogramowania.

Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresami www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, https://twitter.com/BoschPress

 

Kontakt dla czytelników:
mgr inż. Paweł Krzesak
Tel.: +48 71 3647327
E-Mail: pawel.krzesak@boschrexroth.pl
www.boschrexroth.pl