Nowy, niezawodny siłownik do dużych obciążeń

| Wydarzenia

Nowy, niezawodny siłownik do dużych obciążeń
  • Solidna konstrukcja i precyzja dzięki zastosowaniu mechanizmu śrubowo-planetarnego (PLSA)
  • Projektowanie cyfrowe: dowolna konfiguracja z wykorzystaniem szeregu różnych opcji
  • Niewielkie wymiary ułatwiające integrację

Siłowniki elektromechaniczne (EMC) firmy Bosch Rexroth są teraz dostępne w wersji EMC-HP HighPower o wysokiej precyzji i minimalnych wymaganiach w zakresie obsługi, przystosowanej do dużych obciążeń. Nowe siłowniki zaprojektowane do obsługi dużych obciążeń do 100 kN, są wytrzymałe, kompaktowe i charakteryzują się minimalnymi wymaganiami w zakresie obsługi. Dzięki zastosowaniu niezawodnego mechanizmu śrubowo-planetarnego użytkownicy będą dysponować imponującą, stałą mocą – nawet w trudnych warunkach. Jest to możliwe zarówno dzięki smarowaniu w kąpieli olejowej, jak również opcjonalnej możliwości bezpośredniego chłodzenia mechanizmu śrubowego wodą. Podobnie jak w przypadku innych produktów z rodziny EMC, w pełni cyfrowy proces wyboru i zamawiania skraca czas projektowania.

Nowe siłowniki EMC-HP będą dostępne w trzech rozmiarach: 115, 130 i 160 (średnica obudowy) i będą spełniać standard ochrony IP54. Siłowniki te będzie można wykorzystywać w wielu zastosowaniach wymagających dużej wydajności i skoku do 1500 mm – obejmujących m.in. tłoczenie, formowanie, nitowanie, naprężanie, pozycjonowanie i testowanie.

Każdy siłownik EMC-HP bazuje na wypróbowanym mechanizmie śrubowo-planetarnym (PLSA) firmy Bosch Rexroth, co pozwala spełniać najwyższe standardy w zakresie dokładności i dynamiki sterowania. Obciążalność dynamiczna (Cdyn) do 189,5 kN umożliwia szybkie i precyzyjne przenoszenie dużych obciążeń w procesie o wysokiej sprawności energetycznej, nawet przy złożonym profilu ruchu – z siłą osiową do 100 kN i prędkością do 0,83 m/s.

Solidny mechanizm śrubowo-planetarny o minimalnych wymaganiach w zakresie obsługi ma również pozytywny wpływ na długość odstępów między smarowaniami. Co więcej, w razie konieczności uszczelnienia można wymienić wykonując bardzo prostą procedurę. Ta technika przemieszczeń liniowych firmy Bosch Rexroth o ograniczonych wymaganiach w zakresie obsługi pozwoli zwiększyć wydajność i ograniczyć ogólne koszty.

Standardowy system do wielu różnych zastosowań

Nawet proces projektowania jest dziecinnie prosty: Dzięki łatwej procedurze wyboru produktu za pomocą narzędzia LinSelect oraz konfiguracji online wraz z napędem, przygotowanie gotowego do użycia, dostosowanego do potrzeb rozwiązania z serii EMC to kwestia kilku minut. Dzięki różnym opcjom, takim jak długość i metoda montażu, to rozwiązanie może być wykorzystywane w wielu zastosowaniach.

Klienci mogą łatwo i szybko integrować siłowniki EMC-HP z obrabiarkami w swoim warsztacie dzięki ich niewielkim rozmiarom, lekkiej obudowie z aluminium i możliwości połączenia z większością napędów za pomocą jednego przewodu. Aby jeszcze bardziej skrócić czas instalacji, firma Bosch Rexroth dostarcza kompletny, wstępnie zmontowany system jako rozwiązanie od jednego dostawcy – obejmujące elementy mechaniczne, napęd, sterownik oraz serwis globalny.

 

Jako jeden z największych na świecie dostawców technologii napędów i sterowania Bosch Rexroth gwarantuje sprawny, mocny i bezpieczny ruch w maszynach i systemach dowolnej wielkości. Firma łączy globalne doświadczenia praktyczne w segmentach zastosowań mobilnych, zastosowań maszyn i inżynierii oraz automatyki przemysłowej. Dzięki inteligentnym podzespołom oraz zindywidualizowanym systemom i usługom firma Bosch Rexroth tworzy środowisko umożliwiające pełną komunikację między poszczególnymi zastosowaniami. Bosch Rexroth oferuje klientom technologię napędów hydraulicznych i elektrycznych oraz ich sterowania, technologię przekładni oraz technologię przemieszczeń liniowych i montażu, w tym oprogramowanie i interfejsy Internetu rzeczy. Firma prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudnia ponad 29 600 osób i odnotowała w 2020 r. przychody ze sprzedaży w wysokości ok. 5,2 mld EUR.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.boschrexroth.com.

Grupa Bosch jest czołowym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 394 500 pracowników na całym świecie (wg danych z wtorek, czwartek, 31 grudnia 2020 r.). Według wstępnych szacunków wygenerowała w 2020 roku obrót w wysokości 71,6 mld euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: rozwiązania mobilne, technologia przemysłowa, artykuły konsumpcyjne oraz energetyka i budownictwo. Będąc wiodącą firmą w świecie Internetu rzeczy (IoT), Grupa Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 oraz mobilności usieciowanej. Wizją grupy Bosch jest mobilność, która jest rozwijana w sposób zrównoważony, bezpieczny i ciekawy. Bazując na swoim doświadczeniu w dziedzinie technologii czujników, oprogramowania oraz usług, a także wykorzystując własną chmurę IoT Cloud, Bosch oferuje klientom zintegrowane i wszechstronne rozwiązania pochodzące od jednego dostawcy. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie łączności za pomocą produktów i rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję (AI) albo stworzonych lub wyprodukowanych przy jej pomocy. Innowacyjne produkty i usługi Grupy Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. W skrócie, Bosch tworzy technologię, która jest „stworzona do życia“. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, globalna sieć produkcyjna, inżynieryjna i handlowa Grupy Bosch jest obecna niemal we wszystkich krajach na świecie. Innowacyjna moc stanowi podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. Grupa Bosch zatrudnia 73 000 współpracowników zajmujących się pracami badawczo-rozwojowymi w 126 miejscach na całym świecie, a także około 30 000 twórców oprogramowania.

Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresami www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, https://twitter.com/BoschPress

 

Kontakt dla czytelników:

mgr inż. Adam Piękoś

Tel.: +48 17 2755504

E-Mail: adam.piekos@boschrexroth.pl

www.boschrexroth.pl