Łatwy i szybki sposób na stworzenie robota

| Wydarzenia

nteligentne projektowanie z wykorzystaniem wstępnie skonfigurowanych kombinacji osi i wstępnie zmontowanych układów wieloosiowych skraca czas wprowadzenia na rynek

Łatwy i szybki sposób na stworzenie robota

Inteligentne projektowanie z wykorzystaniem wstępnie skonfigurowanych kombinacji osi i wstępnie zmontowanych układów wieloosiowych skraca czas wprowadzenia na rynek

  • Oszczędność czasu: intuicyjny i łatwy sposób na stworzenie robota liniowego za pomocą narzędzi elektronicznych
  • Wstępnie skonfigurowane kombinacje osi do wielu zastosowań
  • Wszystko od firmy Bosch Rexroth: gotowe do instalacji, kompletne rozwiązania
  • Opcja oprogramowania do łatwego uruchamiania i programowania

Firma Bosch Rexroth wyznacza nowy standard w zakresie projektowania systemów wieloosiowych. Roboty kartezjańskie do typowych zadań w obszarze przenoszenia można teraz projektować i konfigurować nawet o 90 procent szybciej. Zestaw w pełni cyfrowych narzędzi prowadzi użytkowników krok po kroku przez cały proces, generuje podgląd systemu na żywo do dalszej konfiguracji i natychmiast dostarcza dane CAD oraz dokumentację. Po zamówieniu systemu w sklepie internetowym użytkownik otrzymuje wstępnie zmontowany system wieloosiowy z precyzyjnie dopasowanymi komponentami.

 

Nowy, całkowicie cyfrowy i intuicyjny proces szybkiego wymiarowania, doboru, konfiguracji i zamawiania systemów firmy Bosch Rexroth wyznacza nowy standard w zakresie projektowania systemów wieloosiowych. Użytkownicy mogą w zaledwie kilka minut tworzyć roboty liniowe do różnych zadań w obszarze przenoszenia, obsługujące ładunki o wadze do 100 kg i obszary robocze do 13 m3, wykorzystując wstępnie skonfigurowane kombinacje osi.

Zakres zastosowań obejmuje zadania w obszarze paletyzacji, podnoszenia
i układania, pozycjonowania, sortowania i montażu. W porównaniu z robotami przegubowymi systemy wieloosiowe zapewniają znacznie wyższy poziom sztywności, precyzji i dynamiki. Można je łatwo wykorzystywać w środowisku produkcyjnym, ograniczając koszty i oszczędzając przestrzeń.

 

Łatwe wymiarowanie i dobór produktów

Oprogramowanie LinSelect ułatwia proces projektowania i prowadzi użytkowników w sposób intuicyjny krok po kroku, bazując na 5 wstępnie skonfigurowanych kombinacjach osi dostępnych w 36 rozmiarach. Nowe procesy referencyjne umożliwiają opisywanie skomplikowanych sekwencji ruchu za pomocą zaledwie kilku parametrów. Następnie oprogramowanie LinSelect automatycznie wybiera wszystkie systemy napędów mechanicznych – wraz z kontrolerami i silnikami – uwzględniając wymagany okres eksploatacji i poziom precyzji.

Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby oprogramowanie przesłało wszystkie dane i parametry produktu do konfiguratora online w celu wprowadzenia końcowych korekt. Podgląd w czasie rzeczywistym pokazuje wybrany system w formie realistycznego modelu 3D. System wieloosiowy ze wszystkimi specyficznymi cechami można więc zobaczyć z dowolnej perspektywy. Po zakończeniu szczegółowej konfiguracji komponentów, np. pozycji silnika, można pobrać dokumentację oraz model CAD. System wieloosiowy można następnie zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym.

 

Wstępnie zmontowany system w całości od firmy Bosch Rexroth

Aby ograniczyć do minimum czas instalacji, firma Bosch Rexroth dostarcza skonfigurowanego przez klienta robota jako urządzenie wstępnie zmontowane. W razie potrzeby robot może być dostarczony wraz z kompletnym układem zasilania i okablowaniem. Wszystkie komponenty podsystemu (mechaniczne, silnik i kontroler) są idealnie dopasowane do siebie. Uruchamianie jest prostsze również dzięki temu, że odpowiednie parametry osi są zapisywane w pamięci enkodera silnika i mogą być stamtąd odczytywane. Różne dołączone części i interfejsy ułatwiają montaż modułu osiowego na podstawie za pomocą uchwytów zaciskowych.

 

Opcja inteligentnego robota liniowego

Zakres prac związanych z uruchomieniem i programowaniem u klienta, a także podłączeniem robota do systemu sterowania wyższego poziomu można ograniczyć nawet o 80 procent korzystając z opcjonalnego pakietu Smart Function Kit. W przypadku tego rozwiązania system wieloosiowy staje się rozwiązaniem typu „podłącz i produkuj” z kontrolerem ctrlX DRIVE, systemem sterowania ctrlX CORE i wstępnie zainstalowanym oprogramowaniem. Kreator prowadzi użytkownika przez proces uruchamiania w zaledwie kilku krokach. Parametryzacja i konfiguracja osi całego systemu odbywa się automatycznie. Zamiast czasochłonnego wprowadzania kodu, robota można programować w sposób wizualny za pomocą przygotowanych modułów funkcji.

 

Jako jeden z największych na świecie dostawców technologii napędów i sterowania Bosch Rexroth gwarantuje sprawny, mocny i bezpieczny ruch w maszynach i systemach dowolnej wielkości. Firma łączy globalne doświadczenia praktyczne w segmentach zastosowań mobilnych, zastosowań maszyn i inżynierii oraz automatyki przemysłowej. Dzięki inteligentnym podzespołom oraz zindywidualizowanym systemom i usługom firma Bosch Rexroth tworzy środowisko umożliwiające pełną komunikację między poszczególnymi zastosowaniami. Bosch Rexroth oferuje klientom technologię napędów hydraulicznych i elektrycznych oraz ich sterowania, technologię przekładni oraz technologię przemieszczeń liniowych i montażu, w tym oprogramowanie i interfejsy Internetu rzeczy. Firma prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudnia ponad  31 000 osób i odnotowała w 2021 r. przychody ze sprzedaży w wysokości ok. 6,2 mld EUR.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.boschrexroth.com.

Grupa Bosch jest czołowym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 402 600 pracowników na całym świecie (wg danych z 31 grudnia 2021 r.). Według wstępnych szacunków wygenerowała w 2021 roku obrót w wysokości 78,7 mld euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: rozwiązania mobilne, technologia przemysłowa, artykuły konsumpcyjne oraz energetyka i budownictwo. Będąc wiodącą firmą w świecie Internetu rzeczy (IoT), Grupa Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 oraz mobilności usieciowanej. Wizją grupy Bosch jest mobilność, która jest rozwijana w sposób zrównoważony, bezpieczny i ciekawy. Bazując na swoim doświadczeniu
w dziedzinie technologii czujników, oprogramowania oraz usług, a także wykorzystując własną chmurę IoT Cloud, Bosch oferuje klientom zintegrowane i wszechstronne rozwiązania pochodzące od jednego dostawcy. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie łączności za pomocą produktów i rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję (AI) albo stworzonych lub wyprodukowanych przy jej pomocy. Innowacyjne produkty i usługi Grupy Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. W skrócie, Bosch tworzy technologię, która jest „stworzona do życia“. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata.
Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, globalna sieć produkcyjna, inżynieryjna i handlowa Grupy Bosch jest obecna niemal we wszystkich krajach na świecie. Innowacyjna moc stanowi podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. Grupa Bosch zatrudnia 76 100 współpracowników zajmujących się pracami badawczo-rozwojowymi w 128 miejscach na całym świecie, a także około 38 000 twórców oprogramowania.

Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresami www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, https://twitter.com/BoschPress

 

Kontakt dla czytelników:

mgr inż. Adam Piękoś

Tel.: +48 (17) 275 55 04

E-Mail: adam.piekos@boschrexroth.pl

www.boschrexroth.pl