Energooszczędny i bezpieczny: nowy napęd Hägglunds do maszyn stosowanych w przemyśle gumowym

| Wydarzenia

Podczas Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Gumowego 2022 w Norymberdze firma Bosch Rexroth zaprezentowała nowy napęd Hägglunds przeznaczony do maszyn stosowanych w przemyśle gumowym.

Energooszczędny i bezpieczny: nowy napęd Hägglunds do maszyn stosowanych w przemyśle gumowym

Podczas Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Gumowego 2022 w Norymberdze firma Bosch Rexroth zaprezentowała nowy napęd Hägglunds przeznaczony do maszyn stosowanych w przemyśle gumowym. Napęd ten został zaprojektowany z myślą o znacznym zmniejszeniu zużycia energii, dzięki czemu ogranicza również emisję CO2 podczas codziennej pracy. Podobnie jak napęd elektromechaniczny, to fabrycznie zmontowana i przetestowana jednostka, którą można zamontować na wale w każdej pozycji. Jest ona dostępna w sześciu rozmiarach, co umożliwia jej dopasowanie do wszystkich standardowych rozmiarów maszyn.

 

Ten nowy napęd Hägglunds zapewnia momenty obrotowe potrzebne do produkcji mieszanek gumy zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem i ogranicza zainstalowaną moc elektryczną do niezbędnego poziomu. Konstruktorzy połączyli serwomotor z hydrostatycznym układem przeniesienia napędu. Regulowana pompa tłokowa osiowa wraz z silnikiem tłokowym promieniowym działa jako automatyczny układ przeniesienia napędu z ciągłą regulacją. W przypadku braku zapotrzebowania na produkcję przetwornica częstotliwości może zmniejszyć szybkość serwomotoru do zera. Dzięki temu nowy napęd bardzo pomoże użytkownikom w efektywnym zarządzaniu energią zgodnie z normą DIN 50001, a tym samym w zmniejszeniu emisji CO2.

Firma Bosch Rexroth fabrycznie montuje tę jednostkę napędową w sześciu rozmiarach, testuje ją i dostarcza jako urządzenie gotowe do podłączenia (plug-and-play). Proces uruchamiania przebiega podobnie, jak w przypadku napędu elektromechanicznego. Nowy napęd można łatwo zamontować na wale w każdej pozycji. Dwukanałowy obwód bezpieczeństwa nie tylko spełnia, ale nawet przekracza wymagania normy DIN 1417 i wyznacza nowe standardy w zakresie odcinania mocy w sytuacjach awaryjnych. Walce są zatrzymywane przy kącie hamowania wynoszącym tylko sześć stopni bez narażania ich na zużycie.

Nowa jednostka napędowa nie wymaga konserwacji i jest wyposażona w funkcję samomonitorowania. Automatycznie utrzymuje optymalne punkty pracy w czasie procesu mieszania. Pracuje bardzo cicho – średnia emisja hałasu jest znacznie niższa od 80 dB(A).

 

Informacje o produktach Hägglunds:

Hägglunds to marka, która jest synonimem przełomowych technologii bezpośrednich napędów hydraulicznych i ukierunkowania na potrzeby klientów. Projektowane i produkowane w Mellansel (Szwecja) silniki hydrauliczne i kompaktowe systemy napędu bezpośredniego Hägglunds odznaczają się wyjątkową wydajnością, elastycznością i niezawodnością, a o ich zaletach mogą przekonać się klienci z całego świata. Hägglunds jest marką firmy Bosch Rexroth, czołowego globalnego dostawcy technologii napędów i sterowania. Więcej informacji o rozwiązaniach Hägglunds można znaleźć na stronie www.hagglunds.com

Jako jeden z największych na świecie dostawców technologii napędów i sterowania Bosch Rexroth gwarantuje sprawny, mocny i bezpieczny ruch w maszynach i systemach dowolnej wielkości. Firma łączy globalne doświadczenia praktyczne w segmentach zastosowań mobilnych, zastosowań maszyn i inżynierii oraz automatyki przemysłowej. Dzięki inteligentnym podzespołom oraz zindywidualizowanym systemom i usługom firma Bosch Rexroth tworzy środowisko umożliwiające pełną komunikację między poszczególnymi zastosowaniami. Bosch Rexroth oferuje klientom technologię napędów hydraulicznych i elektrycznych oraz ich sterowania, technologię przekładni oraz technologię przemieszczeń liniowych i montażu, w tym oprogramowanie i interfejsy Internetu rzeczy. Firma prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudnia ponad  31 100 osób i odnotowała w 2021 r. przychody ze sprzedaży w wysokości ok. 6,2 mld EUR.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.boschrexroth.com.

Grupa Bosch jest czołowym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 402 600 pracowników na całym świecie (wg danych z 31 grudnia 2021 r.). Według wstępnych szacunków wygenerowała w 2021 roku obrót w wysokości 78,7 mld euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: rozwiązania mobilne, technologia przemysłowa, artykuły konsumpcyjne oraz energetyka i budownictwo. Będąc wiodącą firmą w świecie Internetu rzeczy (IoT), Grupa Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 oraz mobilności usieciowanej. Wizją grupy Bosch jest mobilność, która jest rozwijana w sposób zrównoważony, bezpieczny i ciekawy. Bazując na swoim doświadczeniu
w dziedzinie technologii czujników, oprogramowania oraz usług, a także wykorzystując własną chmurę IoT Cloud, Bosch oferuje klientom zintegrowane i wszechstronne rozwiązania pochodzące od jednego dostawcy. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie łączności za pomocą produktów i rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję (AI) albo stworzonych lub wyprodukowanych przy jej pomocy. Innowacyjne produkty i usługi Grupy Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. W skrócie, Bosch tworzy technologię, która jest „stworzona do życia“. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata.
Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, globalna sieć produkcyjna, inżynieryjna i handlowa Grupy Bosch jest obecna niemal we wszystkich krajach na świecie. Innowacyjna moc stanowi podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. Grupa Bosch zatrudnia 76 300 współpracowników zajmujących się pracami badawczo-rozwojowymi w 128 miejscach na całym świecie, a także około 38 000 twórców oprogramowania.

Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresami www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, https://twitter.com/BoschPress

 

Kontakt dla czytelników:

mgr inż. Arkadiusz Bręk

Tel.: +48 (61) 816 77 69

E-Mail: arkadiusz.brek@boschrexroth.pl

www.boschrexroth.pl