Wał idealny: teraz jeszcze szybciej

| Wydarzenia

Precyzyjne wały stalowe firmy Bosch Rexroth można w całości konfigurować i zamawiać w trybie online

Wał idealny: teraz jeszcze szybciej

Precyzyjne wały stalowe firmy Bosch Rexroth można w całości konfigurować i zamawiać w trybie online

  • Wszechstronność: Nowe opcje obróbki końcówek i środkowych części wału.
  • Kompletność: Integracja wszystkich szyn wspierających dostępnych w katalogu
  • Efektywność: Intuicyjny proces obejmujący weryfikacje poprawności i dane CAD

Wszystkie standardowe precyzyjne wały stalowe oferowane przez firmę Bosch Rexroth mogą być teraz konfigurowane w trybie online. Z konfiguratorem jest również zintegrowany pełny zestaw szyn wspierających. Korzystając z nowej oferty produktów, dostępnej za pośrednictwem konfiguratora online, inżynierowie i technicy mogą wybierać, dostosowywać i zamawiać wały stalowe przed ich zaimportowaniem do swoich systemów CAD. Nowe, kompleksowe opcje obróbki końcówek i obróbki promieniowej podwajają ofertę konfigurowalnych wałów, która liczy teraz ponad 9000 wariantów. Kierowany proces wyboru zajmuje tylko kilka minut, a kontrola poprawności pozwala uniknąć błędów podczas wprowadzania informacji.

W konfiguratorze online dostępnych jest teraz sześć nowych opcji obróbki końcówek wału, takich jak otwory końcowe, czop, czop łączący, gwint wewnętrzny lub gwint wewnętrzny z nawierconym otworem montażowym. W zależności od typu, precyzyjne wały stalowe dla tulei tocznych, które można konfigurować w trybie online, są dostępne w różnych rozmiarach – o długości od 15 do 6850 mm i przekątnej od 3 do 110 mm.

Oprócz indywidualnie konfigurowanych wałów pełnych i drążonych konfigurator online oferuje teraz również wszystkie warianty z szynami wspierającymi wały. Szyny te chronią wał przed zginaniem podczas przenoszenia dużych obciążeń na znaczne odległości. W szczególności zostały rozszerzone opcje obróbki promieniowej części środkowych wału. Dostępne są nie tylko wewnętrzne gwinty pionowe, lecz również gwinty w otworach oraz nawiercone otwory z pogłębieniami stożkowymi lub bez.

Powiązane tuleje toczne można wykorzystać w różnych celach. Mają one bardzo długi okres eksploatacji oraz zapewniają bardzo dobrą prędkość roboczą, płynność działania i sztywność. Model standardowy może być używany w temperaturach do 200°C. Tuleje toczne firmy Bosch Rexroth są teraz dostępne w licznych wariantach: zamknięte lub otwarte, odporne na korozję, z uszczelką pierścieniową lub wzdłużną, z kołnierzem lub bez oraz jako pełny zestaw liniowy.

Aby umożliwić klientom łatwy i szybki wybór właściwych prowadnic zaokrąglonych lub tulei tocznych, firma Bosch Rexroth udostępnia również narzędzie do projektowania o nazwie Linear Motion Designer (LMD). Program kalkulacyjny przeprowadza użytkownika intuicyjnie przez proces projektowania, a w razie potrzeby może przesyłać wyniki do konfiguratora online. Łańcuch takich narzędzi cyfrowych obsługuje cały proces projektowania precyzyjnych wałów stalowych, włącznie z określeniem ceny, automatycznym wygenerowaniem zlecenia produkcji i dostarczeniem danych CAD. Potwierdzenie zamówienia zawiera numer materiału, który można wykorzystać w celu ponownego zamówienia takiego samego wału bez konieczności jego konfigurowania. Ponadto użytkownik od razu otrzymuje powiązane z projektem dane CAD 2D i 3D CAD.

Konfigurator online jest dostępny w ośmiu językach.

 

Jako jeden z największych na świecie dostawców technologii napędów i sterowania Bosch Rexroth gwarantuje sprawny, mocny i bezpieczny ruch w maszynach i systemach dowolnej wielkości. Firma łączy globalne doświadczenia praktyczne w segmentach zastosowań mobilnych, zastosowań maszyn i inżynierii oraz automatyki przemysłowej. Dzięki inteligentnym podzespołom oraz zindywidualizowanym systemom i usługom firma Bosch Rexroth tworzy środowisko umożliwiające pełną komunikację między poszczególnymi zastosowaniami. Bosch Rexroth oferuje klientom technologię napędów hydraulicznych i elektrycznych oraz ich sterowania, technologię przekładni oraz technologię przemieszczeń liniowych i montażu, w tym oprogramowanie i interfejsy Internetu rzeczy. Firma prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudnia ponad  31 100 osób i odnotowała w 2021 r. przychody ze sprzedaży w wysokości ok. 6,2 mld EUR.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.boschrexroth.com.

Grupa Bosch jest czołowym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 402 600 pracowników na całym świecie (wg danych z 31 grudnia 2021 r.). Według wstępnych szacunków wygenerowała w 2021 roku obrót w wysokości 78,7 mld euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: rozwiązania mobilne, technologia przemysłowa, artykuły konsumpcyjne oraz energetyka i budownictwo. Będąc wiodącą firmą w świecie Internetu rzeczy (IoT), Grupa Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 oraz mobilności usieciowanej. Wizją grupy Bosch jest mobilność, która jest rozwijana w sposób zrównoważony, bezpieczny i ciekawy. Bazując na swoim doświadczeniu
w dziedzinie technologii czujników, oprogramowania oraz usług, a także wykorzystując własną chmurę IoT Cloud, Bosch oferuje klientom zintegrowane i wszechstronne rozwiązania pochodzące od jednego dostawcy. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie łączności za pomocą produktów i rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję (AI) albo stworzonych lub wyprodukowanych przy jej pomocy. Innowacyjne produkty i usługi Grupy Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. W skrócie, Bosch tworzy technologię, która jest „stworzona do życia“. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata.
Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, globalna sieć produkcyjna, inżynieryjna i handlowa Grupy Bosch jest obecna niemal we wszystkich krajach na świecie. Innowacyjna moc stanowi podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. Grupa Bosch zatrudnia 76 300 współpracowników zajmujących się pracami badawczo-rozwojowymi w 128 miejscach na całym świecie, a także około 38 000 twórców oprogramowania.

Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresami www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, https://twitter.com/BoschPress

 

Kontakt dla czytelników:

mgr inż. Paweł Orzech

Tel.: +48 (22) 738 18 76

E-Mail: pawel.orzech@boschrexroth.pl

www.boschrexroth.pl