Technologia napędu o zmiennej prędkości obrotowej pozwala zaoszczędzić energię
| WydarzeniaNapędy pomp Sytronix o zmiennej prędkości obrotowej przeznaczone dla branży recyklingowej znacznie zwiększą sprawność energetyczną belownic kanałowych, nożyc złomowych i pras do paczkowania złomu. Mod
Napędy pomp Sytronix o zmiennej prędkości obrotowej firmy Bosch Rexroth spełniają wymagania branży recyklingowej
- Sprawność energetyczna: moc wyjściowa odpowiednia do zapotrzebowania
- Dostosowanie do indywidualnych potrzeb: urządzenie gotowe do zainstalowania, oparte na sprawdzonych komponentach standardowych
- Innowacyjna koncepcja: kompaktowa konstrukcja, duża moc i cicha praca
- Międzynarodowy zasięg: standardowe rozwiązanie, globalny serwis
Napędy pomp Sytronix o zmiennej prędkości obrotowej przeznaczone dla branży recyklingowej znacznie zwiększą sprawność energetyczną belownic kanałowych, nożyc złomowych i pras do paczkowania złomu. Modułowy, standaryzowany system Sytronix, elektryczny układ napędowy, falownik i pompa o stałej lub zmiennej objętości geometrycznej są łączone z innymi standardowymi komponentami. W ten sposób powstaje wydajne urządzenie o niskich kosztach całkowitych. Dzięki wielu wartościom kontrolnym, takim jak prędkość silnika i kąt wychylenia, Sytronix osiąga optymalną wydajność w każdym cyklu. Pozwala to zmniejszyć zużycie energii, koszty operacyjne i emisję CO₂.
W odróżnieniu od tradycyjnych hydraulicznych układów napędowych o stałej mocy wejściowej, napędy Sytronix o zmiennej prędkości obrotowej pracują zgodnie z zasadą „energia na żądanie”. Zużycie energii zależy od bieżącego zapotrzebowania w danym cyklu. Pozwala to zmniejszyć zużycie mocy, w szczególności w trybie podtrzymywania ciśnienia. W zwiększeniu sprawności energetycznej pomaga również zasada optymalizacji przełączania, zwłaszcza w połączeniu z rozdzielaczami firmy Bosch Rexroth ze zoptymalizowanym przepływem. W takich przypadkach utrata ciśnienia została ograniczona do minimum poprzez wykorzystanie symulacji w procesie projektowania oraz techniki druku 3D z rdzeniem piaskowym w procesie produkcji.
Z kolei regulowane pompy tłokowo-osiowe pozwalają zmniejszyć zużycie energii poprzez sterowanie przepływem za pomocą kąta wychylenia, podczas gdy silnik elektryczny pracuje w optymalnym zakresie prędkości.
Ponadto napędy Sytronix umożliwiają zmniejszenie rozmiarów urządzeń, co obniża koszty. Dzięki ich odporności na przeciążenia mniejsza pompa może sobie poradzić ze skokami mocy w przypadku nagłego zwiększenia przepływu poprzez zwiększenie prędkości.
Modułowa konstrukcja napędu Sytronix otwiera wiele nowych możliwości przed producentami maszyn. Międzynarodowe przedsiębiorstwa korzystają z globalnych usług firmy Bosch Rexroth oraz możliwości standaryzacji maszyn z przeznaczeniem na różne rynki. Napędy Sytronix mogą być używane w każdym miejscu na świecie niezależnie od częstotliwości zasilania.
Jako jeden z największych na świecie dostawców technologii napędów i sterowania Bosch Rexroth gwarantuje sprawny, mocny i bezpieczny ruch w maszynach i systemach dowolnej wielkości. Firma łączy globalne doświadczenia praktyczne w segmentach zastosowań mobilnych, zastosowań maszyn i inżynierii oraz automatyki przemysłowej. Dzięki inteligentnym podzespołom oraz zindywidualizowanym systemom i usługom firma Bosch Rexroth tworzy środowisko umożliwiające pełną komunikację między poszczególnymi zastosowaniami. Bosch Rexroth oferuje klientom technologię napędów hydraulicznych i elektrycznych oraz ich sterowania, technologię przekładni oraz technologię przemieszczeń liniowych i montażu, w tym oprogramowanie i interfejsy Internetu rzeczy. Firma prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudnia ponad 31 100 osób i odnotowała w 2021 r. przychody ze sprzedaży w wysokości ok. 6,2 mld EUR.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.boschrexroth.com.
Grupa Bosch jest czołowym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 402 600 pracowników na całym świecie (wg danych z 31 grudnia 2021 r.). Według wstępnych szacunków wygenerowała w 2021 roku obrót w wysokości 78,7 mld euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: rozwiązania mobilne, technologia przemysłowa, artykuły konsumpcyjne oraz energetyka i budownictwo. Będąc wiodącą firmą w świecie Internetu rzeczy (IoT), Grupa Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 oraz mobilności usieciowanej. Wizją grupy Bosch jest mobilność, która jest rozwijana w sposób zrównoważony, bezpieczny i ciekawy. Bazując na swoim doświadczeniu
w dziedzinie technologii czujników, oprogramowania oraz usług, a także wykorzystując własną chmurę IoT Cloud, Bosch oferuje klientom zintegrowane i wszechstronne rozwiązania pochodzące od jednego dostawcy. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie łączności za pomocą produktów i rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję (AI) albo stworzonych lub wyprodukowanych przy jej pomocy. Innowacyjne produkty i usługi Grupy Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. W skrócie, Bosch tworzy technologię, która jest „stworzona do życia“. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata.
Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, globalna sieć produkcyjna, inżynieryjna i handlowa Grupy Bosch jest obecna niemal we wszystkich krajach na świecie. Innowacyjna moc stanowi podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. Grupa Bosch zatrudnia 76 300 współpracowników zajmujących się pracami badawczo-rozwojowymi w 128 miejscach na całym świecie, a także około 38 000 twórców oprogramowania.
Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresami www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, https://twitter.com/BoschPress
Kontakt dla czytelników:
inż. Aleksander Kalisiak
Tel.: +48 (22) 738 19 34
E-Mail: aleksander.kalisiak@boschrexroth.pl
www.boschrexroth.pl