Datalogic, 50 lat sukcesu

| Wydarzenia

Bolonia, 16 listopada 2022 W Unipol Arena w Casalecchio di Reno właśnie zakończyły się obchody 50-lecia Datalogic, światowego lidera w dziedzinie zautomatyzowanej akwizycji danych ...

Datalogic, 50 lat sukcesu

Bolonia, 16 listopada 2022 W Unipol Arena w Casalecchio di Reno właśnie zakończyły się obchody 50-lecia Datalogic, światowego lidera w dziedzinie zautomatyzowanej akwizycji danych i technologii automatyzacji fabryk.

Założona w 1972 roku firma Datalogic jest doskonałym przykładem tego, jak wizja staje się rzeczywistością: producent czujników fotoelektrycznych z siedzibą w małej parafii kościelnej w wiosce Quarto Inferiore rozszerzył swoją działalność projektową i produkcyjną na sektor czytników kodów kreskowych, a dziś może pochwalić się obrotem ponad 600 milionów euro. Sekret sukcesu Datalogic tkwi w ciągłych innowacjach technologicznych poprzez inwestycje w badania i rozwój, które stanowią 10% obrotów firmy. „Zawsze nadążaliśmy za najbardziej zaawansowaną ewolucją technologiczną, bardzo często ją przewidując, ponieważ innowacyjność jest w naszym DNA” – skomentował Romano Volta, założyciel i prezes grupy.

Firma zatrudnia ponad 3000 osób w 29 krajach, z czego 450 to inżynierowie. Firma posiada 11 zakładów produkcyjnych, 8 centrów badawczo-rozwojowych, 3 laboratoria rozwoju nowych technologii, takich jak uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja oraz ponad 1200 zarejestrowanych patentów.

Dziś obok założyciela firmy jest jego córka, Pani Valentina Volta, CEO Grupy: „Dzięki jakości naszych produktów i rozwiązań mamy ponad 10 000 klientów na całym świecie, z których wielu znajduje się na liście Fortune Lista 500 firm.”

Ta prawdziwa włoska doskonałość na świecie jest notowana na włoskiej giełdzie od 2001 roku w segmencie Euronext STAR Milan.

Kolacja, rozrywka, pamiątkowe filmy i wspaniałe dyrygowanie przez znanego włoskiego mistrza ceremonii Piero Chiambretti to wspaniały wieczór. Zwieńczeniem wydarzenia była prezentacja książki „ROMANO VOLTA. Założyciel Datalogic”, w którym właściciel firmy z pierwszej ręki opowiada o wyzwaniach, z jakimi zmagał się w ciągu ostatnich 50 lat. „Wierzę w to, co robię i robię to, w co wierzę, z takim samym zapałem jak na samym początku” – z dumą zakończył „inżynier” (jak go zwykle w firmie nazywa się).

„Budowanie firmy jest samo w sobie odważną przygodą, ale zapewnienie jej ciągłego rozwoju jest jeszcze większym wyzwaniem” – wyjaśniła Valentina Volta. „Wymaga to nieustannego zaangażowania, niezachwianej wiary w nasze zasoby i znacznego skupienia się na wynikach.

Razem będziemy nadal się rozwijać, wprowadzać innowacje i pomagać tworzyć coraz bardziej zrównoważoną i zaawansowaną technologicznie przyszłość”.

 

Grupa Datalogic

Światowy lider technologiczny na rynku automatycznego pozyskiwania danych i automatyzacji fabryk od 1972 roku, specjalizujący się w projektowaniu i produkcji czytników kodów kreskowych, komputerów przenośnych, czujników do wykrywania, pomiaru i bezpieczeństwa, systemów wizyjnych i znakowania laserowego.

Datalogic S.p.A. notowana na włoskiej giełdzie papierów wartościowych w segmencie Euronext STAR Milan od 2001 roku pod symbolem DAL.MI. Odwiedź www.datalogic.com.

Nazwa i logo Datalogic są zarejestrowanymi znakami towarowymi Datalogic S.p.A. w wielu krajach, w tym w USA i UE. Inne znaki towarowe należą do ich odpowiednich właścicieli.