75-lecie firmy Lenze na świecie

| Wydarzenia

Lenze świętowało swoje 75-lecie w gronie rodzinnym, a także w gronie swoich partnerów biznesowych.

75-lecie firmy Lenze na świecie

Historia Lenze

 
Hans Lenze

Lenze jest przedsiębiorstwem działającym na skalę międzynarodową, którego historia sięga do roku 1947, kiedy to 5 listopada Hans Lenze z koncernu Mannesmann przejął spółkę Stahlkontor GmbH z Hameln – pierwotną spółkę obecnej Lenze SE. Wraz z pierwszym własnym produktem - innowacyjnym silnikiem trójfazowym – firmie Lenze udało się wkroczyć na pole techniki nawijania. Od tamtego czasu przedsiębiorstwo stale się rozwijało zdobywając doświadczenie i budując własne fabryki.

W 1977 na rynek wszedł pierwszy przemiennik częstotliwości do sterowania silnikami trójfazowymi. Z biegiem czasu firma wprowadzała kolejne innowacje i zdobyła pozycję dostawcy kompletnych rozwiązań do automatyzacji w zakresie inteligentnej techniki napędowej.

Jubileusz

W mijającym roku 2022 spółka obchodziła swoje 75-lecie. Lenze wykorzystało te okazję do międzynarodowego świętowania w gronie rodzinnym, a także w gronie swoich partnerów biznesowych.  Około 300 klientów, dziennikarzy i partnerów z całego świata dołączyło w dn. 12.10.2022 do obchodów zorganizowanych w siedzibie w Niemczech, podczas których odbyły się prezentacje prowadzone przez najwyższej klasy prelegentów, ożywione dyskusje i inspirujące sesje z ekspertami Lenze. Dla pracowników w dn. 15.10.2022 zorganizowane zostały festyny rodzinne.

Lenze Polska Sp. z o.o. świętowała ten jubileusz razem ze spółką produkcyjną Lenze Tarnów Sp. z o .o. W Tarnowie zorganizowany został piknik rodzinny, na którym czekało wiele atrakcji dla dzieci i wyzwań dla dorosłych. Ponadto dla pracowników zorganizowana została wycieczka po zakładzie produkcyjnym Lenze Tarnów. Fabryka w Polsce działa od 26 lat i zajmuje się produkcją i precyzyjną obróbką odlewów żeliwnych, aluminiowych i stalowych podzespołów. Firma planuje rozbudować zakład w Tarnowie.  Krakowski Park Technologiczny wydał decyzję o wsparciu Lenze-Tarnów w tym przedsięwzięciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Przyszłość

Jubileuszowe motto Lenze brzmiało: odwaga do zmian. Firma Lenze chce, aby to motto towarzyszyło firmie również w nadchodzących latach. Przedsiębiorstwo planuje dalszy rozwój i pragnie stawić czoła nowym wyzwaniom, z którymi przychodzi nam się aktualnie mierzyć. Ogromne doświadczenie i stała chęć innowacji pozwala firmie Lenze pozostawać silnym partnerem dla swoich klientów.

„Lenze to obecnie nowoczesna, nastawiona na rozwój firma rodzinna o globalnym zasięgu. Ciągłe poszukiwanie i wkraczanie na nowe drogi od ponad 70 lat wyróżnia Lenze i daje nam siłę, dzięki której sprostamy wyzwaniom przyszłości”. 

Christian Wendler, dyrektor zarządzający Lenze SE