Maksymalna sprawność i efektywność

| Wydarzenia

Firma Bosch Rexroth zaprezentowała na targach „bauma 2022” kompaktowe rozdzielacze w zabudowie sekcyjnej najnowszej generacji.

Maksymalna sprawność i efektywność

Oferowane przez firmę Bosch Rexroth innowacyjne rozdzielacze elektrohydrauliczne pracujące w układzie LS zapewniają użytkownikom większą elastyczność i lepsze możliwości konfiguracji. Zostały one zoptymalizowane pod kątem maksymalnej sprawności i efektywności maszyn mobilnych.

Na targach „bauma”, które odbyły się w Monachium w październiku 2022, firma Bosch Rexroth przedstawiła nową serię kompaktowych rozdzielaczy w zabudowie sekcyjnej EDG (EDG-Piloted): elektrohydrauliczne,  pracujące w układzie LS, zapewniają dużą elastyczność i możliwości w zakresie konfiguracji. Rozdzielacze te rozszerzają obecną ofertę Bosch Rexroth w zakresie rozdzielaczy EDG, dotychczas sterowanymi bezpośrednio, powiększając maksymalne natężenie przepływu. Zostały one dodatkowo zoptymalizowane pod kątem swojej wydajności pod kątem nowoczesnych maszyn mobilnych. Dzięki modułowej budowie można je łatwo łączyć ze wszystkimi innymi typami zaworów firmy Bosch Rexroth. Te wszechstronne rozwiązania sprawdzają się w różnych zastosowaniach i spełniają oczekiwania wielu segmentów rynku, od wózków widłowych i mobilnych podnośników koszowych poprzez żurawie samochodowe, ładowarki teleskopowe i kombajny rolnicze po pojazdy komunalne i małe samobieżne maszyny budowlane.

Sterowany pośrednio rozdzielacz EDG zapewnia przepływ przez port roboczy wynoszący 60 l/min i ciśnienie pracy do 350 barów. O wyjątkowości tego innowacyjnego produktu firmy Bosch Rexroth decydują jednak takie cechy, jak niewielki ciężar i kompaktowa budowa. Zawór waży zaledwie 3 kg i umożliwia łączenie sekcji zarówno z  sekcjami EDG sterowanymi pośrednio, jak i sekcjami EDG bezpośredniego działania w tym samym bloku zaworowym. Ponadto zintegrowane zawory dodatkowe pełnią funkcje antyszokową i antykawitacyjną, a zintegrowany zawór bezpieczeństwa LS na porcie A i/lub B zapewnia możliwość regulacji ciśnienia roboczego do potrzeb dowolnego odbiornika. Dzięki żeliwnym obudowom ,zoptymalizowanym pod kątem przepływu, spadek ciśnienia jest niewielki. Konstrukcja specjalnej płyty wejściowej rozdzielacza TEG-13 z kompensatorem ciśnienia (kompensatorem dwufazowym) jest dostosowana zarówno do układów zasilanych pompą o stałej jak i zmiennej wydajności. Ponadto nowy rozdzielacz do zabudowy sekcyjnej pośredniego działania EDG zapewnia duże możliwości w zakresie konfiguracji oraz integracji z innymi zaworami firmy Bosch Rexroth.