Universal Robots ogłasza nawiązanie współpracy ze światowym integratorem technologicznym, firmą Denali

| Wydarzenia

Universal Robots, duński producent robotów współpracujących (cobotów) nawiązał partnerstwo z Denali Advanced Integration, wiodącym integratorem usług i technologii.

Universal Robots ogłasza nawiązanie współpracy ze światowym integratorem technologicznym, firmą Denali

Universal Robots ogłasza nawiązanie współpracy ze światowym integratorem technologicznym, firmą Denali

 

10 maja, 2023: ODENSE, DANIA: Universal Robots, duński producent robotów współpracujących (cobotów) nawiązał partnerstwo z Denali Advanced Integration, wiodącym integratorem usług i technologii.

Denali zostało największym certyfikowanym partnerem Universal Robots (Certified Solution Partner, CSP). Z uwagi na duże doświadczenie w zakresie integracji i zasięg rynkowy, zadaniem firmy będzie popularyzacja wśród największych przedsiębiorstw na świecie technologii cobotów UR, która wchodzi w skład wprowadzonej w kwietniu usługi Automation-As-A-Service (AaaS). Dzięki niej duże firmy uzyskają dostęp do kompleksowej integracji i wsparcia serwisowego, co jest odpowiedzią na  rosnące zainteresowanie koncernów automatyzacją przy użyciu cobotów.

„Automatyzacja jest naturalnym krokiem dla firm dążących do zwiększenia wydajności i przezwyciężenia trudności na rynku pracy. Nigdy wcześniej automatyzacja współpracująca nie była tak ważna i jednocześnie atrakcyjna dla przedsiębiorstw, jak obecnie. Wynika to z jej wszechstronności i szerokiego zakresu zastosowań, które w przypadku Universal Robots są wspierane przez imponujący ekosystem partnerów. Partnerstwo z Denali umożliwi wdrożenie najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu robotyki współpracującej w niektórych z największych firm na świecie, automatyzując je na szeroką skalę” – powiedział Kim Povlsen, prezes Universal Robots.

Rozwiązania automatyzacji opracowane przez Denali są wdrażane w dużych firmach produkcyjnych, transporcie i logistyce, opiece zdrowotnej oraz handlu detalicznym. Niedawno rozpoczęta współpraca z AWS (Amazon Web Services) zapewnia zdecydowanym na wdrożenie cobotów klientom możliwość połączenia robotyki z uczeniem maszynowym, wykorzystując dane i analitykę do podejmowania decyzji.

„Ta kooperacja łączy najnowocześniejsze technologie i usługi w branży. Połączenie Denali, doświadczonego partnera IT/OT, z Universal Robots, liderem w dziedzinie robotów współpracujących, pozwala nam stworzyć najlepsze projekty automatyzacji dla naszych klientów, jednocześnie indukując silny zwrot z ich inwestycji technologicznych" – powiedział Justin Long, VP Global Automation w Denali. „Współpraca z UR i AWS oraz wprowadzenie usługi AaaS, obejmującej oprogramowanie, sprzęt i wsparcie, zapewniają wszystko, czego firmy potrzebują, aby szybko zrealizować korzyści płynące z wschodzącej technologii, a także sprawić, by skutecznie działała dla ich biznesu" – dodał Justin Long.

 

 

O Universal Robots 

Universal Robots jest wiodącym producentem robotów współpracujących (cobotów) wykorzystywanych w wielu branżach oraz w edukacji. Założona w 2005 roku i mająca siedzibę w Odense, w Danii, firma Universal Robots dąży do stworzenia świata, w którym ludzie pracują z robotami, a nie jak roboty. Jej misja jest prosta: Automatyzacja dla każdego. Wszędzie.

Od momentu wprowadzenia na rynek pierwszego na świecie komercyjnego cobota w 2008 roku, Universal Robots rozwinął portfolio produktów o szerokim zasięgu i ładowności oraz sprzedał ponad 50 000 cobotów na całym świecie. Wokół technologii cobotów rozwinął się rozległy ekosystem tworzący innowacje, Zapewniający klientom wybór spośród szerokiej gamy komponentów, zestawów i rozwiązań dostosowanych do każdego zastosowania.

 

Wiecej informacji na stronie: www.universal-robots.com

Kontakt dla mediów:

Dorota Prochowicz, Omega Communication,
dprochowicz@communication.pl, +48 728 433 401