MiR mianuje nowego prezesa i kontynuuje udaną strategię globalnego wzrostu

| Wydarzenia

Jean-Pierre Hathout objął stanowisko prezesa Mobile Industrial Robots (MIR) - firmy zajmującej się autonomicznymi robotami mobilnymi (AMR), zastępując Waltera Vahey.

MiR mianuje nowego prezesa i kontynuuje udaną strategię globalnego wzrostu

Jean-Pierre Hathout objął stanowisko prezesa Mobile Industrial Robots (MIR) - firmy zajmującej się autonomicznymi robotami mobilnymi (AMR), zastępując Waltera Vahey, który będzie pełnił funkcję doradcy do czasu planowanego przejścia na emeryturę w 2024 r. 

 

ODENSE, Dania - 9 maja 2023 r. 1 maja 2023 Prezesem Mobile Industrial Robots, globalnego producenta autonomicznych robotów mobilnych (AMR), mianowany został Jean-Pierre Hathout.  Doświadczony manager zastąpi Waltera Vahey’a, który pozostanie w firmie jako doradca do czasu planowanego przejścia na emeryturę w 2024 roku.

Poprzednio Jean-Pierre Hathout był prezesem SIT Controls USA. Wcześniej przez 17 lat pracował w firmie Bosch, w tym na kilku stanowiskach kierowniczych w strukturze międzynarodowej. Hathout, będąc doktorem inżynierii mechanicznej, który to tytuł zdobył w Massachusetts Institute of Technology (MIT), wnosi do MiR głęboką wiedzę technologiczną oraz globalne umiejętności przywódcze, w tym związane z zarządzaniem operacyjnym w USA, Niemczech, Holandii, Turcji i Chinach. Z powodzeniem przeprowadził integrację wielu spółek przejętych przez Boscha. „Ta wyjątkowa równowaga między umiejętnościami przywódczymi i inżynierskimi – powiedział Vahey – pozwoli Jean-Pierre'owi być wspaniałym zwierzchnikiem dla MiR, ponieważ firma nadal rozwija się, aby stać się światowym liderem w dziedzinie autonomicznych robotów mobilnych”.

Długi okres przejściowy

Vahey w roli doradcy Hathouta zapewni płynne przekazanie wiedzy o firmie i przejęcie przywództwa.

„Moje przejście na emeryturę było planowane od pewnego czasu. Cieszymy się, że Jean-Pierre dołączy do zespołu MiR, aby poprowadzić firmę w kierunku dalszego wzrostu. Będę mu doradzał podczas jego początkowego okresu pracy” - powiedział Vahey.

Vahey został prezesem MiR w październiku 2022 roku i odegrał kluczową rolę w nadzorowaniu fuzji firmy z AutoGuide Mobile Robots. Wcześniej przez 37 lat pełnił funkcje kierownicze w Teradyne – firmie macierzystej MiR.

Nowy prezes, ta sama strategia

Pod kierownictwem Hathouta strategia MIR będzie kontynuowana zgodnie z planem. „Jestem wdzięczny za możliwość dołączenia do MiR – innowacyjnego lidera w dziedzinie autonomicznych robotów mobilnych. Jestem zaangażowany w realizację strategicznych celów rozwoju firmy z silnym naciskiem na rozszerzenie portfolio oraz wzmocnienie relacji z globalnymi klientami” - powiedział Hathout.

O Mobile Industrial Robots:

MiR projektuje i produkuje jedną z najbardziej zaawansowanych w branży gamę autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które mogą szybko, łatwo i tanio zautomatyzować logistykę wewnętrzną i zoptymalizować obsługę materiałów. MiR oferuje jedną z najbardziej zaawansowanych flot robotów mobilnych wykorzystywanych zarówno przez duże przedsiębiorstwa, jak i małych i średnich klientów w wielu branżach, od produkcji, przez logistykę, po opiekę zdrowotną. Założona w Danii w 2013 roku firma rozwinęła się do poziomu globalnego lidera z blisko 220 dystrybutorami i certyfikowanymi integratorami systemów w 60 krajach. MiR został przejęty przez Teradyne w 2018 roku, a w 2022 roku połączony z AutoGuide Mobile Robots, aby dostarczać AMR w szerokiej gamie, od niskiej do wysokiej ładowności. Siedziba główna MiR znajduje się w Odense w Danii, a biura regionalne w Holbrook (NY), San Diego (CA), North Reading (MA), Georgetown (KY), Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokio, Seulu i Szanghaju. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.mobile-industrial-robots.com.

 

Dane kontaktowe firmy:           

Denise Innocenti
Kierownik ds. marketingu Grupy

din@mir-robots.com

 

Kontakt dla prasy:

Dorota Prochowicz
Omega Communication

dprochowicz@communication.pl

728 433 401