FANUC Polska zaprasza na ITM Industry Europe 2023

| Wydarzenia

Trwa odliczanie dni do wiodącego wydarzenia branży przemysłowej – ITM Industry Europe. Wielkie święto liderów innowacyjnego przemysłu będzie miało miejsce w dniach 30.05-02.06.2023, w Poznaniu. Podczas targów, odbywających się pod hasłem "Przemysł Ery Cyfrowej", zostaną przedstawione najnowsze technologie i innowacje dla Przemysłu 4.0, tworzone przez producentów światowej klasy z myślą o nowych potrzebach przemysłu. FANUC wraz z partnerami zaprezentuje 10 inspirujących aplikacji, opartych o niezawodne roboty i obrabiarki przemysłowe, oferujących możliwość wyniesienia produkcji na wyższe poziomy.

FANUC Polska zaprasza na ITM Industry Europe 2023

Najnowsze, światowe trendy w przemyśle, ciekawe pokazy pracujących maszyn i robotów, a także zespół kompetentnych specjalistów gotowych do poszukiwania możliwości obrócenia dzisiejszych trudności w jutrzejsze sukcesy polskich firm produkcyjnych. To idea, która, podobnie jak w latach poprzednich, przyświeca twórcom wystawy firmy FANUC, którą będzie można oglądać podczas tegorocznych targów ITM Industry Europe, w kompleksie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w pawilonie 3, na stoisku nr 8.

Przemysł Ery Cyfrowej

W myśl hasła targów ITM Industry Europe FANUC zaprezentuje systemy produkcyjne, które doskonale nadają się do pracy zarówno w trudnych warunkach produkcyjnych, jak i rynkowych. Wszechstronność, szybkość, precyzja, oszczędność energii i unikalna żywotność to cechy, które gwarantują niezawodność i oczekiwaną wydajność produkcji, a do tego pozwalają sprostać coraz wyższym wymogom rynku w obszarze jakościowym. Wszystkie te atuty można znaleźć w maszynach marki FANUC, zaprojektowanych z myślą o obróbce przedmiotów wykonanych z metali.

Frezowanie, wiercenie i gwintowanie na sztywno

Pierwszą prezentowaną aplikację stanowić będzie centrum obróbcze FANUC Robodrill (10k HPC + wanna 340L) w największym dostępnym w ramach serii α-DiB5 Plus rozmiarze L. Maszyna zaprezentuje wysoko wydajną obróbkę zgrubną (HPC). Druga z aplikacji pokazowych została stworzona w oparciu o maszynę FANUC Robodrill w wersji rozbudowanej (Adv 24k + wanna 100L). Obie aplikacje mają za zadanie podkreślić, że obrabiarki marki FANUC, mimo że są maszynami uniwersalnymi, doskonale radzą sobie z procesami wymagającymi dużej dokładności, m.in. obróbką implantów zębowych. Maszyna zostanie zaprezentowana w duecie z robotem współpracującym o wydłużonym ramieniu CRX-10iA/L, dzięki czemu będzie można przekonać się, że automatyzacja obsługi maszyn to najlepszy sposób na lepsze wykorzystanie kompetencji zespołu, a także produkowanie w oparciu o wyjątkowo korzystne stawki godzinowe.

Warto dodać, że prezentowane centra obróbcze FANUC są atrakcyjną alternatywą dla dużych, wyspecjalizowanych i często znacznie droższych maszyn obróbczych.

Obróbka elektroerozyjna dla najbardziej wymagających detali

Producenci zainteresowani obróbką elektroerozyjną będą mieli szansę przyjrzeć się innowacyjnej przecinarce drutowej FANUC Robocut α-C600iB, ze sterowaniem FANUC 31i-W model B, prezentowanej w procesie obróbki narzędzi. Odwiedzający stoisko będą mogli przekonać się, że ta maszyna jest rozwiązaniem wręcz idealnym do obróbki detali
o skomplikowanych i złożonych kształtach jak stemple, wykrojniki, matryce, które są trudne lub wręcz niemożliwe do uzyskania w wyniku obróbki skrawaniem. Warto zwrócić uwagę na modułową budowę maszyny, a także fakt, że jest ona zbudowana niemal w 100% z komponentów wytworzonych we własnych fabrykach FANUC w Japonii.

Bezkonkurencyjne roboty FANUC

Podczas poznańskich targów będzie można obejrzeć stanowiska pokazowe przedstawiające szeroki wachlarz możliwości zastosowania robotów FANUC zarówno tradycyjnych, jak i najnowszych jednostek współpracujących.

CAJO Vega Desk w duecie z robotem FANUC CRX to ciekawy, kompaktowy system do znakowania laserowego, który w ramach wystawy FANUC zaprezentuje firma Robotrendy Sp. z o. o., specjalizująca się w tworzeniu zrobotyzowanych stanowisk produkcyjnych dla branży metalowej i tworzyw sztucznych.

Ta uniwersalna i wysoce wydajna aplikacja jest polecana wszystkim firmom zainteresowanym znakowaniem metali oraz tworzyw sztucznych (w tym powlekanych oraz miękkich polimerów), a także projektowaniem i tworzeniem zmiennych danych znakowania, takich jak: logo, numery seryjne, kody kreskowe i kody 2D, takie jak QR i Data Matrix. Świetnie sprawdza się w zastosowaniach laboratoryjnych i edukacyjnych, gdzie liczy się pełna kontrola procesu znakowania.

W ramach wystawy FANUC będzie można przyjrzeć się również aplikacji stworzonej przez firmę ZAP Robotyka Sp. z o.o., eksperta w robotyzacji procesów spawalniczych. Producent stanowiska pokaże system złożony z dwóch robotów  spawalniczych FANUC ARC Mate, wyposażonych w spawarki Fronius oraz Kempi, pracujące z detalem na pozycjonerze 2-osiowym. Prezentowane roboty to nowoczesne urządzenia, zaprojektowane z myślą o osiąganiu najwyższego poziomu precyzji oraz skuteczności podczas pracy. Ich zaletami są między innymi: łatwość programowania, szybka praca, duże pole robocze oraz możliwość integracji ze złożonymi liniami produkcyjnymi.

W ramach pokazu robotów zaplanowano również zrobotyzowany montaż przeciwwag w kadziach, które można znaleźć w domowych pralkach. Robot FANUC R-2000iC/210F o udźwigu 210 kg w oparciu o kamerę 3D będzie wykonywał powtarzalne i monotonne zadania, co zagwarantuje znaczną oszczędność czasu i pieniędzy, a także poprawę ergonomii pracy. Jego zadaniem będzie również kontrola wagi detalu z możliwością automatycznej wymiany chwytaka w zależności od produkowanego asortymentu.

Firma ZOLLER Sp. z o.o., od ponad 70 lat wytwarzająca przyrządy ustawczo-pomiarowe, przedstawi ZOLLER Automation Solutions - stanowisko załadowczo – pomiarowe, współpracujące z robotem współpracującym FANUC, stworzone w celu automatyzacji procesu pomiarowego. System zapewnia bezobsługowy pomiar narzędzi i pozwala na elastyczną rozbudowę systemów produkcyjnych o automatyczny transport narzędzi do magazynów narzędziowych i automatyczne ładowanie narzędzi do magazynu obrabiarki.

Podczas tegorocznych targów zaprezentuje się również firma Padewski Sp. z o.o., która oferuje najwyższej jakości technologie automatyzacji procesu obróbki blach. Na stoisku FANUC będzie można obejrzeć innowacyjne, zrobotyzowane gniazdo spawające laserem fiber – najnowszy produkt firmy – P-WeldFiber. System pracuje w oparciu o cobota CRX -10iA/L.

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy firmy FANUC!