Firma Bosch Rexroth przejęła przedsiębiorstwo HydraForce i w ten sposób jeszcze bardziej wzmacnia swoją globalną ofertę rozwiązań hydraulicznych

| Wydarzenia

Po uzyskaniu zgody urzędów antymonopolowych firma Bosch Rexroth sfinalizowała przejęcie przedsiębiorstwa HydraForce, które specjalizuje się w komponentach hydraulicznych. Transakcja wzmocni obecność firmy Bosch Rexroth w Ameryce Północnej i rozszerzy jej sieć sprzedaży, która oferuje klientom na całym świecie szeroką gamę kompaktowych rozwiązań hydraulicznych.

Firma Bosch Rexroth przejęła przedsiębiorstwo HydraForce i w ten sposób jeszcze bardziej wzmacnia swoją globalną ofertę rozwiązań hydraulicznych

Aby rozszerzyć swoją globalną ofertę w zakresie hydrauliki, firma Bosch Rexroth  i przedsiębiorstwo HydraForce łączą swoje siły w uzupełniających się regionach, zapewniając w ten sposób równomierne pokrycie rynku w Europie i Ameryce Północnej. Fuzja obu przedsiębiorstw umożliwia też rozwój w Azji. Istniejące regionalne łańcuchy dostaw pozostaną zachowane, aby zapewnić szybką dostępność produktów i jeszcze lepiej wspierać klientów. „Przejęcie firmy HydraForce rozszerza ofertę komponentów hydraulicznych dla dotychczasowych i nowych klientów. Dzięki dodatkowym pośrednim kanałom sprzedaży zwiększa też nasz dostęp do globalnego rynku i niesie ze sobą szanse na szybszy rozwój” – mówi dr Steffen Haack, prezes zarządu firmy Bosch Rexroth.

Asortyment produktów firmy Bosch Rexroth obejmuje szeroką gamę kompaktowych komponentów i systemów hydraulicznych, natomiast HydraForce koncentruje się na mechanicznych i elektrycznych zaworach nabojowych i hydraulicznych płytach wielosekcyjnych. Te kompaktowe układy hydrauliczne ujmują przede wszystkim dużą gęstością mocy i obsługą istotnych funkcji w systemach hydraulicznych. Światowy rynek tych systemów nieprzerwanie rośnie. Firma Bosch Rexroth spodziewa się, że nowo utworzony segment hydrauliki kompaktowej będzie rozwijał się w tempie zbliżonym do rynkowego lub szybszym.

Działalność przedsiębiorstwa HydraForce zostanie włączona w segment hydrauliki kompaktowej firmy Bosch Rexroth, który po fuzji będzie zatrudniał w sumie 3900 pracowników i działał w dziewięciu zakładach produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Chinach, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Włoszech.

Kadra kierownicza segmentu hydrauliki kompaktowej będzie składała się z menedżerów z obu połączonych firm. Na czele jednostki stanie Frank Hess, który obecnie jest szefem segmentu hydrauliki kompaktowej w firmie Bosch Rexroth.

„Fuzja firm HydraForce i Bosch Rexroth pozwoli nam połączyć nasze ukierunkowanie na klienta, wiedzę specjalistyczną i know-how biznesowy, aby dzięki temu rozwijać się w zrównoważony sposób w tempie szybszym niż rynek. Wspólnie będziemy w dalszym ciągu oferować klientom innowacje i zapewniać im obsługę na najwyższym poziomie, rozbudowywać relacje z naszymi partnerami i udostępniać pracownikom atrakcyjne możliwości rozwoju” – mówi Frank Hess, dyrektor segmentu hydrauliki kompaktowej w firmie Bosch Rexroth.

Klienci i dostawcy obu firm będą w dalszym ciągu wspierani przez dobrze im znane osoby kontaktowe w poszczególnych zespołach sprzedaży i zakupów. HydraForce na razie będzie działać pod własną marką. Nowo utworzony segment kompaktowych systemów hydraulicznych będzie funkcjonował w dotychczasowych głównych lokalizacjach, czyli w Lincolnshire w amerykańskim stanie Illinois i w Nonantoli we Włoszech.