Interroll wprowadza moduł przenośnika dla robotów MiR, optymalizując własną logistykę wewnętrzną w operacjach 24/7

| Wydarzenia

Interroll wprowadza moduł przenośnika dla robotów MiR, optymalizując własną logistykę wewnętrzną w operacjach 24/7

Innowacyjna platforma lekkiego przenośnika (LCP) płynnie integruje się z wiodącymi na rynku autonomicznymi robotami mobilnymi (AMR) firmy Mobile Industrial Robots, zwiększając wydajność i bezpieczeństwo w transporcie materiałów.

 

WARSZAWA, 17 października 2023 r: Interroll, globalny lider rynku rozwiązań do obsługi materiałów, zaprezentował rozszerzenie dla lekkiej platformy przenośnikowej (light conveyor platform, LCP) zaprojektowanej w celu ułatwienia przenoszenia lekkich towarów za pomocą autonomicznych robotów mobilnych (AMR). Ta innowacyjna oferta łączy dziesięciolecia doświadczenia firmy Interroll w projektowaniu i produkcji tradycyjnych systemów przenośników z najnowocześniejszą technologią AMR firmy Mobile Industrial Robots (MiR), umożliwiając klientom na całym świecie usprawnienie logistyki wewnętrznej, będąc jednocześnie elastycznym pomostem między systemami przenośników a liniami produkcyjnymi.

AMR firmy MiR to wszechstronne platformy robotyczne, które mogą współpracować z niezliczonymi modułami górnymi i innymi akcesoriami zwiększającymi ich funkcjonalność. Moduł górny LCP AMR firmy Interroll jest najnowszą certyfikowaną aplikacją w programie partnerskim MIR Go, największym ekosystemie aplikacji AMR z ponad 160 modułami górnymi, które doskonale łączą się z robotami mobilnymi.

- Nasi klienci poszukują sprawdzonych rozwiązań o takiej samej jakości jak nasze roboty, które można łatwo zintegrować z ich podstawowymi procesami produkcyjnymi, a to z pewnością oferuje lider, jakim jest Interroll – powiedział Rasmus Smet Jensen, wiceprezes ds. marketingu i strategii w MiR. – Ten kompaktowy robot połączony z rozwiązaniem przenośnikowym bez wątpienia usprawni procesy obsługi materiałów na całym świecie, nawet w bardzo dynamicznych warunkach.

Nowe rozwiązanie optymalizuje operacje na wielu piętrach w zakładzie Interroll

W ramach rygorystycznego procesu testowania firma Interroll wdrożyła nowy moduł górny LCP AMR z robotem MiR250 w swoim Centrum Doskonałości w Sant Antonino w Szwajcarii. Specjalizujący się w produkcji części formowanych wtryskowo z technopolimerów zakład mieści się w dwupiętrowym budynku, co stanowi pewne wyzwanie logistyczne. Wcześniej przenoszenie materiałów z produkcji do obszaru logistycznego wymagało pracy ręcznej, ponieważ żadne inne rozwiązanie logistyczne nie mogło zaoferować elastyczności wymaganej dla operacji wielopiętrowych. AMR firmy MiR bez trudu poruszają się w tym wielopiętrowym środowisku, autonomicznie korzystając z wind do przemieszczania się między piętrami.  

- Wybór MiR jako partnera dla modułu górnego LCP AMR był strategicznym wyborem – powiedział Jens Strüwing, wiceprezes wykonawczy ds. produktów i technologii w Grupie Interroll.  – Podobnie jak Interoll, MiR jest światowym liderem na rynku obsługi materiałów. Po przetestowaniu robotów MiR w naszym własnym zakładzie, jesteśmy pewni tego, że mogą optymalizować nasze wewnętrzne procesy. Bezproblemowa kompatybilność robotów AMR firmy MiR z naszą logistyką produkcji, precyzyjne możliwości nawigacji w dynamicznych środowiskach, zdolność adaptacji do zmian układu i przepływów pracy oraz zwiększone bezpieczeństwo w miejscu pracy sprawiają, że idealnie do nas pasują.

Usprawnione procesy i większy zwrot z inwestycji dzięki pracy całą dobę   

Aby jeszcze bardziej zoptymalizować procesy, Interroll wykorzystuje MiR Insights, oparte na chmurze oprogramowanie MiR, które wizualizuje kluczowe wskaźniki wydajności, takie jak przejechany dystans, ukończone misje i wykorzystanie robotów. Oprogramowanie to zapewnia przegląd obszarów o dużym natężeniu ruchu, umożliwiając usprawnienie przepływu pracy robotów i zwiększenie przepustowości. Od czasu wprowadzenia MiR Insights w czerwcu 2023 r. robot MiR250 pracuje średnio 22,3 godziny dziennie, pokonując 106 km na terenie fabryki.

Połączenie MiR250 z górnym modułem LCP AMR znacznie skróciło czas ręcznej obsługi i transportu, umożliwiając wykwalifikowanym pracownikom Interroll skupienie się na zadaniach wymagających specjalistycznej wiedzy, kreatywności i podejmowania decyzji. Firma przewiduje pozytywny zwrot z inwestycji dzięki zwiększonej wydajności i zmniejszonym kosztom pracy.

Górny moduł LCP AMR został zaprezentowany na wirtualnych targach AMR Expo MiR:

Zobacz pełne studium przypadku: https://www.mobile-industrial-robots.com/case-studies/mir-250-interroll/  

 

Informacje o Interroll

Grupa Interroll jest wiodącym na świecie dostawcą rozwiązań w zakresie transportu wewnętrznego. Firma została założona w 1959 roku i jest notowana na szwajcarskiej giełdzie SIX od 1997 roku. Interroll dostarcza integratorom systemów i inżynierom instalacji kompleksową gamę produktów i usług opartych na platformach w kategoriach "Rollers" (rolki przenośników), "Drives" (silniki i napędy do systemów przenośników), "Conveyors & Sorters" (przenośniki i sortowniki) oraz "Pallet Handling" (transport i magazynowanie palet). Rozwiązania Interroll są wykorzystywane w usługach kurierskich i pocztowych, handlu elektronicznym, na lotniskach, w branży spożywczej, modowej, motoryzacyjnej i innych. Firma zalicza do swoich użytkowników wiodące marki, takie jak Amazon, Bosch, Coca-Cola, DHL, Nestlé, Procter & Gamble, Siemens, Walmart i Zalando. Interroll, z siedzibą w Szwajcarii, posiada globalną sieć 35 firm o sprzedaży 664,4 mln CHF i 2500 pracowników (2022 r.). Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://interroll.com/

 

O Mobile Industrial Robots (MiR)

MiR rozwija i wprowadza na rynek najbardziej zaawansowaną linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które mogą szybko, łatwo i tanio zautomatyzować logistykę wewnętrzną i zoptymalizować obsługę materiałów. MiR oferuje jedną z najbardziej zaawansowanych flot robotów mobilnych wykorzystywanych zarówno przez duże przedsiębiorstwa, jak i małych i średnich klientów w wielu branżach, od produkcji, przez logistykę, po opiekę zdrowotną. Założona w Danii w 2013 roku firma rozwinęła się do poziomu globalnego lidera z blisko 220 dystrybutorami i certyfikowanymi integratorami w 60 krajach. MiR został przejęty przez Teradyne w 2018 roku, a w 2022 połączony z AutoGuide Mobile Robots, aby dostarczać szeroką gamę AMR, od małej do dużej ładowności. Siedziba MiR znajduje się w Odense w Danii, a biura regionalne w Holbrook w stanie Nowy Jork, San Diego, North Reading w stanie Massachusetts, Novi w stanie Michigan, Georgetown w stanie Kentucky, Singapurze, San José w Kostaryce, Frankfurcie, Barcelonie, Jokohamie, Seulu i Szanghaju. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.mobile-industrial-robots.com

Dane kontaktowe firmy:           

Denise Innocenti
Kierownik ds. marketingu Grupy

din@mir-robots.com

 

Kontakt dla prasy:

Dorota Prochowicz
Omega Communication

dprochowicz@communication.pl

728 433 401